3B Tasarım ve Eskiz için 5 Mobil Uygulama

Autoq3D
Makaleyi Paylaş

3B tasarım ve eskiz için 5 mobil uygulama. 3D modelleme araçları ve yazılım sağlayacak güzel 3D modeller ve prototipler halinde fikirleri çevirmek. Yaygın 3D baskı, animasyon, oyun, mimarlık ve endüstriyel tasarım gibi endüstrilerde kullanılan 3D tasarımlar, dijital üretimin hayati bileşenleridir.

Bununla birlikte, mobilleşen diğer tüm araçlar gibi, 3D tasarım ve eskiz uygulamaları da hızlı bir şekilde akıllı telefonlara ve tabletlere yöneliyor. Bu nedenle, bugünün yayınları için harika 3D kreasyonları yapmanıza izin veren 3B tasarım ve eskiz için en iyi mobil uygulamaları tanıtıyoruz.

3B Create

3B oluştur

3D Create 3D modeller oluşturmak için en basit uygulama. Herkes çok kolay ve eğlenceli bir şekilde kullanabilir. Uçak, araba, kale, kardan adam, çizgi film karakterleri, kahve fincanı ve çok daha fazlası gibi eğlenceli bir şey inşa edebilirsiniz .

Küçük mobil cihazlar için sezgisel modelleme arayüzüne sahiptir ve halka açık binlerce modele göz atmanıza ve bunlardan herhangi birini kendi projelerinize yüklemenize izin verir. İster iPhone, iPad, ister iPod touch olsun, 3D Creationist uygulaması size 3B tasarımlarınızın kaliteli sonuçlarını ve tamamen ücretsiz olmasını sağlar.

3D Create hakkında en iyi şey, 3B tasarımı ABC kadar basitleştiren özelliklerle birlikte kullanım kolaylığıdır .

 1. Tasarımınızı yapmak için temel bir şekil (küp, küre, silindir, koni, çörek veya diğerleri) ekleyerek başlayın.
 2. Aktif veya pasif olması için şekle dokunun.
 3. Nesneleri dönüştürmek için taşımak, ölçeklendirmek veya döndürmek için araçlar seçin ve nesnelerinizi değiştirmek için okları kullanın.
 4. Bir şekil seçin ve “kes” i kullanarak başka bir şeklin üstüne getirin.
 5. Projenizi .obj ve .stl dosya formatlarına veya .jpg imajlarına aktarın.

Yerçekimi Kroki

3B Tasarım ve Eskiz

Gravity Sketch, ücretsiz, eğlenceli ve kesinlikle zevkli bir 3D yaratma iPad uygulaması. Plastik, metal veya seramik malzemelerde karakter, otomobil, mobilya, züccaciye, yüzük, kolye veya herhangi bir şey yapabileceksiniz.

 

Gravity Sketch size ne sağlar:

 • 3B çizim ile kendi stilinizde 3B tasarımlar yaratın.
 • 3B taslağınızı Sketchfab üzerinden Facebook, Snapchat, Pinterest veya başka herhangi bir sosyal medya ile paylaşın.
 • Projelerinizi “.obj” biçiminde dışa aktardığınızda , 3D oluşturma işleminizi bir üst seviyeye taşıyarak ve farklı paketlerde tutabilirsiniz.
 • Yaratımlarınızı Shapeways ile gerçek yapın. Bir düğmeyi tıklatarak yazdırmak ve posta yoluyla birkaç gün içinde almak için 3B çizimi gönderin.
Bu Yazıda İlginizi Çekebilir!  Sanatla Yaşamın Yoğunluğunu Yakalamak için Kömür Çiziminin Temellerini Öğrenin

Morphy

Morphy

Morphy size WiFi veya fare olmadan tasarlama özgürlüğü verir. Sadece uygulamayı açın ve esnetmeye, görselleştirmeye, icat etmeye ve prototiplemeye başlayın.

Size seçim için şekil, metin ve renk özellikleri veren 3D kütüphaneleri ve döndürme, ölçekleme, birleştirme vb. İçin 3D modelleme araçları bulunur.

Morphy ile şunları yapabilirsiniz:

 • Izgara boyutunu ve hareketini değiştirin, ardından nesneleri kesmek ve yapıştırmak için panoyu ve nesneleri milimetre cinsinden ölçmek için cetvel kullanın.
 • Ortam arka planını değiştirin, önceki etkinliği görmek için geri alın ve yineleyin ve nesneleri kaydetmek ve paylaşmak için fotoğraf düğmesini kullanın.
 • Arka planı kolayca değiştirin

sos

soslar

Fikrinizi sezgisel olarak 3B tasarıma ifade etmek, uMake’in amaçladığı şeydir. Güçlü ve basit, ödüllü bir yeni nesil tasarım aracıdır.

uMake, kamera konumuna göre Çizim Planları kullanır. Bunlar, aracın uzayda belirli bir noktayı tanımlayarak 3B uzayda çizim yapmasını sağlayan temel unsurlarıdır.

Sketch Planes’ın sunduğu diğer özellikler:

 • Fotoğrafı içe aktarma, eğri-ağırlık ve rengi kontrol etme ve canlı simetri ve yansıtma ile yaratmayı hızlandırma.
 • Ekstrüde edilmiş ve canlandırılmış yüzey oluşturma.
 • 3B tasarımınızı OBJ, STEP ve IGES formatında dışa aktarın.
 • Proje dosyalarınızı düzenlemek için grup tasarımına sürükleyin. Ayrıca, bu dosyaları çeşitli tasarımlar için çoğaltmanıza da izin verilir.

uMake ayrıca yan yardım panelinde kısa ve kolay öğretici ve etkileşimli yardım sağlar. Bu uygulama sürekli olarak haftalık olarak güncellemeler, eğitimler ve video ipuçları verir. 149,99 $ yıllık abonelikte olabilir .

AutoQ3D

3B Tasarım ve Eskiz

Autoq3D, kullanışlı ve sezgisel bir çalışma alanı sağlayarak 3B heykeller yaratmanız için yapılan bir uygulamadır. 3B çiziminizi görünümü kaydırarak, yakınlaştırıp döndürerek görüntülemenizi sağlar. Üst, Alt, Sol, Sağ, Ön, Arka ve İzometrik yedi önceden ayarlanmış görüş noktalarına sahiptir.

Bu araçla yapabileceğiniz diğer ilginç şeyler:

 • Küreler ve kutular gibi 3D ilkel geometri kullanarak fikrinizi çizin. Ayrıca yüzey çizmek için ekstrüde kullanabilirsiniz.
 • Kırpma, Fileto, Ofset, Patlama ve Dilim ile kolayca değiştirilebilir.
 • Nesneyi orta noktayı çizmek, bir nesnenin bitiş noktasını oluşturmak veya nesneler üzerindeki bağlantı noktalarını oluşturmak için yapışma araçlarını kullanarak yapıştırın.
 • Birkaç nesneyi tek bir varlık olarak manipüle etmek için onları gruplar halinde düzenlemek kolay olacaktır .
 • Uygulamanızı bağımsız uygulama olarak yapıldığı için bağlantısız olarak çalıştırın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*