10 Ücretsiz Adobe Photoshop Alternatifleri

Xara Xtreme
Makaleyi Paylaş

Photoshop, en kapsamlı resim düzenleme ve grafik tasarım yazılımıdır. Ancak bu özelliklerin tümü de sisteminizde ağır kalmasını sağlar. Özellikle, günlük görüntü düzenleme ihtiyaçları için sadece bazı temel özelliklere sahip bir araca ihtiyacınız varsa, Photoshop’a gitmek kesinlikle akıllıca bir seçenek değildir.

Öyleyse, yapabileceğiniz şey, Photoshop’ta görüntü işleme gereksinimlerinizde size yardımcı olabilecek güzel bir alternatif kullanmayı denemek. İşte indirilebilen temel yazılım düzenlemesi için kullanılabilecek 10 ücretsiz Photoshop alternatif aracı, hem indirilebilir yazılım hem de çevrimiçi araçlar.

Ücretsiz Photoshop Alternatifleri

Gimp

Gimp

Gimp birkaç farklı platformda çalışır ve muhtemelen şu ana kadarki en iyi ücretsiz alternatiflerden biridir. Gimp, resmi sitede harika bir rehber listesi ile büyük bir kullanıcı topluluğuna sahiptir.

Platform (lar): Windows, iOS, Android

Inkscape

ınkscape

Inkscape, Adobe Illustrator, Corel Draw, Freehand veya Xara X’e benzer açık kaynaklı bir vektör grafik düzenleyicisidir. Inkscape’i farklı kılan, yerel format olarak açık XML tabanlı bir W3C standardı olan Ölçeklenebilir Vektör Grafiği (SVG) kullanımıdır.

Platform (lar): Windows, iOS, Android

Krita

krita

Krita, Linux ve Unix gibi açık kaynaklı  platformlara dayanmaktadır. Araç, resim ve dokular yapmak isteyenler için mükemmel bir seçimdir.

Platform (lar): Windows, iOS, Android

Xara Xtreme

Xara Xtreme

Xara Xtreme, Windows, Linux, FreeBSD ve (geliştirilmekte olan) OS-X dahil olmak üzere Unix platformları için güçlü ve genel bir grafik programıdır. Daha önce Xara LX olarak bilinen Windows için Xara Xtreme tabanlı, kullanımı ve öğrenmesi kolay ve çok az kayan diyalog, palet, menü vb. İle temiz bir kullanıcı arayüzüne sahip.

Platform (lar): Windows, Linux

ChocoFlop

ChocoFlop

ChocoFlop, CoreImage teknolojisine dayanan Mac OS X için bir resim editörüdür. Mac’iniz için özel olarak tasarlanmıştır, çok hızlı çalışır ve şu anda beta aşamasındadır ve serbestçe kullanılabilir.

Platform (lar): macOS

Pixelmator

Pixelmator

Pixelmator, öğrenmeye dayalı akıllı görüntü düzenlemeyi işlemek için basit düzenleme görevleri gerçekleştirebilen Mac için en iyi fotoğraf editörlerinden biridir . En büyük fotoğrafları bile kolayca düzenleyebilir ve ihtiyaç duyduğunuz kadar Photoshop aracıyla taklit edebilirsiniz. Ayrıca bir iPad sürümü de var.

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir!  Web Tasarımcıları için Yazılım - Ultimate Guide

Platform (lar): macOS

Seashore

Seashore

Seashore, Mac OS X’in Cocoa çerçevesi için açık kaynaklı bir resim editörüdür. GIMP’nin teknolojisine dayanarak, hem metin hem de fırça darbeleri ve birden çok katman ve alfa kanalı düzenlemesi için degradeler, dokular ve kenar yumuşatma özelliğine sahiptir.

Platform (lar): macOS

Çevrimiçi Araçlar

BeFunky

befunky

BeFunky hızlı ve kullanımı kolay bir resim editörüdür. Sen olabilir, kırpmak döndürme, yeniden boyutlandırma, geliştirin ve bir görüntüyü keskinleştirmek diğer özellikleri ile birlikte.

Canva

canva

Canva, Facebook’tan sunumunuza kadar çok sayıda tasarım oluşturmanıza izin veren şaşırtıcı bir çevrimiçi araçtır. Tasarımın her türü için önceden hazırlanmış çok sayıda şablona sahiptir, böylece onları özelleştirebilir ve indirebilirsiniz. 

Fotor

fotor

Fotor hemen hemen her platformda, web veya masaüstü sürümlerinde kullanılabilir. Görüntüyü iyileştirmenize, kırpmanıza, döndürmenize veya bir skeç eklemenize olanak tanır.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*