10 En Büyük 3D Sokak Sanatı

3D Sokak Sanatı
Makaleyi Paylaş

10 en büyük 3D sokak sanatı. Sanat sınır tanımıyor. Yaratıcı bir zihin, 3D sokak sanatına benzer herhangi bir boyuttan akıl almaz sanat yapabilir. Bu çizimleri 2D olarak oluştursanız bile, onlara belirli bir açıdan bakmak, 3D görünmelerini sağlar.

3D Sokak Sanatı, yaklaşık on yıldan beri var ve sadece izleyicileri eğlendirmek için kullanılmıyor, aynı zamanda daha fazla kamusal görüntüleme ve etkileşim sunan popüler bir reklam aracı haline geldi. Bu sanat formunun popülaritesi arttıkça, sanatçıların hem yatay hem de dikey yüzeyleri içeren tasarımlar da dahil olmak üzere daha yaratıcı ve muhteşem eserler yapma istekleri de arttı.

İşte burada dünyanın dört bir yanından en iyi 3D sokak sanatının, hatta bazıları ödül kazanan parçaların bir vitrinini sunuyorum. Bir göz atın, tadını çıkarın ve ilham alın

Özel Teslimat

“Özel Teslimat”, Melanie Stimmell tarafından İngiltere, Milton Keynes’deki FringeMK Festivali için yapıldı. Stimmell, festivaline inanılmaz “Rönesans Stilini” sanatını sergilemeye davet eden ABD merkezli tek sanatçıydı.

3D Sokak SanatıEtkileşimli 3D Resim

Bu “İnteraktif 3D Resim”, Manfred Stader tarafından Polonya’nın Gdansk kentindeki bir alışveriş merkezinde boyandı ve gözün numarasına daha fazla derinlik katmak için hem yatay hem de dikey parçalar içeren 3D illüzyonunu yaptı.

3D Sokak Sanatı

Beatles

“Beatles”  Liverpool’daki James Carling Pavement Sanat Festivali için Planet Street Painting ekibi tarafından boyandı.

3D Sokak Sanatı

Santas Mağarası

Usta 3D sokak ressamı Julian Beever, İngiltere’nin Camberley kentindeki “Santas Grotto” resmi ile sürpriz bir geç görünüm yaptı. Beever, en ünlü ve tanınmış 3D sokak sanatı ressamlarından biridir ve bu parçayı tebeşirle oluşturması 4 gün sürdü.

3D Sokak Sanatı

Wunderful Yaşam

Street Advertising Services tarafından “Wunderful Life”. SAS ekibi, Londra’da 100 metrekareyi ölçen bu duvar ve zemini yarattı. Alışılmadık bir şekilde 3D sokak sanatı için resim aerosol boya ile tamamlandı ve dünyanın ilk foto-gerçekçi 3D grafiti olarak ünlendi.

3D Sokak Sanatı

Anka Kuşu

Muhtemelen üçüncü en popüler 3D sokak sanatçısı olan Edgar Muller (Kurt Wenner ve Julian Beever 1. ve 2.’dir) ABD’de Michigan’da bu muhteşem resmi yaptı. Muller tarafından ‘Phoenix’ başlıklı. Resim  City Art Gallery için yapıldı ve bir hafta boyunca sanat eserleriyle fotoğraf çektiren insan kalabalığını çekti.

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir!  SEO Nedir? SEO Nasıl Yapılır? Yeni Başlayanlar için Seo Kılavuzu

3D Sokak Sanatı

Lego Terracotta Ordusu

Planet Street Painting tarafından Sarasota Chalk Festivali için oluşturulan Lego Terracotta Ordusu. Parça, festivalin en iyi 3D parçasını kazandı ve resim için tanıtım, festival başlamadan önce sahilde yıkanan dev bir Lego adamı tarafından yapıldı.

3D Sokak Sanatı

İngiltere’yi Ziyaret Edin

Joe Hill’in VisitBritain Turu. İngiliz Sanatçı Joe, 3D sanat eserleri ile ünlü İngiltere’deki simge yapılara ve etkinliklere dikkat çekerek dünyadaki birçok ülkeyi gezdi. Bu özel parça Çin’in Şangay kentinde gösterildi ve sanat iki duvara ve zemine boyanarak yapıldı.

3D Sokak Sanatı

Reebook Crossfit

Joe Hill ayrıca bu çarpıcı eseri Reebok Crossfit için London Docklands’da yarattı. Eserin yaratılması bir hafta sürdü ve 106,5 metre uzunluğundaydı ve en uzun anamorfik resim olduğu için Dünya Guinness rekorunu kırdı. 

3D Sokak Sanatı

Merkez Alışveriş Merkezi

Qi Xinghua, Macau, Çin’deki eseri ile rekorunu kırdı. Resim 120 m uzunluğundaydı ve Makao’daki Merkez Alışveriş Merkezi’nin ikinci yıldönümünü kutlamak için yapıldı. 

3D Sokak Sanatı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*