Eski Android Cihazlar İçin 12 Harika Fikir

Medya Merkezi
Makaleyi Paylaş

Eski android cihazlar için 12 harika fikir.İstatistikler, çoğu insanın ABD’de iki yılda bir akıllı telefonlarını veya tabletlerini güncellediğini iddia ediyor. Aynı durum sizin için geçerli olmasa da, çoğu kişi cihazlarını belirli bir zamanda yükseltiyor. Ama soru şu ki, eski Android cihazlar ile ne yaparsınız?

Eski android cihazlar değiştirebilir, hediye edebilir veya bağışlayabilir ya da sadece evinizde bir yerde saklayabilirsiniz. Bununla birlikte, yapabilecekleriniz yeni radyo, oyun konsolu, e-okuyucu, medya merkezi veya başka bir gadget oluşturmak için onları kolayca yeniden konumlandırmaktır.

Bu yayında, eski Android cihazlar ile yapmanıza yardımcı olacak prosedürler veya uygulamalar ile birlikte dönüştürebileceğiniz çeşitli araçları paylaşacağız. Onları kontrol edelim.

Oyun Konsolu

Herhangi bir eski Android cihazı, Google Chromecast’i kullanarak ev TV’nize yayınlanabilir. Bluetooth denetleyicisi ile birlikte, mükemmel bir ev yapımı retro oyun konsolu haline gelir. Bu oyun konsolu ile Dreamcast, Nintendo 64, Game Boy, Atari ve NES oyunlarında kullanılabilir ve en sevdiğiniz çocukluk dönemi retro oyunlarını oynamanıza izin verir .

İşlem hem basit hem de kolay kullanımlı olup programlama gerektirmez. Android cihazınıza aşağıda belirtilen konsol uygulamalarından birini indirin, Bluetooth denetleyicisine bağlayın ve geniş ekranda oynamanın tadını çıkarmak için ekranını TV’nize aktarın.

oyun konsolu

Bebek Monitörü

Eski bir Android cihazının yeni ebeveynler için mükemmel bir kullanımı, onu bebek monitörüne dönüştürmektir. Böyle bir cihaz , ofiste çalışırken, ailenizle yemek yerken veya arkadaşlarla parti yaparken bebeğinizi uzaktan izlemenizi ve duymanızı sağlar.

Bebek monitörü uygulamalarının çoğu, yalnızca bebeğinizin görsel-işitsel görüntüsünü sağlamaktan daha fazlasını yapar; örneğin, uyku düzenini takip eder, bebeği yatıştırmak için sesini çalar ve hatta sizi aradığınızda veya mesajla uyarılar gönderir. 

bebek monitörü

Navigasyon Cihazı

Android cihazınızı, aşağıda verilen navigasyon uygulamalarını kullanarak, arabanız için bir adım adım navigasyon cihazına dönüştürebilirsiniz. Bu uygulamalar sürüş sırasında size yardımcı olmak için gerçek zamanlı trafik, navigasyon ve kişi güncellemeleri vb. Gibi çeşitli navigasyon bilgileri verir. Bu amaçla yedek bir navigasyon cihazı kullanmanın ilave avantajı, hareket halindeyken haritalara erişmek için arabanıza monte edebilmeniz ve Wi-Fi ve GPS özelliklerini kullanabilmenizdir .

Navigasyon Cihazı

Sanal Gerçeklik Gözlüğü

Eski Android cihazınızı , Google Karton veya çeşitli klonlarından biriyle birleştirildiğinde sanal gerçeklik gözlüğü olarak bile kullanabilirsiniz. Google Karton, telefonunuz için bir kapsayıcı görevi görecek ve iç aygıttan yansıtılan stereoskopik görüntüleri gösterecektir .

vr kulaklık

Bu yeni sanal gerçeklik gözlüğü, piyasadan pahalı bir tane satın almaya gerek kalmadan size sanal gerçeklik deneyimi sağlayabilir . Aşağıdaki uygulamalar, Cardboard Camera kullanarak kendi deneyimlerinizi yaratmanın yanı sıra tadını çıkarmanız için farklı ilginç deneyimler sunar.

Dijital Radyo

Her zaman sayısız çevrimiçi istasyondan birinde veya geleneksel radyo yayınlarında duymak için ilginç bir şeyler vardır. Eski Android cihazınızla, bir dijital radyo istasyonunu ayarlamak için bir radyoya ihtiyacınız yoktur; aşağıdaki uygulamalardan birini kurmanız ve telefonunuzu dijital radyoya dönüştürmeniz yeterlidir. Daha sonra, yeni radyonuzu evinizin bir köşesine yerleştirin veya arabanıza monte edin ve en sevdiğiniz radyo kanallarını dinlemenin keyfini çıkarın.

Dijital Radyo

E-kitap Okuyucu

Çoğu kişi, okumalarına yetişmek için akıllı telefonlarında veya tabletlerinde bazı e- kitap okuyucu uygulamalarını kullanır. Bununla birlikte, mobil cihazınızı okumakla meşgul olduğunuzda, bir arama, bir mesaj uyarısı veya bir bildirim momentumunuzu kırabilir.

E-kitap Okuyucu

Wi-Fi Bağlantı Noktası

Android cihazların çoğu,Wi-Fi bağlantı noktası olarak kullanılabiliyor ve civardaki kablosuz cihazlarda Internet’i etkinleştirmek için kullanılabilir. Hotspot’ta daha iyi kontrol ve daha güvenli paylaşım seçeneklerine izin veren birkaç uygulama da bulunmaktadır.

Bir Android cihazınız varsa, etkin noktayı etkinleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

Ayarlar’ı açın, Kablosuz ve Ağlar’ı tıklayın, Daha Fazla’ya gidin ve Wi-Fi Hotspot’u etkinleştirmek için Tethering ve Taşınabilir hotspot kaydırıcısında geçiş yapın .

Cihazınızın üreticisi Android’in özelleştirilmiş bir sürümünü sağlıyorsa, adımların değişebileceğini unutmayın; ancak bunu cihazınızın “Ayarları” altında bir yerde bulacaksınız.

eski android cihazlar

Medya Merkezi

Eski Android cihazı, sadece uygun bir medya uygulaması kurarak kompakt ve taşınabilir bir medya merkezi olarak da kullanılabilir. Bu tür medya uygulamaları, yerel ve çevrimiçi depolardan fotoğraf ve videolara, müziklere, podcast’lere ve daha pek çok şeye göz atmanıza ve keyfini çıkarmanıza izin verir .

Medya Merkezi

Ek olarak, az sayıda medya merkezi uygulaması (Plex gibi), medya sunucusundan medya akışı yapmanızı sağlar. Bu nedenle, bir medya merkezi sunucusu kurarsanız, müzik ve filmleri telefonunuzda saklamanıza gerek kalmadan doğrudan taşınabilir cihazınızda yayınlayabilirsiniz.

Çocuk Dostu Gadget

Android cihazını aşmış olsanız da, çocuklar için üstün bir teknolojidir. Bu nedenle, onu çocuk dostu bir cihaza dönüştürmek, çocuklarınız için hem cihaz hem de cihaz üzerindeki kontrolünüzü hem eğlenceli hem de öğrenebileceğiniz harika bir yeniden kullanımdır .

Android 4.2 veya üstünü çalıştıran tüm cihazların kısıtlayıcı bir profil oluşturma özelliği vardır. Bunu, aşağıdaki adımları izleyerek yapabilirsiniz:

eski android cihazlar

Ayarlar’ı açın , Kullanıcılar’ı seçin Kullanıcı veya profil Ekle’ye gidin ve Kısıtlı profil ekle’yi tıklayın. Bu sınırlı profili kullanarak, çocuğunuzun erişebileceği uygulamaları ve ayarları kontrol edebilir ve kısıtlayabilir ve böylece bu cihazı güvenle devredebilirsiniz.

Fotoğraf Çerçevesi

Eski cihazınızı bir standa monte edebilir ve dijital fotoğraf çerçevesi olarak yeniden kullanabilirsiniz. Yeni fotoğraf çerçeveniz yerel ve bulut depolama konumlarındaki fotoğrafları ve videoları gösterebilir. 

Fotoğraf Çerçevesi

Bu tür uygulamalar ayrıca, ilgilendiğiniz herkese açık görüntüleri Flickr, Pinterest vb. Gibi çeşitli kaynaklardan çekme seçeneğine sahiptir. Yeni fotoğraf çerçevenizi yatak odanıza veya evinizin diğer bir köşesine gün boyu güzel anlarınızı sergilemek için yerleştirebilirsiniz.

Uzaktan Kumanda

Medya merkeziniz için bir uzaktan kumandaya veya evdeki herhangi bir makine için daha iyi bir uzaktan kumandaya ihtiyacınız varsa, eski Android cihazınız kullanışlı olabilir. Eski cihaz, aşağıda verilen herhangi bir uzaktan uygulamayı indirip yükledikten sonra bir uzaktan kumanda olarak çalışmak üzere yapılandırılabilir.

Bu uzaktan kumanda, evinizin etrafındaki birden fazla uzaktan kumandanın yerini alan kablosuz veya dokunmatik ekranlı uzaktan bir çözüm olarak kullanılabilir . Bununla birlikte, eski Android cihazınızın evde yeni uzaktan kumandanız gibi çalışabilmesi için entegre bir kızılötesi ışınlayıcıya sahip olması gerektiğini anlayınız.

Uzaktan Medya Yönetimi

Zemin Test Etme

Bir Android cihaz, bilgisayar korsanlarının hayalindeki bir araçtır çünkü bu cihazlara sistem (veya root) erişimi kolaydır. Kök gerektiren herhangi bir uygulamayı yüklemek için eski Android cihazınızı kullanabilir ve yeni bir özellik grubuyla özel bir ROM’u bile flaş edebilirsiniz.

zemin test etme

Bu tür cihazlar ayrıca, kendi geliştirdiği uygulamalar için mükemmel bir test alanıdır. Bir Android geliştiricisiyseniz, eski Android cihazınızı güvenle kendi uygulamalarınızı test etmek için kullanabilirsiniz. Sonuçta , yeni cihazınızı bu tür deneyler için tuğlala riske atmamak daha iyi , değil mi?

Herhangi bir fikir aldın mı?

Yukarıdakiler arasında en sevdiğiniz fikir hangisidir? Eski Android cihazınızı yeniden düzenlemek için daha fazla fikriniz var mı? Lütfen yorumlarınızı kullanarak bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir!  En Kaliteli SEO Araçları Nelerdir? Kesinlikle Kullanmanız Gereken 10 En İyi SEO Aracı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*