Görmeniz Gereken 20 Üstün Mimari Tasarım

Üstün Mimari Tasarım
Makaleyi Paylaş

Görmeniz gereken 20 üstün mimari tasarım. Diğer tüm tasarım işlerinde olduğu gibi, iyi ev tasarımları oluşturmak da kolay bir iş değildir. Neyse ki, tüm dünyadaki yetenekli mimarlar sayesinde etkileyici yeni mimari tasarımlardan mahrum kalmayacağız. Ayrıca, günümüzde elimizdeki en son teknolojilere sahibiz. Geleneksel bina tasarımlarının sınırlarının sürekli olarak gerdirilmeleri gerçekten şaşırtıcı.

Bugün sizlerle dünyanın dört bir yanından 20 seçkin mimari tasarımı paylaşmak istiyoruz. Sıradışı tasarım temalarına sahip binalardan baş aşağı duran bir eve, her biri gerçekten görülmesi gereken bir gösteri.

Manuel Villa tarafından yaşanabilir Polyhedron

Bu sıradışı polihedron şeklindeki ev, banliyö atmosferi düşünülerek Kolombiyalı mimar Manuel Villa tarafından tasarlanmıştır. Bir duvar camdan yapılmış, esas olarak ahşaptan yapılmış. Geceleri gökyüzünü iyi bir şekilde görmenizi sağlayan yuvarlak bir çatı penceresi de vardır.

Üstün Mimari Tasarım

Kinetik Cephe Brisbane İç Hat Terminal Otoparkı

Bu şaşırtıcı 8 katlı yüksek mimari tasarım, 5.000 kilometrelik asma alüminyum paneller, içindeki otoparka gölge ve doğal havalandırma sağlıyor.

Üstün Mimari Tasarım

XTEN Mimarlık’dan Diamondhouse

Yaratıcı stensil benzeri tasarıma sahip bu eşsiz ev uzatması, Santa Monica, Kaliforniya, ABD’deki bir eve aittir.

Üstün Mimari Tasarım

UFOGEL: Bir Uzay Gemisi Köşkü Avusturya Alplerinde

Bu UFO uzay gemisi benzeri evin içerisi daha serin görünüyor. Neredeyse tamamen ahşaptan yapılmış, güzel Doğu Tirol manzara ile mükemmel bir kombinasyon oluşturan mimari tasarım.

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir!  Sanatla Yaşamın Yoğunluğunu Yakalamak için Kömür Çiziminin Temellerini Öğrenin

Üstün Mimari Tasarım

Joseph DiPasquale’den Delikli Bir Disk Ofisi

Çin’in Guangzhou eyaletinde inşa edilmiş ve kısa bir süre önce tamamlanmış olan bu 138 metre yüksekliğindeki yapı, eski Çin çifte yeşim diski gibi tasarlanmıştır.

Üstün Mimari Tasarım

Studio Daniel Libeskind tarafından Apartman

Almanya’nın Berlin kentindeki bu fütüristik görünümlü apartman binasının gelecek yıl tamamlanması planlanıyor. 10,000 metrekareyi kaplayan 73 daireden oluşacak.

Üstün Mimari Tasarım

Sitbon Architects’ten Bloom Su Çiftliği

Tamam, bu muhtemelen yakın zamanda inşa edilmeyecek, ama kesinlikle çok ilginç bir kavram. Temel olarak, oksijeni açığa çıkarırken aşırı karbondioksiti emerek küresel ısınmayla baş etmeye çalışan bir fitoplankton çiftliğidir.

Üstün Mimari Tasarım

Philip K Smith tarafından Şeffaf Ev

Aynalar, LED’ler ve diğer elektronik aksamlardan yararlanarak, Kaliforniya’daki bu ev izleyiciler için iki optik illüzyon yaratır: gündüz şeffaf, geceleri disko.

Üstün Mimari Tasarım

Yüzer Ev Dymitr Malcew tarafından

Bahse girerim burası doğadaki pek çok sevgili için ideal bir yer olacaktır. Suda yüzen, küçük bir aile için yeterli odaya sahip bir ev – neredeyse gerçek olamayacak kadar iyi görünüyor.

Üstün Mimari Tasarım

Barbie Rüya Evi

İşte bu, her Barbie hayranı için nihai hayalinizdeki ev. Neredeyse tamamen pembeye boyanmış ve 13 odası var – hepsi Barbie’den esinlenilmiş tasarımlarla.

Üstün Mimari Tasarım

Barry Jackson’dan Modüler Altıgen Bir Ev

Bu evin tasarımı için bir petek yapısından ilham alınmıştır. 100 metrekare yaşam alanına sahiptir ve gereksinimlerinize göre kolayca genişletilebilir.

Üstün Mimari Tasarım

Nick Olson ve Lilah Horwitz tarafından $ 500 DIY Cam Ev

İster inanın ister inanmayın, Batı Virginia’daki bu ev sadece 500 $ ile inşa edildi. Tahta ve geri dönüştürülmüş camdan yapılmış.

Üstün Mimari Tasarım

Fernanda Canales tarafından Maruma evi

Bu geniş ev, Mexico City’deki bir yerleşim bölgesinde yer almaktadır. Arkasındaki fikir, aynı anda gizli kalırken, örtüşen kutu şekilleriyle dolu açık bir konsept evi oluşturmaktı.

Üstün Mimari Tasarım

Johnston Marklee tarafından İspanya tatil evleri serisi için Rotunda Residence

Dairesel bir çatı ve zemine sahip olan UFO uzay gemisinden ilham alan bir başka tasarım. İspanya’da bir milli park için tatil evlerinden biri.

Üstün Mimari Tasarım

Villa Vals stüdyo tarafından SeARCH & Christian Muller Architect

Bu tasarımın en yaratıcı yönü, doğal bir peyzaj içinde bir villanın tamamen inşa edilmesidir. Gördüğünüz gibi sonuç gerçekten şaşırtıcı.

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir!  Web Tasarımcıları için Ultra Hafif ve Şık Yazı Tipleri

Üstün Mimari Tasarım

James Stockwell Architect tarafından Crofthouse

Avustralya’nın Victoria kentinde çinko kaplı evin tasarımı, kumul şeklinden esinlenilmiştir.

Üstün Mimari Tasarım

Daniel Chapevski tarafından Polonya kabin aşağı ters

İnan bana, bu ev photoshop değil. Polonya’da Szymbark’ta bu ters çevrilmiş ev gerçekten var.

Üstün Mimari Tasarım

Huainan Fangkai Dekorasyon Projesi Tarafından Piyano Evi Co

Bu gerçekten şaşırtıcı; tamamen işlevsel ve zarif bir şekilde tasarlanmış bir bina oluşturmak için bir keman ve piyano birleştirildi. Çin’in Huainan kentinde olan müzik severler için mutlaka görülmesi gereken bir yer.

Üstün Mimari Tasarım

H&P Architects’ten Çiçek Açan Bambu Ev

Vietnamlı H&P Architects, 3 metreye kadar olan taşkınlarla başa çıkmak için bu ustalıkla tasarlandı. Ev tamamen bambudan yapılmış.

Üstün Mimari Tasarım

Antti Lovag’dan Eşsiz Kabarcık Sarayı

Kabarcıkların şeklini tasarım motifi olarak kullanan Massif de l’Esterel’deki bu villa muhteşem görünüyor. Aynı zamanda neredeyse 13.000 metre karelik bir alana yayılıyor.

Üstün Mimari Tasarım

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*