En İyi 8 WordPress İletişim Formu Eklentileri ve Artıları ve Eksileri

form
Makaleyi Paylaş

En iyi 8 WordPress iletişim formu eklentileri (wordpress contact form plugin) ve artıları ve eksileri. Web sitesi kullanıcılarınızla şeffaf bir iletişim kurmak çok önemlidir. Yalnızca düzenli iletişim sayesinde, web sitenizin kullanıcılarınızın işleyişini sürekli olarak geliştirmek için uygun önlemleri alabilirsiniz.

Yukarıdaki durumu kolaylaştırmak ve okuyucularınızla iki yönlü bir iletişimi mümkün kılmak üzere size yardımcı olmak için, bu yazıda avantajları ve dezavantajları ile birlikte en iyi 8 WordPress iletişim formu eklentilerini tartışacağız.

Ninja Forms

Ninja Forms, WordPress için iletişim formlarının kolay uygulanmasını sağlayan ücretsiz bir eklentidir. Eklentinin adı, Ninja Forms eklentisini kullanarak çok az çabayla oldukça iyi iletişim formları oluşturabileceğinizi belirtir.

Artıları

Ninja Formları, WordPress blogunuzda kullanmak ve test etmek ücretsizdir. Eklenti için ek eklentiler bile 14 günlük para iade garantisi ile geliyor.

Eklentiyi resmi WordPress deposundan indirebilirsiniz. Eklenti ayrıca İngilizce dışındaki çeşitli dil seçeneklerini de destekliyor. Bu, kullanıcıların kendi ana dillerinde bağlantı kurmasına yardımcı olur.

Ninja Forms ayrıca, Freshbook, Kampanya İzleme, SMS bildirimleri, Salesforce ve daha fazlası gibi iletişim formlarınızın işlevselliğini genişletmenize yardımcı olacak premium uzantılar sunar .

Web siteniz için oldukça etkili iletişim formları oluşturma sürecinde size yardımcı olacak kılavuzlar, e-posta desteği ve çevrimiçi belgelerle birlikte etkileşimli bir topluluk da bulunmaktadır.

Eksileri

Eklenti ücretsiz olarak kullanılabilir, ancak uzantıları yoktur. Her eklenti, bir aceminin satın alması için biraz pahalı olan 29 ila 129 dolar arasında değişiyor. Eklentinin Kişisel ve Profesyonel paketinin özelliklerini karşılaştırırsak çok fazla bir fark olmaz, ancak fiyat farkı 100 $ ‘dır.

KARAR

Ninja Forms, her bir eklentinin 29 ila 129 ABD Doları arasında bir maliyeti olduğu için gelişmiş kullanım için en iyisidir.

Gravity Forms

Gravitiy Forms WordPress için ücretli bir iletişim formu eklentisidir.

Artıları

Gravitiy Forms, çarpıcı çevrimiçi formlar oluşturmak için gereken tüm gerekli özelliklerle büyük ölçüde doludur.

Sınavlar, anketler, web dizini ve hatta kullanıcı tarafından gönderilen içerik oluşturmak için kullanılabilir. WordPress web sitenizdeki Gravity Formlarını kullanarak herhangi bir formda yapabilirsiniz. Genişletilmiş işlevsellik için, eklenti için sağlanan ek eklentileri indirebilirsiniz.

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir!  Uyku: En İyi Uyku Pozisyonları Nelerdir?

Gravitiy Forms, forumlar, bilgi tabanı, çevrimiçi belgeler, SSS ve e-posta desteği gibi seçeneklerle birinci sınıf destek sağlar. Bu eşsiz destek sayesinde, web siteniz için formlar oluştururken hiçbir zaman takılmayacaksınız. Premium WordPress temalarını kullanan web siteleri için en iyisidir .

Eksileri

Yerçekimi Formları ücretli bir eklentidir ve bu nedenle bir aceminin başlangıçta kullanması zor olacaktır.

KARAR

Sadece 39 $ için, Gravity Forms web siteniz için çok basit ve aynı zamanda gelişmiş formlar yapmak için iyi bir seçenek.

Pirate Forms

Pirate Forms, yeni başlayanlar için web siteleri için basit iletişim formları oluşturmak için mükemmel bir seçenektir.

Artıları

Pirate Forms Themeisle tarafından geliştirilen ücretsiz bir eklentidir. Eklenti, yükseltme için ek bir ücret ödemeden tamamen ücretsizdir.

Pirate Forms kullanarak web sitenize bir CAPTCHA uygulayabilirsiniz. Bu, bot kayıtlarını ve kötü niyetli kişileri filtrelemek için önemli bir özelliktir. Ayrıca, SMTP yoluyla e-posta gönderme seçeneği de sunar .

Eksileri

Eklenti yalnızca basit iletişim formları içindir ve ödeme entegrasyonları, abonelik formları vb. Gibi gelişmiş işlevler sunmaz.

KARAR

Yeni başlayanlar için en iyi seçeneklerden biridir. KPirate Forms kullanarak oldukça iyi iletişim formları oluşturabilirsiniz.

Contact Form 7

WordPress için Contact Form7 en eski iletişim formu eklentilerinden biridir.

Artıları

Contact Form7 ücretsiz bir iletişim formu eklentisidir, bu sayede sayısız web sitesinde kullanabilirsiniz. Eklenti, bir şekilde Contact Form7 için eklenti olarak işlev gören birçok üçüncü taraf eklentisini destekler. Bunların çoğu ücretsiz olarak da kullanılabilir.

Bununla birlikte, WordPress web siteniz için temiz bir iletişim formu oluşturmak için Contact Form7’yi kullanarak cebinizden bir kuruş bile harcamadan kullanabilirsiniz.

Eksileri

Ücretsiz bir eklenti olmasına rağmen, eklentinin arayüzü o kadar basit değildir ve iyi bir iletişim formu oluşturmadan önce yeni başlayanların anlayabilmesi zaman alacaktır.

Ayrıca, resmi web sitesi eklenti için herhangi bir eklenti göstermiyor ve tüm eklentiler üçüncü taraflara dayanıyor. Bu nedenle, bir geliştiricinin eklenti için eklentileri bulması gerçekten zorlaşır.

KARAR

Temel formları oluşturmak için en eski ve en güvenilir iletişim formu eklentilerinden biridir. Buna alışmak için WordPress hakkında biraz teknik bilgiye sahip olmanız gerekir .

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir!  WordPress Ayarları Nasıl Yapılır? WordPress için 50 Temel Ayar

Formidable Pro

Formidable Pro, hiçbir zaman şaşırtıcı iletişim formları geliştirmek için premium bir WordPress eklentisidir.

Artıları

Formidable Pro, normal bir form oluşturucusundan daha fazlasıdır. Resmi sitesinde Formidable Pro’yu kullanarak 2 dakika içinde form oluşturabileceğinizi iddia ediyor.

Eklentinin arayüzü basittir ve tam bir acemi bile çok fazla uğraşmadan iyi iletişim formları yapabilir.

PayPal, Aweber ve Zapier gibi web siteleriyle entegrasyonları içeren 15’ten fazla eklentiyle, Formidable Pro’yu kullanarak WordPress web siteniz için övgüye değer formlar elde edebilirsiniz. Formlar çarpıcı bir şekilde tasarlanmıştır ve WordPress Magazine temalarıyla birlikte kullanabilirsiniz.

Eksileri

Premium bir eklenti olan en düşük paket 49 $ ‘dan başlar ve ayrı satılan eklentiler vardır; kendi web sitesi için basit iletişim formları oluşturmak isteyen bir acemi için biraz pahalı olabilir.

KARAR

Eklenti önemli entegrasyonlar sağlar. Birden fazla web sitesinde düzenli olarak kapsamlı formlar oluşturmak isteyen profesyoneller için çok uygundur.

WPForms

WP Forms, özellikle yeni başlayanlar için geliştirilmiş bir eklentidir. Bu eklenti, web siteniz için kolay ve güçlü iletişim formları oluşturmanıza yardımcı olur.

Artıları

WPForms, WordPress web siteniz için güzel iletişim formları oluşturmak için en kolay arayüzü sunar. Çevrimiçi form oluşturucuyu sürükleyip bırakmak kolaydır, birkaç dakika içinde oldukça iyi formlar oluşturmanıza yardımcı olur.

En iyi bölüm, WPForms Lite ücretsiz bir WordPress eklentisidir ve WordPress deposundan indirebilirsiniz. Ücretsiz olarak kullanılabildiği için, eklentiyi sonsuz sayıda web sitesinde kullanabilirsiniz.

Eklenti, çok sayfalı formlar, ödeme formları, e-posta aboneliği formları, sipariş formları ve daha fazlası gibi mevcut paketinizin işlevselliğini artırabileceğiniz premium bir sürüm de sunar.

Destek için, takıldığınızda size yardımcı olacak e-posta desteğiyle birlikte çevrimiçi belgeler ve kılavuzlar vardır.

Eksileri

WPForms ücretsiz bir Lite sürümü sunar, ancak eklentinin daha fazla özelliğini açmak için, başlangıç ​​paketi için 39 ABD Doları ödeyen ve 399 ABD Dolarına ulaşan ücretli bir pakete yükseltmeniz gerekir.

Ücretsiz sürüm yalnızca temel işlevleri sunar ve koşullu mantık, çok sayfalı formlar vb. Gibi karmaşık işlevler sunmaz.

KARAR

Harika iletişim formları oluşturmak için WPForms Lite sürümünü kullanın. Eklenti, premium eklentiler ve temalar için fazla gelir harcayamayan yeni başlayanlar için iyidir.

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir!  Kuantum Bilgisayarlar ve Beklenmeyen İlk 10 Uygulaması

Jetpack

Jetpack sadece iletişim formundan ayrı birçok özellik sunar.

Artıları

Jetpack, farklı görevler için diğer 25+ modüllerle birlikte kolay bir iletişim formu modülü sunan ücretsiz bir WordPress eklentisidir. Önce formları oluşturmanız gereken diğer iletişim formları eklentilerinin aksine, Jetpack ile ana WordPress düzenleme ekranından iletişim formunu oluşturabilir ve ekleyebilirsiniz.

Jetpack ayrıca her iletişim formu yanıtı için bir e-posta yanıtı gönderir ve ayrıca e-postanın gönderileceği e-posta adresini de özelleştirebilirsiniz.

Eksileri

Jetpack çok sınırlı özellikler sunar ve yalnızca basit bir iletişim formu oluşturmanızı sağlar. Jetpack eklentisini kullanarak son derece özelleştirilmiş bir iletişim formu oluşturmayı bekleyemezsiniz. Birçok kullanıcı, eklentinin kendi web sitesinin yükleme süresini de artırdığından şikayetçi oldu.

KARAR

Basit bir iletişim formu yerine daha birçok özellik sunduğu için gerçekten iyi bir eklentidir. Tek sorun web sitesinin yükleme süresini arttırmasıdır. Ayrıca, bu ücretsiz eklentiyi kullanarak birçok özelleştirmeyi bekleyemezsiniz .

 

Hızlı Güvenli İletişim Formu

Hızlı Güvenli İletişim Formu, paketinde gerçekten iyi özellikler sunar.

Artıları

Hızlı Güvenli İletişim Formu, WordPress.org’dan 5 milyondan fazla indirilen ücretsiz bir WordPress eklentisidir. Bu ücretsiz eklenti, web siteniz için farklı form türleri oluşturmanıza olanak sağlar. Eklenti CAPTCHA sağlayan ve aynı zamanda spam ve kötü niyetli tepkileri engellemek için Akismet ile entegre edilebilir.

Hızlı Güvenli İletişim Formu ile kullanıcılarınızı belirli bir URL’ye bile yönlendirebilirsiniz.

Kullanıcı yanıtını almak istediğiniz her yerde formlar için kısa kodlar uygulayabilir ve bunları postalara ekleyebilirsiniz.

Eksileri

Çevrimiçi iletişim formları hakkında bazı teknik bilgileriniz varsa, Hızlı Güvenli İletişim Formu eklentisi kullanılabilir. Arayüz yeni başlayanlar için oldukça kafa karıştırıcı olabilir.

Ayarların bazılarında, bir HTML kodu girmeniz gerekir. Bu nedenle, bazı WordPress teknik ve uygulamalı deneyimine sahip olmanız çok önemlidir.

KARAR

5 milyondan fazla indirmeyle, ziyaretçiler için temiz bir iletişim formu oluşturmak isteyen yenilerin favori eklentisidir. Bununla birlikte, çevrimiçi formlar oluşturma hakkında bazı temel bilgilere sahip olmalısınız.

Makaleyi faydalı bulduysanız paylaşarak bize destek olabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*