Hindistan Cevizi Yağı ile Sakal Tıraşı Nasıl Yapılır?

Makaleyi Paylaş

Hindistan cevizi yağı ile sakal tıraşı nasıl yapılır? Daha fazla doğal ürün kullanmaya çalışıyorsanız, hindistan cevizi yağını tıraş kreminiz ile değiştirin. Hindistan cevizi yağı, aloe vera ve en sevdiğiniz uçucu yağları kullanarak nemlendirici bir kremi kolayca karıştırabilirsiniz. Sonra tıraş etmeden önce cildinize sürün. Hindistan cevizi yağının nemlendirme özelliğini en üst düzeye çıkarmak için, tıraştan sonra cildinize ince bir tabaka saf yağ serebilirsiniz.

hindistan cevizi yağı

Hindistan Cevizi Yağını Tıraş Rutininizde Kullanın

Cildinizi temizleyin ve kurulayınız.Cildinizi ılık suyla ıslatın ve bir fırça, yumuşak temizleyici veya peeling temizleyici gibi peeling ürünü ile hafifçe ovalayınız. Cildinizi soğuk suyla durulayınız.

 • Peeling, aksi takdirde usturayı tıkayacak ölü deri hücrelerini temizleyecektir.

Cildinize ince bir kat saf hindistan cevizi yağı sürün.Temiz parmaklarınızı saf hindistan cevizi yağı kavanozuna batırın ve parmaklarınızı birbirine sürtün. Parmaklarınızın ısısı ve sürtünmesi yağı yumuşatacak ve tıraş etmeyi planladığınız cilde yayılmasını kolaylaştıracaktır. Tıraşa başlamadan önce yağın birkaç dakika cildinize oturmasını sağlayın.

 • Yüzünüzü veya koltuk altınızı traş ediyorsanız, yalnızca madeni para büyüklüğünde bir hindistan cevizi yağı gerekir. Bacaklarınızı tıraş etmek için, özellikle de cilt çok kuruysa, daha fazlasına ihtiyacınız olacak.

Hindistan cevizi yağı tıraş kremini uygulamak için parmaklarınızı veya fırçanızı kullanın. Cildinizdeki saf hindistan cevizi yağıyla tıraş olsanız da, nemlendirici tıraş kremi uygularsanız daha yumuşak bir tıraş alırsınız. Kalın bir krem ​​tabakasını cildinize eşit şekilde yayın veya fırçalayın.

 • Kısa kılları tıraş ediyorsanız, tıraş kremini atlamak isteyebilirsiniz, çünkü saf hindistan cevizi yağı ince kılları nemlendirmek için yeterli olacaktır.

Jiletinizi her birkaç darbede bir temiz suyla çalkalayın, böylece tıraş bıçağı kıllarla veya hindistan cevizi yağıyla tıkanmaz. Tıraş makinesini durulamanın zor olduğunu düşünüyorsanız, bir bardak suyla doldurunuz. Daha sonra, saçları gevşetmek için usturayı biraz batırın ve sallayınız.

Tıraşlı cildi durulayın ve kurulayın.Cildinizi durulanırken ellerinizle yavaşça silebilseniz de, cildinizi sert bir şekilde ovalamaktan kaçının. Bu, cildi tahriş eder ve kırmızı görünmesini sağlar. Cildi suyla duruladıktan sonra yumuşak bir bez alın ve cildi nazikçe kurulayın.

 • Havlu kurumadan önce küçük tüylerin tamamen durulandığından emin olun.
Bu Yazıda İlginizi Çekebilir!  Beyni Zinde Tutmak

Cildinize nemlendirmek için biraz saf hindistan cevizi yağı sürün.Tıraş işlemi, başlamadan önce nemlendirseniz bile cildinizi kurutabilir. Cildinizi nemlendirmek ve korumak için, pürüzsüz bir cilde ince bir tabaka halinde biraz daha saf hindistan cevizi yağı sürün.

 • Hindistan cevizi yağı emilene ve artık yağlanmayana kadar cildinizi ovalamaya devam edin.

hindistan cevizi yağı

Hindistan Cevizi Yağı Tıraş Kremi Yapımı

Marketten, doğal marketten veya eczaneden hindistan cevizi yağı satın alın ve 1 ⁄ 4 fincan (59 ml) bir mikrodalga kabına alın. Yağı, sıvı olana kadar 10 saniyelik artışlarla mikrodalgaya yerleştirin. 

 • Sıcak bir iklimde yaşıyorsanız, hindistan cevizi yağı kavanozun içinde sıvı olabilir. Eğer öyleyse, sadece dışarı dökmek 14 bir kaseye fincan (59 ml). Mikrodalgada mikrodalgaya gerek yok.

İlave edin 1 / 4 aloe vera kaba (59 ml). Çok fazla koruyucu veya renk içermeyen doğal bir aloe vera kullanın. Mağazada aloe vera bulamazsanız, saç kremi kullanın. Aloe vera cildinizi yumuşatır ve nemlendirir.

 • Ayrıca bir bitkiden taze hazırlanmış aloe vera kullanabilirsiniz .

Aloe verayı yağın içine karıştırdıktan sonra, favori 4 ila 6 damla esans yağı ilave edin. Esansiyel yağlar güçlü olabileceğinden, yalnızca cildinizi tahriş etmeyeceğini biliyorsanız bunları kullanın. Kullanmayı düşünün:

 • Nane
 • Çay ağacı
 • Lavanta
 • Mandalina
 • Yasemin

Hindistan cevizi yağı tıraş kremini hava geçirmez bir kapta saklayın. Karışımı bir saklama kabına aktarın ve oda sıcaklığında tutun. Hindistan cevizi yağı tıraş kremini banyoda saklamayı planlıyorsanız, plastik bir kap kullanmayı düşünün, böylece düşerse kırılmaz.

 • Ev yapımı hindistan cevizi yağı tıraş kremi zamanla bozulacaktır, bu nedenle kabı kapalı tutun ve 3 ila 4 hafta içinde kullanın.

İpucu: Evinizde soğuksa hindistancevizi yağı biraz sertleşebilir. Yumuşak tutmak istiyorsanız, kabı duşunuza yerleştirin. Buhar hindistan cevizi yağı tıraş kremini pürüzsüz tutar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*