En İyi Blog ve Alan Adı (domain) Üreticileri

alan adı
Makaleyi Paylaş

Alan adınız(domain), web’deki kimliğinizdir. Bu nedenle, birini seçmek ve iyi seçmek önemlidir. Alan adı üreticileri, mükemmel alan adını bulmanıza yardımcı olan araçlardır. Ama hepsi bu kadar değil; ayrıca, bu ada sahip alanın mevcut olup olmadığını görmenize de yardımcı olurlar. Bugün, blogunuz için mükemmel adı bulmanıza yardımcı olacak en iyi alan adı üreticilerinden 16’sını paylaşacağız.

Panabee

Panabee, bazı benzersiz özelliklere sahip mükemmel bir alan adı üretecidir. Arama penceresine bir veya daha fazla anahtar kelime girerek Panabee’yi kullanmaya başlayın ve bul tuşuna basın. Panabee, kelimelerinizin birden fazla kombinasyonunu arar ve sizin için farklı blog adları önerir.

Önerilen varsayılan TLD .com’dur, ancak diğer TLD’leri de seçebilirsiniz. 
Panabee, benzer ada sahip uygulamaların olup olmadığını görmek için Google Play Store ve Apple App Store’da da arama yapacak. Aşağıya doğru kaydırırsanız, adınızın Facebook, Twitter, Instagram ve Tumblr’daki kullanılabilirliğini de kontrol edebilirsiniz.

Panabee’yi Denemek İçin Buraya Tıklayın

Namemesh

Namemesh, yeni ve ilginç blog isimleri bulmak için kullanışlı bir yardımcı programdır. Boşluk bırakarak 2 veya daha fazla kelime girerek başlayın. 

Namemesh, yüzlerce kullanılabilir alan adı üretecek. Mevcut alan adlarını görüntülemek için dört farklı TLD seçebilirsiniz. Namemesh, blog adlarını farklı kategorilerde gruplandırır.

Namemesh ile daha fazla blog adı görmek için aşağı doğru ilerlemeye devam edin; Namemesh sizin için daha fazla ad oluşturmaya devam edecek.

Namemesh’i Denemek İçin Buraya Tıklayın

LeanDomainSearch

Birkaç anahtar kelime girin; LeanDomainSearch, hedef anahtar kelimelerinize alakalı anahtar kelimeler ekleyerek yüzlerce isim önerecektir. Filtreleme, LeanDomainSearch’te kolay ve görseldir.

Mevcut isimler yeşil renkte, kayıtlı isimler pembe renkte ve sarı isimler favori (kayıtlı) isimlerdir. Kayıt seçeneklerini ve Twitter tanıtıcısının kullanılabilirliğini görmek için bir isme tıklayın.

Leandomainsearch Denemek İçin Buraya Tıklayın

SpinXo

SpinXo bir blog adı ve sosyal kullanıcı adı üretecidir. Diğer blog adı üreticilerinden benzersizdir, çünkü ad oluşturmak için sözcüklerin yerini almaz. Bunun yerine, benzersiz adlar oluşturur.

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir!  Anket Doldurarak Para Kazanmak En iyi Ücretli Çevrimiçi Anket Siteleri

Bunun avantajı, anahtar kelimeleriniz çok rekabetçi olsa bile harika isimler bulabilmenizdir. Blog adlarını aramak ve ayrıca bir sosyal ağ için akılda kalıcı bir kullanıcı adı bulmak için SpinXo’yu kullanabilirsiniz.

SpinXo aynı zamanda alan adınız için kelimeleri seçmenin farklı bir yolu da vardır. Sadece kelimeler yerine, çeşitli isimlerin döndürülüp benzersiz isimler yaratmasını ister.

SpinXo’nun bir dezavantajı bir seferde sadece 20 isim üretmesidir. Döndürme tuşuna basarak her zaman yeni adlar oluşturabilirsiniz. Seçtiğiniz adın bir etki alanı için uygun olup olmadığını kontrol etmenin de bir yolu yoktur. Sosyal ağlarda isim uygunluğunu kontrol etmek için, “Uygunluk Kontrolü” bölümüne kullanıcı adını teker teker girmelisiniz. Bu çok uzun sürüyor ve çok sayıda isim arıyorsanız sinir bozucu olabilir.

Spinxo Denemek İçin Buraya Tıklayın

Wordoid

Wordoid kendisine yaratıcı ad üreticisi diyor ve adını tamamen veriyor. Wordoid kullanmanın avantajı, sadece kelime ürettiği anlamına gelir. Bu garip gelebilir, ancak avantajları vardır.

  • Yapılmış isimler zaten alınamıyor
  • Dünyanın en büyük markalarından bazıları kelimelerden oluşur (Epson, Motorola, Geiko, Wal-Mart)

Wordoid ile bir ad oluşturmak için, kalıp alanına bir anahtar kelime girin, bir dil seçin, diğer ayarları değiştirin ve “wordoids oluştur” düğmesine basın. 
Wordoid, anahtar kelimelerinize ve diğer ayarlarınıza göre birden fazla ad önerir. Bu adları temsil eden alan adları vurgulanacaktır. Gri bir vurgu, bir ismin alındığı anlamına gelirken yeşil bir vurgu, uygun olduğu anlamına gelir.

Wordoid Denemek İçin Buraya Tıklayın

Namesmith

Namesmith, yaratıcı bir işletme ve blog adı üretecidir. Rasgele isimler oluşturmak için Namesmith’i kullanabilir veya kullanabileceği en fazla beş anahtar kelime verebilirsiniz.

Namesmith, kelimelerin yerine koyulması, kafiye edilmesi, son eklenmesi, ön eklenmesi ve hatta değiştirilmesi ile farklı isimler önerir. Bu bazı ilginç sondaj isimleri için yapar. İsim avcısı, 18’den fazla farklı TLD’de mevcut alan adlarını da arayabilir. Adınızı tek bir tıklamayla kaydetmek için dört farklı etki alanı kayıt şirketinden birini bile seçebilirsiniz.

Namesmith Denemek İçin Buraya Tıklayın

DOMAINSBOT

Domainsbot, Namesmith’e benzeyen bir başka blog ismi üreticisi. Domainsbot eş anlamlı, ikame ve diğer yöntemlere dayanarak birden fazla öneri sunar. Ayrıca bir önek belirtebilir ve adınıza bir sonek ekleyebilirsiniz. Seçtiğiniz ismin üzerine tıkladığınızda bir kayıt şirketi seçeneği belirir.

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir!  WordPress Ayarları Nasıl Yapılır? WordPress için 50 Temel Ayar

Domainsbot Denemek İçin Buraya Tıklayın

Coolnameideas Blog Adı Oluşturucu

Coolnameideas, sizin için binlerce blog adı oluşturabilen bir blog adı öneri aracıdır. Coolnameideas, blogunuzla alakalı anahtar kelimeler ister. Ayrıca, blogunuzun sığacağı kategoriyi seçmenizi ister. Bu bilgilere dayanarak, Coolnameideas sizin için blog adları oluşturur.

Coolnameideas ile ilgili benzersiz olan, bahsettiğiniz blog kategorisini göz önünde bulundurması ve bununla ilgili kelimeleri yeni adlar oluşturmak için kullanmasıdır. Bu, oluşturulan isimleri konunuzla daha alakalı kılar.

Bir isme tıkladığınızda, ismin kayıt için uygun olup olmadığını görebilirsiniz. Coolnameideas aynı twitter tanıtıcı olup olmadığını kontrol eder.

Coolnameideas Denemek İçin Buraya Tıklayın

Bustaname

Etki Alanı Arama, adım adı üretici tarafından bir adım. Bir anahtar kelime girerek başlayın. Mavi bir ok daha fazla kelime önerisi gösterir. Bir sonraki bölümde popülasyonu kaydetmek için kullanılabilecek bir veya daha fazla öneri ve blog adı ekleyin.

Kullanılabilir daha fazla isim görmek için daha fazla kelime eklemeye veya önerilerden bazılarını seçmeye devam edin. Etki alanı üreticisi, Wordoid ile benzer şekilde çalışır. Bazı anahtar kelimeler girin; Domain Maker, blogunuz için kullanabileceğiniz yeni kelimeler oluşturacaktır.

Bir ismin üzerine tıklamak, adı popüler kayıt şirketlerinden satın almak için seçenekler gösterecektir.

Bustaname Denemk İçin Buraya Tıklayın

123 Finder

123finder, blogunuz için harika adlar önerebilecek bir alan adı veritabanıdır. Birkaç anahtar kelime girerek başlayın ve aramayı tıklayın. Sonuçlar iki bölüme ayrılmıştır. İlk bölüm, 123finder’in veritabanından satın almak için premium alanlar önereceği yerdir. İkinci bölüm isim önerileri içindir.

123finder, anahtar kelimelerinizi popüler anahtar kelimelerle ön ekleyerek blog adları önerir. Bu şekilde anında binlerce fikir edinirsiniz. Ancak, hangi isimlerin kayıt edilebileceğini kontrol etmenin bir yolu yoktur. Whois araması yapmak için bir bölüm var, ancak bu işlemin zaman alması gerekiyor.

123Finder Denemek İçin Buraya Tıklayın

Domaintyper

DomainTyper, blogunuz için istediğiniz adın türü hakkında iyi bir fikriniz olduğunda kullanabileceğiniz bir araçtır. Kelimeleri arama çubuğuna yazın, DomainTyper kullanılabilirliğini anında arayacaktır. Etki alanı oluşturucu, kendinizle ilgili farklı alanlar önerecektir. Tek bir tıklamayla 34 sosyal ağdaki isim uygunluğunu da kontrol edebilirsiniz.

Domaintyper Denemek İçin Buraya Tıklayın

Shopify İşletme Adı Üreticisi

Shopify, bloglar için çalışabilecek şık bir isim öneri aracına sahip. Birkaç anahtar kelime girin; Shopify, anahtar kelimelerinizle ilgili yüzlerce etki alanı adı önerir . Shopify eklerini yeni isimler oluşturmak için anahtar kelimelerinizle birlikte farklı kelimeler ekleyiniz. En iyi önerileri almak için, anahtar kelime sayısını küçük tutun.

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir!  En iyi WordPress Teması Nasıl Seçilir? Adım Adım Anlatım

Shopify Denemek İçin Buraya Tıklayın

NameStall Alan Adı Oluşturucu

NameStall’ın alan adı üreticisi, tek bir anahtar kelimeye göre isimleri arar. Bir seferde 4 TLD’ye kadar seçebilirsiniz, 50’den fazla TLD desteklenir. Önerilen tüm blog adları anında kullanılabilirlik açısından aranır ve birkaç tıklamayla bunları kaydedebilirsiniz.

Namestall Denemek İçin Buraya Tıklayın

IWantMyName

Mükemmel blog adını bulduysanız ve bu adın .com alanı alınmışsa, Iwantmyname kurtarmaya gelir.

Bu ad öneri aracı, aynı alan adı için yüzlerce farklı TLD önerir. Aramamız, anahtar kelimelerimiz için 100’den fazla TLD’yi gösterdi.

Iwantmyname Denemek İçin Buraya Tıklayın

Dynadot Alan Adı Öner

Dynadot, bloglar için harika ücretsiz bir alan adı arama aracı sunar. Anahtar kelimelerinizi girin; Dynadot size birden fazla ad önerecektir. İsimler, kelimeler değiştirilerek ve bağlamsal olarak benzer kelimeler kendi başlarına kullanarak üretilir.

Dynadot Denemek İçin Buraya Tıklayın

SoftwareFindr

SoftwareFindr, blogunuz, web siteniz, başlatmanız veya uygulamanız için bir ad bulmanıza da yardımcı olabilecek minimalist bir alan adı üreticisidir. Basit bir tasarıma sahiptir ve metin alanına birkaç sözcük yazarak başlayın.

SoftwareFindr hemen işe yarar ve aralarından seçim yapman için alakalı isimleri ve etki alanı isimlerini oluşturmaya başlar. SoftwareFindr’ın akıllı algoritması, diğer isim üreticilerinden daha iyi alan adları üretir.

Üretilen adların yanı sıra, SoftwareFindr ayrıca alan adlarının birden fazla alan adı kayıt uzmanı tarafından kullanılabilirliğini kontrol eder ve tek bir tıklamayla favori alanınızı satın alma seçeneğini sunar.

SoftwareFindr Denemek İçin Buraya Tıklayın

Sonuç

Blog adınız kendi adınız gibidir. Muhtemelen hayatınızın geri kalanında bir tane olacak. Bunun için bilinecektir.

Bu herkes için ilk izlenim olacak. Doğru etki alanını almak bir blogun temelini atmak gibidir. Sadece iyi bir kuruluş büyük işi destekleyebilir. Umarız yukarıdaki araçları kullanarak işinize en uygun alan adını bulabilirsin . Herhangi bir sorunuz varsa, yorumlarda bize sorun. Makaleyi faydalı bulduysanız paylaşarak bize destek olabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*