En İyi WordPress Proje Yönetim Eklentileri

wordpress
Makaleyi Paylaş

En iyi WordPress proje yönetim eklentileri.(WordPress project management plugins) Görevlerinizi izlemeye başlarsanız, bunları yönetmeniz oldukça kolaylaşacaktır. Görevlerin çoğunu otomatikleştirebilir ya da kendi başınıza halledebilirsiniz. Her iki durumda da, önceliğine göre hepsine dikkat edebildiğiniz için daha verimli olacaktır. Sadece bir kağıt parçası alın ve iş hedeflerinizi yazın. Hedefleriniz netleştiğinde, doğal olarak görevler biçiminde akacaklar. Bu sadece mantıklı, ilk olarak ne istediğine karar veriyorsun ve nasıl elde edeceğini takip ediyorsun.

Şimdi, planlamayı izleyen geleneksel adım yürütmedir. Ancak, onları izlemediğiniz zaman görevlerin işini kaybetmek çok kolaydır. İzleme, kusursuz uygulamanın anahtarıdır.

Peki, Asana ve Trello gibi platformlar var, neden WordPress İzleme Çözümleri? Asana ve Trello gibi harika proje yönetim araçları var fakat hiçbiri gerçekten WordPress için çalışmıyor. İnsanlar yaşamlarını kolaylaştırmak için şirket içi WordPress çözümlerini giderek daha fazla arıyorlar. Örneğin, Google Dokümanlar / Sayfalar izleme için mükemmel olabilirse, neden insanlar EditFlow ve CoSchedule gibi eklentiler için hazırlar ? Neden bir Google sayfasında düzenleyici takvim oluşturmuyorsunuz?

Bunun nedeni yukarıda belirtilen diğer ürünlerin WordPress panosunda çalışması ve her şeyin bir yerde tutulmasına yardımcı olmasıdır. Onlara gitmek için pencereleri değiştirmek zorunda değilsiniz. Elinizdeki her işi kaydedersiniz ve aksi takdirde daha fazla tarayıcı penceresi açmanızı gerektiren işleri yapmak için ilerlersiniz.

Serbest çalışan bir geliştirici / tasarımcıysanız, muhtemelen kendi başınıza izleyebileceğiniz ve yönetebileceğiniz bir düzine projeniz vardır.

Orbis

Orbis, WordPress sitenizi alır ve tamamen gelişmiş bir proje yönetim sistemine dönüştürür. Kurduktan sonra, kontrol panelinizde Projeler, Kişiler ve Şirketler gibi seçenekleri göreceksiniz.

Orbis Nasıl Çalışır?

Proje Ekleme

Projeler oluşturmak tıpkı normal bir WordPress gönderi veya sayfa oluşturmak gibidir. Bir isim verebilir ve açıklamayı gövdeye ekleyebilirsiniz.

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir!  Uyku Döngüsü: Uyuduğunuzda Ne Olur?

Buraya kadar standart bir WordPress deneyiminden farklı bir şey göremezsiniz.

Ancak aşağı kaydırdığınızda proje özellikleriyle ilgili tam bir bölüm göreceksiniz. Her projenin farklı parametreleri vardır. Bu yönü anlayarak, özel alanlar eklemek için bir hüküm var. Orbis kimlikleri, yayınladığınız projelere atanır.

Kişi Ekleme

İnsan eklemek, normal kullanıcılarınızı oluşturmaya da benzer. Ancak bu eklenti işbirliği ve görev yönetimi kullanımları için tasarlandığından, telefon numarası ve LinkedIn profilleri için alanlar göreceksiniz.

Yine, varsayılan form yeterli gelmiyorsa, özel alanlar ekleyebilirsiniz.

Şirketler Ekleme

Şirket eklemek de çok sezgisel.

İşbirliği gerçekten nasıl oluyor? Projelerinizi yayınladıktan sonra, ekibin geri kalanıyla görüşebilir ve projenin ilerleyişini yorumlarla takip edebilirsiniz.

Eğer bir WordPress freelancerıysanız, Orbis’i faydalı bulabilirsiniz. Bir blog yazarıysanız çok da değil ama tasarım ve geliştirme kişiselleştirme projeleri (ve muhtemelen bir ekip halinde çalışıyorsunuz) alırsanız, Orbis kesinlikle sizin içindir.

TaskFreak!

TaskFreak! kullanıcı dostu bir WordPress görev yönetimi eklentisidir. Görevler oluşturmanıza ve erişimi sorunsuz bir şekilde kontrol etmenize olanak sağlar.

O nasıl çalışır?

Proje Ekleme

Eklentiyi yükledikten sonra, yeni bir “TaskFreak!” Menü öğesi göreceksiniz. Bunun altında, projeler eklemenize izin veren bir projeler alt öğesi var.

  1. Taslak
  2. Devam etmekte
  3. Askıya alındı
  4. Kapalı

Bir proje kurarken, bu ilerici aşamalardan herhangi birini ona atayabilirsiniz.

TaskFreak! Projelerinize kimin erişeceğine, yeni görevler oluşturmanıza, yorum göndermenize ve projeleri yönetmenize karar vermenize olanak tanır.

Projelerinizi ve görevlerinizi kolaylaştırmak için mutlak kontrol sizde.

Görev Ekleme

Bir proje oluşturduktan sonra, proje hakkında bir sayfa oluşturabilirsiniz. Kısa kodu vücuduna dahil etmeniz gerekir.

Böyle bir sayfanın ön ucunu görüntülediğinizde, 3 sekme göreceksiniz: Projeler, Görevler ve Güncellemeler. Ayrıca bir görev ekle seçeneği göreceksiniz. Sadece üzerine tıklayın ve projeye yeni görevler eklemeye hazırsınız.

Gördüğünüz gibi, görevi bir iş arkadaşına atayabilir, önceliği belirleyebilir ve bir son tarih seçebilirsiniz. Alakalı ekler eklemenin zarif bir özelliği de var. Evet. Ne tür WordPress projeleri gerçekleştirdiğiniz önemli değil, TaskFreak! attığın her şeyi alacak.

CollabPress

CollabPress, WordPress sitenize projeler, görevler ve görev izleme özellikleri eklemenizi sağlar. Sınırsız projeleri doğrudan gösterge panelinizden yönetmek için CollabPress’i kullanabilirsiniz.

CollabPress yaklaşık 60 bin indirmeyi gösterir.

CollabPress hakkında farkedeceğiniz (ve muhtemelen seveceğiniz) ilk şey görsel yaklaşımıdır. Eğer bir kez eklentiyi aktif ederseniz projeleri eklemeye başlamak mümkün olacak.

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir!  WordPress Üyelik Sitesi Nasıl Oluşturulur?

O nasıl çalışır?

Proje Ekleme

CollabPress menü öğesine tıkladığınızda yeni bir proje yaratabilirsiniz. Ad ve açıklama dışında, CollabPress bu noktada kullanıcıları eklemenizi sağlar.

Görev Listeleri Ekleme

Doğrudan görev oluşturmaya başlamak istemiyorsanız, görev listeleri oluşturabilirsiniz. Daha sonra listeye göre özel görevler oluşturmaya devam edin.

Görev Ekleme

Görev eklemek oldukça kolay.

Ekran görüntüsünden zaten yapabileceğiniz gibi, görevin adını ve açıklamasını doldurmanız yeterlidir. Daha sonra bir son tarih ve öncelik belirleyebilirsiniz.

Ve burada yararlı bir özellik var-görev atanan kullanıcıya bildirmeyi seçebilirsiniz. Yalnızca iyi düşünülmüş bir eklentide bekleyeceğiniz arkadaşça bir özellik gibi geliyor. Görevlerinizi ayarladıktan ve atadıktan sonra, CollabPress panosundaki Takvim sekmesine tıklayabilir ve tüm görevleri görebilirsiniz. Basitçe bir göreve tıkladığınızda durumunu görüntüleyebilir ve yorum yapabilirsiniz. Adayı yorum hakkında bilgilendirebilir, böylece ona cevap verebilir.

CollabPress kolayca her boyutta takımları yönetmek için mükemmeldir. Eğer tek başınıza çalışırsanız, kendinize görevler atayabilirsiniz. Eklentinin sezgisel kontrol panelini kullanarak bunları yakından izleyin.

WP Proje Yöneticisi

WP Proje Yöneticisi, projeler, yapılacaklar listeleri, dönüm noktaları, faturalar ve daha fazlasını oluşturmanıza olanak sağlar. WordPress için kolayca en iyi ve en güçlü görev takip çözümlerinden biridir.

O nasıl çalışır?

Proje Ekleme

Proje oluşturmak CollabPress’e çok benzer. Temel alanlara ek olarak, takım arkadaşlarınıza yeni proje hakkında bildirimde bulunma seçeneğiniz vardır. Bir ekipte çalışıyorsanız ve sık sık yeni projeler başlatıyorsanız, bu harika olabilir.

Yapılacaklar Listesi Oluşturma

Sadece görev listenizi adlandırın ve gitmeniz iyi olur. Ayrıca, projenizde kilometre taşlarını tanımlarsanız, bunları burada kullanabilirsiniz.

Kilometre Taşları Oluşturma

Kilometre taşları bir projenin ilerlemesini izlemek için mükemmeldir. WP Proje Yöneticisi, her proje için kilometre taşları oluşturmanıza olanak sağlar. Her dönüm noktasına son tarihler atayabilirsiniz.

Mesaj Ekleme

Burada tartışılan diğer görev izleyici seçeneklerine bakarsanız, çoğunun yorumlarla işbirliği yaptığını görürsünüz.

WP Proje Yöneticisi bu adımı bir adım öteye taşıyor; tam dahili mesajlaşma sistemi ile birlikte geliyor. Bir kullanıcıya / kullanıcı grubuna, görevler ve projelerdeki önemli güncellemeleri bildiren mesajlar göndermek için kullanabilirsiniz.

İhtiyacınız olan iletişim seviyesine bağlı olarak, bu özelliği oldukça kullanışlı bulabilirsiniz. Mesajlara ekler de ekleyebilirsiniz.

Tüm eklere, gösterge tablosunun dosyalar bölümünden de erişilebilir.

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir!  Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Eklentiler

Eklentinin işlevselliğini genişletmenize izin veren birkaç ücretli eklenti var. Ancak, yalnızca temel ücretsiz sürümü kullanıyor olsanız bile, WordPress sitenizin içinde düzgün bir görev izleme sistemine sahip olacaksınız.

WP Proje Yöneticisi’ne premium eklentilerini kullanarak alt görevler ve faturalar oluşturmalarını sağlayabilirsiniz. Yaptığınız her şeyi pratik olarak takip etmenin kullanışlı bir yolunu arıyorsanız, bu eklentiyi kullanmaktan zevk alacaksınız.

Eklentide paketlenmiş bazı harika özellikler olsa da, takvim görünümü temel sürüme dahil edildiyse, onu daha da çok isterdim.

Proje Panorama Lite

Project Panorama Lite, güzel görsel çubuklar kullanarak görev tamamlama oluşturmanıza ve izlemenize olanak sağlar. Daha önce listelediğim WordPress görev izleme çözümlerine bakarsanız, hepsinin işin yapılmasına yönelik olduğunu göreceksiniz. Bu, görev ilerlemesini müşterilerle birlikte görüntüleme ve paylaşmaya yönelik olarak tasarlanmıştır.

O nasıl çalışır?

Proje Ekleme

Proje eklerken, kilometre taşları ekleyebilir ve başlangıç ​​ve bitiş tarihini ayarlayabilirsiniz. Herhangi bir gizlilik sözleşmesi veya diğer önemli belgeleri imzaladıysanız, projeyi oluştururken bunları listeleyebilirsiniz 

Ayrıca ajanda görünümünü kullanarak gönderiler oluşturabilir ve bunları zamanlayabilirsiniz. Sadece uygun tarih hücresine gidin ve yeni gönderi ekle seçeneğini tıklayın.

Bu özellik kesinlikle bu eklentiyi edinme sebebiniz olmasa da, projelerinizle ilgili hızlı güncellemeleri yayınlamak veya programlamak istiyorsanız kullanabilirsiniz.

Kilometre Taşları Ekleme

Project Panorama Lite, en fazla 3 kilometre taşı oluşturmanıza olanak sağlar. Kilometre taşları bir projede önemli bir aşamanın başarısını belirlediğinden, bu eklenti projeyi yüzde olarak bölmenize ve kilometre taşları arasında dağıtmanıza olanak tanır.

Temel Versiyonun Yetersiz Kaldığı Yer

Görev oluşturup atamanın yolu yoktur. Temel olarak, yalnızca projeler yaratıyor ve onları çok makro düzeyde izliyorsunuz.

Yüzde / kilometre taşı olarak izlemek istediğiniz düzinelerce projeniz olsa da, bu eklentiden büyük kilometre alabilirsiniz.

Tek başına çalışıyorsanız ve yalnızca çeşitli projelerinizin tamamlanma aşamalarını izlemek istiyorsanız, bu eklentiyi güzel bir şekilde kullanabilirsiniz.

Premium Versiyon Hakkında Kısa Bir Not

Bu eklentinin premium versiyonu birçok zil ve ıslık ile birlikte geliyor. Görevleri oluşturup izlemenizi ve tüm ekip yönetimi özellikleri paketini kullanmanızı sağlar.

Lite sürümünde biraz daha fazla işlevsellik olmasını diliyorum.

Ücretli sürümünü buradan kontrol edebilirsiniz .

Sonuç

Az önce size en çok tartışılan WordPress görev yönetimi çözümlerinden 5 tanesinde yol gösterdim. Benden sadece bir veya iki tane seçmemi istediyseniz, kesinlikle CollabPress veya WP Proje Yöneticisini seçerdim.

Her iki eklenti de görev yönetimi ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılar. Ekiplerle işbirliği yapmak için şık bir iletişim sistemi var. WP Proje Yöneticisi tam bir mesajlaşma sistemine sahipken, CollabPress yorum ve bildirimlere izin verir.

Sonuçta, bu 2 proje yönetimi eklentisi kesinlikle göze çarpıyor. Bu çözümler olabilecekleri en iyi olmasa da, kesinlikle söz veriyorlar.

Bunları deneyin ve verimliliğinizin nasıl geliştiğini bana bildirin. Zaten bunlardan bazılarını kullanıyor musunuz? Şu ana kadarki tecrüben nasıl?

Makaleyi faydalı bulduysanız paylaşarak bize destek olabilirsiniz. İlginiz için Teşekkür Ederiz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*