15 En İyi WordPress Menü Eklentileri

WordPress Menüsü Eklentileri
Makaleyi Paylaş

15 En iyi WordPress menü eklentileri.(wordpress menu plugin) WordPress, web sitenizin tasarımını ihtiyacınıza göre değiştirmenize izin veren harika bir platform. Web sitesinin widget’ları, altbilgileri veya menüleri olabilir.

Menüler hakkında konuşurken, kullanıcının web sitenizde kolayca gezinmesine yardımcı olmada büyük rol oynarlar.

WordPress, menülerinizi bir ölçüde kullanabileceğiniz ve değiştirebileceğiniz bazı varsayılan menü seçenekleri sunar. Daha iyi kişiselleştirme ve web sitenizden menülerden en iyi şekilde yararlanmanız için, web sitenizdeki menüleri ihtiyacınıza göre özelleştirebileceğiniz  WordPress menü eklentileri bulunmaktadır.

İyi bir menü, kullanıcının web sitenize katılımını arttırmada yardımcı olur. Bundan da öte, kullanıcının kolayca gezinmesine ve aradığı içeriği görmesine yardımcı olur. Bu, web sitenizin hemen çıkma oranını azaltmanıza yardımcı olur ve bu da arama motorlarında daha iyi sıralanmanıza yardımcı olur.

Bu yazıda, web sitenizdeki menüleri istediğiniz gibi tasarlamanıza yardımcı olacak En İyi WordPress Menü Eklentilerini kapsayan bölümlerde olacağız.

15 En İyi WordPress Menü Eklentileri

Web sitenizdeki menülerden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak en iyi menü eklentilerini dikkatlice seçtik. WordPress web siteniz için mükemmel menüler tasarlamak için bu eklentileri kullanın.

WordPress Menü Eklentileri: Responsive Menü

İle 150’den fazla seçenek, Duyarlı Menüsü ücretsiz bir WordPress menü eklentisi olan web sitenizde menülere daha fazla güç eklemek için kullanabilirsiniz.

Bu ücretsiz eklentiyi kullanarak menü başlığını, düğme başlığını, menü başlığının rengini, en üst konumu, menü metni rengini, slayt animasyon hızını, dışa aktarma ve içe aktarma seçeneklerini ve diğer birçok seçeneği değiştirebilirsiniz. Responsive Menu tarafından sunulan özellikler premium bir eklentiden daha fazla.

Eklentinin arayüzü oldukça basittir ve eklentiyi kullanmak için çok fazla kodlama deneyimine ihtiyacınız yoktur.

 

WordPress Menü Eklentileri: Pace Specific Menu Items

Adı, bu ücretsiz eklentinin ne yaptığını açıklar. Sayfa Özgül Menü Öğeleri eklentisi, şu anda ziyaretçi tarafından görüntülenen sayfanın menü öğelerini görüntüleyebilir.

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir!  Utanç Nasıl Aşılır? Utancınızın Üstesinden Gelmek

Ayrıca, kullanıcıların menü öğelerini sayfaya göre şifreleme menüsünü seçmelerine izin verir.

Pace specific menu items, kullanıcının rahatlığına göre menü öğelerini gösterdiği için müşteriyi elde tutmada yardımcı olduğunu düşünen kullanıcılardan harika yorumlar aldı .

 

WordPress Menü Eklentileri: Custom Menu Wizard

Bu kullanımı kolay WordPress widget’ı, web sitenize bir kısa kod kullanarak özel menüler uygulamanıza yardımcı olur. Eklenti, geleneksel bir yatay üst yerleştirme yerine, bir ekranın ağaç tabanlı bir sistemini sağlayan, görsel olarak çekici olan güzel menüler oluşturmaya yardımcı olur.

Eklenti, WordPress’in wp_nav_menu () işlevini çağırırken kullanılabilen parametrelerin çoğu üzerinde neredeyse tam kontrol sağlar.

Olağanüstü değerlendirmeleri ve mega İndirmeleri ile, web sitenizdeki menüleri özelleştirmek istiyorsanız Özel Menü Sihirbazı Widget’ı iyi bir seçenektir .

 

WordPress Menü Eklentileri: Mega Ana Menü

Mega Ana Menü, WordPress geliştiricileri arasında oldukça popüler olan premium bir eklentidir. Bu basit ama güçlü eklenti, açılır menüleriniz için 10’dan fazla tasarım seçeneği sunar. Mega Menu ile açılır menülerinizle bağlantı, resim, widget ve daha fazlasını ekleyerek oynayabilirsiniz.

Eklentisi Google Yazı ve 1600+ vektör ikonlar 600+ destekler kolayca menüler tasarlamanıza yardımcı olması için.

Web sitenizi daha ilgi çekici ve güzel yapmak konusunda ciddiyseniz, kesinlikle bu eklentiyi deneyebilirsiniz.

 

WordPress Menü Eklentileri: Liquida Ana Menüsü (LMM)

LMM, WordPress için premium bir menü eklentisidir. Eklenti hem yeni başlayanlar hem de geliştiriciler için iyidir. Eklenti, tema geliştiricileri için eklentiyi yeni Tema tasarımlarıyla bütünleştirebilecekleri için harika bir seçenek sunar.

LMM, WordPress web sitenizde ultra modern menüler elde etmenize yardımcı olur. Menü için yatay ve dikey mizanpajlar gibi birçok yerleştirme seçeneği içerir. Bu, web sitenizin geleneksel varsayılan menüyü kullanan diğer web sitelerinin dışında kalmasına yardımcı olur.

Ayrıca, Google Fonts, Font Awesome simgeleri vb. Gibi menü bölümlerinde çeşitli gereçler uygulayabilirsiniz. Bir E-Ticaret web sitesi için, WooCommerce ve Easy Digital Downloads alışveriş sepetini web sitenizin menüsüne entegre edebilirsiniz. Bu farklı özellikler, bu premium eklentiyi web’de bulunan temel menü eklentilerinden farklı kılmak için yapar.

 

WordPress Menü Eklentileri: Admin Menu Editor

Yönetici Menüsü Düzenleyicisi, birçok WordPress web sitesi sahibi ve blog yazarı arasında popüler olan ücretsiz bir WordPress eklentisidir. Menü başlıklarını, CSS sınıflarını, URL’leri yönetmenize, menü izinlerini değiştirmenize, menüleri ve alt menüleri ve diğer birçok farklı seçeneği yönetmenize yardımcı olur. Eklenti, web sitenizdeki menüleri daha iyi bir şekilde yönetme konusunda size büyük esneklik sağlar.

Yönetici Menüsü Düzenleyicisi ayrıca rol başına izinleri ayarlamak için kullanabileceğiniz ve ayrıca menüyü belirli bir kullanıcı dışındaki herkesten gizlemek için kullanabileceğiniz bir Pro sürümüyle birlikte gelir.

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir!  Kinesio Tape Bantlama Yöntemi

 

WordPress Menü Eklentileri: Nav Menü Roles

Gezinme Menüsü Rolleri, giriş yapmış kullanıcılara özel bir menü gösterme özelliği sunan benzersiz bir WordPress eklentisidir.

Eklenti farklı kullanıcı rolleri dayalı özel menü öğelerini gizler. Örneğin, web sitenize giriş yapan üyelere veya sadece çıkış yapmış kullanıcılara veya sadece belirli kullanıcı tiplerine belirli bir bağlantı göstermek istiyorsanız , bu eklenti bu gibi durumlarda size yardımcı olacaktır.

Eklentiyi kullanarak, özel etiketleme içeren özel onay kutuları ekleyebilirsiniz. Eklenti, kullanıcının katılımını artırarak web sitenizdeki menüler arasında gezinmeyi kolaylaştırır.

Nav Menu Roles, ücretsiz bir menü eklentisinde nadiren sunulan pek çok özellik sağlayan basit bir eklentidir. Genel olarak, giriş yapan kullanıcıların genel kullanıcılar tarafından erişilemeyen ek seçenekleri görmelerini sağlar.

 

WordPress Menü Eklentileri: Sky Mega Menu

Bu premium eklenti , WordPress web siteniz için profesyonel menüler uygulamanıza yardımcı olur. Üç farklı mobil sürüm, 9 çarpıcı renk teması, farklı pozisyonlar, formlar , ızgara sistemi ve daha birçok özellik ile birlikte geliyor. Eklenti, güzel bir Izgara Sistemi ile birlikte 361’den fazla Vektör Simgesi sunar.

Eklentiyi menülerinizi farklı konumlara yerleştirmek için kullanabilirsiniz. Ayrıca, bir menüde birden fazla iç içe geçmiş seviye kullanabilirsiniz.

Sky Mega Menu’yü kullanarak, menülerinizin harika görünmesini sağlamak için ölçek, slayt, eğme ve solma gibi çarpıcı animasyonlar uygulayabilirsiniz.

 

WordPress Menü Eklentileri: WordPress İçin Wah Menu

WordPress için Wah Menu, web siteniz için oldukça etkileşimli menü tasarımları oluşturmanıza yardımcı olacak premium bir eklentidir. Eklenti , web sitenizde herhangi bir yere uygulayabileceğiniz kısa kod desteği ile birlikte gelir .

Bu yazı 750 + sunmaktadır kadar 8 Menü Bağlantıları ve web siteniz için güzel menüler oluşturmak için 8 vurgu renkleri ile birlikte. Eklenti, menü genişliği, vurgu rengi, bağlantılar ve simgeler için yeterli ayarları sağlayarak tam kişiselleştirme sunar. Birinci sınıf bir eklenti olarak, arka uçta güçlü bir menü oluşturma aracı bekleyebilirsiniz.

Sosyal simge desteği ve iki tema stili ile WordPress web siteniz için son derece özelleştirilebilir menüler oluşturabilirsiniz.

 

WordPress Menü Eklentileri: NOO Menu

NOO menu eklentisi, WordPress web siteniz için şaşırtıcı derecede güzel ve profesyonel menüler oluşturmanıza olanak tanıyan son derece özelleştirilebilir WordPress menüsü sunar. Eklenti, web sitenizdeki menülerdeki her bir bölümü büyük ölçüde kişiselleştirebileceğiniz çok etkileşimli bir arayüz sunar.

Eklenti %100 duyarlı mobil hazır menüler oluşturmanıza olanak sağlar. Esnek menü yapısı düzenleyicisini kullanarak alt menüde metin, video, form, widget ve bağlantı görüntüleyebilirsiniz.

 

WordPress Menü Eklentileri: Max Mega Menu

Max mega menu, menülerin tamamen duyarlı bir şekilde uygulanmasını sağlayan birkaç WordPress menü eklentisi arasındadır. Özelleştirilebilir geçişleri olan yerleşik bir tema düzenleyici sağlar ve menülerin CSS koduyla oynamanızı önler. Bu özellik, Max Mega’yı WordPress web siteleri için iyi görünümlü menüler oluşturmak için yeni başlayanlar tarafından kullanılabilecek üstün bir eklenti yapar. Eklenti hafiftir ve web sitesinin yüklenme süresini uzatır .

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir!  Kelebeklerden Daha Güzel 10 Güve Türü

Menü oluşturucuyu sürükleyip bırakmak kolaydır, menüleri doğru şekilde çoklu menü konumlarına yerleştirmekle birlikte mevcut menülerinizi özelleştirmenize yardımcı olur. Ayrıca solmaya, solmaya, slayt ve yukarı kaydırma gibi menü geçişleri de dahil edebilirsiniz.

 

WordPress Menü Eklentileri: Suppamenu

Suppamenu, web sitenizdeki menüleri kodlama özelliklerine dokunmadan özelleştirmenizi sağlayan ücretsiz bir WordPress menü eklentisidir. Eklentinin varsayılan sürümü, menüler oluştururken seçebileceğiniz 10 tema sunar.

Ayrıca birçok ek özellik sağlayan eklentinin pro sürümüne yükseltme yapabilirsiniz.

Varsayılan eklenti, 3 seviyeye kadar açılır pencere açmanıza izin verir. Ayrıca, sosyal medya profillerini E-Ticaret web siteleri için WooCommerce desteğiyle birlikte bağlama seçeneklerini de sunar.

 

WordPress Menü Eklentileri: Hero Menu

Hero Menu, tamamen modern ve çarpıcı menü bölümleri oluşturmak için WordPress web sitenizde kullanabileceğiniz premium bir WordPress eklentisidir.

Küçük resimleri gösterme veya öğeleri net simgelerle gösterme gibi özellikler de dahil olmak üzere birden fazla menü stilinden birini seçebilirsiniz. Eklentinin arayüzü oldukça etkileşimli ve kullanımı kolaydır. Mesajlarınıza, kategorilerinize, sayfalarınıza ve hatta menülerinize özel bağlantılar ekleyebilirsiniz.

Hero Menu tamamen duyarlı bir eklentidir ve hem mobil hem de PC için mükemmel görünen menüler sağlar.

Sürükle ve bırak menü oluşturucusuyla, eğer bir E-Ticaret web siteniz varsa WooCommerce alışveriş sepetini etkinleştirebilirsiniz.

 

WordPress Menü Eklentileri: Superfly

Superfly tercihen HTML ve CSS gibi dil kodlamada iyi bir ele sahip olanlar için harika bir menü eklentisidir. Bu premium eklenti, hem dokunmatik ekranlar hem de Masaüstü desteği ile birlikte geliyor.

Superfly ile menülerinize uygulayabileceğiniz çeşitli harika animasyonlardan birini seçebilirsiniz. Menünüzün her bir öğesini kişiselleştirebilir ve hatta özel CSS ve HTML kodları yazabilirsiniz.

Parlak Simge Çubuğu, menülerin arka plan resimleri, özel içerik ve kısa kod stilleri için zengin metin düzenleyici gibi birçok farklı seçeneği kullanabilirsiniz.

 

WordPress Menü Eklentileri: WP Mega Menü

Şimdi pek çok Menu eklentisini tartıştığımız için en iyisini tartışmanın zamanı geldi.

WP Mega Menu, WordPress web siteniz için güzel ve özelleştirilmiş menüler oluşturmanıza olanak sağlayan MyThemeShop tarafından sunulan premium menü eklentisidir. Menüleri içinde kategorileri, alt kategorileri ve yayınları gösterebilirsiniz.

Eklentiyi kullanarak, kullanıcıya aradıkları konuyu bulabilecekleri farklı gezinme seçenekleri sunabilirsiniz. Eklenti, yıldırım hızında kurulum sağlar ve web sitenizdeki menüleri ihtiyacınıza göre tasarlamanıza olanak tanıyan şık ve güzel bir arayüz sunar.

Çeşitli yükleme efektleri ve son derece özelleştirilebilir filtreler arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca, menülerinizi çarpıcı bir şekilde tasarlamak için farklı düzenler, renkler ve arka planlar kullanabilirsiniz.

Eklenti, menülerinizin içeriğini ve meta açıklamasını bile kontrol etmenizi sağlayan bir arama motoru dostu kod yazarak geliştirilmektedir. Menülerinizdeki güçlü bağlantı seçeneklerini kullanmak, arama motorlarında daha iyi sıralanmanıza yardımcı olur.

Yani bu, kullanıcılarımıza temiz bir navigasyon seçeneği sunmanıza yardımcı olacak en iyi menü eklentilerini içeren listemizdi.

Şimdiye kadar herhangi bir Menü eklentisi kullanıyor muydunuz? Önerilerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde yapın.

Makaleyi faydalı bulduysanız paylaşarak bize destek olabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*