İPhone veya iPad’inizi güçlendirmek için IFTTT Tarifleri

IFTTT
Makaleyi Paylaş

İPhone veya ipad’inizi güçlendirmek için IFTTT tarifleri. Akıllı cihazlar için uygulama kullanan veya geliştiren kişi IFTTT’yi bilir. Geri kalanı için, IFTTT  farklı aygıtların birlikte çalışmasını ve akıllı bir ortam oluşturmasını sağlamak için otomatik tetikleyici> eylem komutları sunan bir hizmettir. Bu komut kümelerine uygulama adı verilir veya daha çok, belirli bir görevi otomatikleştirmek için farklı aygıtları bağlamak için kullanabileceğiniz ‘tarifler’ olarak adlandırılır.

Bazı iOS geliştiricileri açık kaynak kodlu birçok IFTTT tarifleri oluşturarak ve günlük görevlerinizi daha iyi organize etmenize yardımcı olacak şekilde otomatikleştirmeye yardımcı olabilir. Bu nedenle, bu yazımda, iPhone’unuza kolayca ekleyebileceğiniz ve günlük görevlerinizi optimize edebileceğiniz iOS için bazı basit ama yararlı IFTTT tariflerini listeliyorum.

Dropbox’a Yeni Fotoğraflar Yedekle

Hayatınızın en heyecan verici fotoğraflarını çekiyorsanız, bunları Dropbox’ta otomatik olarak yedeklemek için bu tarifi kullanın, böylece hiçbirini kaybetmeyin.

IFTTT Tarifleri

Kendinize Yeni Fotoğraflar Gönderin

Dropbox yedeklemesi sizin için çalışmazsa, bu tarifname ile tüm yeni fotoğraflarınızın kaydını tutmak için e-postanızı kullanın.

IFTTT Tarifleri

Dropbox’a Yeni Ekran Görüntüleri Yedekle

Bazı projelerde, çok fazla ekran görüntüsü almanız gerekir ve bunlara her yerden erişmek için (iPhone’unuz olmasa bile) onları Dropbox’a kaydetmeniz en iyi yoldur. Ve bu tarif, tam olarak bunu yapmanıza yardımcı olabilir.

IFTTT Tarifleri

Facebook Fotoğrafları  Etiketli İndirin

Birisinin sizi Facebook’ta etiketlediği fotoğraflara yakından bakmak ister misiniz? Ardından, Facebook’ta etiketlediğiniz herhangi bir fotoğrafın veya görüntünün otomatik olarak indirilmesine izin vermek için bu tarifi kullanın.

IFTTT Tarifleri

İPhone Ekran Görüntülerini Evernote Notebook’a Kaydetme

Önemli ekran görüntülerini Evernote notebook’unuza manuel olarak yüklemek yerine (çok yorucu bir şey değil), bu tarif size bu görevi otomatik olarak iPhone’da yeni bir ekran görüntüsü aldığınızda kaydedecektir. Evernote notebook (verimlilik önemlidir!).

IFTTT Tarifleri

İPhone Fotoğraflarını Amazon Bulut Sürücüsüne Kaydet

Amazon Cloud Drive, kullanıcılar arasında popüler bir bulut deposu haline geliyor. Öyleyse, Amazon Cloud Drive’ın hevesli kullanıcılarından biriyseniz ve iPhone tarafından bu sürücüye çektiğiniz fotoğraf ve videoların bir yedeğini almak istiyorsanız, o zaman bu tarif bu uzun süren işlemin tüm yaygarasını ortadan kaldıracak.

İPhone’unuzdaki hoş bir fotoğrafa tıkladığınızda otomatik olarak Amazon Cloud Drive’ınıza kaydedilir.

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir!  En İyi Blog ve Alan Adı (domain) Üreticileri

IFTTT Tarifleri

İPhone Ekran Görüntülerini Albümlerde Düzenleyin

Ben organize biriyim ve iPhone’umda, Fotoğraflar uygulamasında ayrı albümlerim olduğu için kolayca sıralanabilirler. Ve bu ekran görüntüleri için bir albüm içeriyor.

Bu tarifi kullanarak iPhone’umda çektiğim ekran görüntülerini doğrudan Fotoğraflar uygulamasındaki ekran görüntüsü albümüne kaydedebiliyorum. Bunu da denemek ister misin?

IFTTT Tarifleri

Yağmur Yağarsa Bildirim Al

Gökyüzü bulutlu görünüyor. Şemsiyeyi alırsan ve yağmur yağmazsa, boşuna yanında taşırsın. Almazsan ve yağmur yağarsa hazırlıksız yakalanırsın. Bu gibi durumlarda, ertesi gün yağmur yağacaksa haber almak için bu tarifi kullanın.

IFTTT Tarifleri

Siri ile Hatırlatma Ekle, Evernote’a Transfer Et

Bu işlevin açıklamaya ihtiyacı olduğunu sanmıyorum. Sadece Siri’yi başlatırsınız ve sesli bir komutla, Hatırlatıcılar uygulamasına bir hatırlatıcı eklersiniz. Bu tarifin yapacağı şey, bu hatırlatıcıyı otomatik olarak Evernote’unuza aktarmaktır. Harika değil mi?

Siri ile hatırlatma

Hatırlatıcıları bir Google Dokümanlar Elektronik Sayfasına Yedekleyin

Bu özel tarif, tüm yeni hatırlatıcılarınızı bir Google Dokümanlar sayfasına yedekler. Bunun rutininizi organize etmek ve kayıt altına almak için oldukça yararlı bir özellik olduğunu düşünüyorum.

IFTTT Tarifleri

Kişiler Uygulamasındaki Kişileri Google Dokümanlar’a Ekle

İOS iPhone rehberinizi oldukça iyi yedeklese de, rehberinizde başka bir yedek oluşturmak istiyorsanız, her yeni kişiyi Google Dokümanlar’daki bir elektronik tabloya eklemek için bu tarifi kullanın.

IFTTT Tarifleri

Yeni Kişi Eklendiğinde Google Takvim’de İşaretle

LinkedIn ağınıza yeni bir kişiyi davet etme şekliniz gibi, bu tarif de Google Takvim’inizi Kişiler uygulamasına her yeni kişi eklediğinizde işaretlemenize yardımcı olur.

IFTTT Tarifleri

Çalışma Zamanını Google Takvim’e Kaydedin

Bu çok faydalı tarif ile işyerinde geçirdiğiniz zamanı hesaplayabilirsiniz. Çalışma konumunuzu ayarlamanız yeterlidir; varış / ayrılış saatiniz otomatik olarak bir Google Takvim’e eklenecektir. Belki bazı insanlar için, ailenin yanında vakit geçirmek için eve erken dönmesini hatırlatır.

Google Takvim2

İOS Okuma Listesine Tweetler’e Bağlantılar Ekleyin

Twitter zaman çizelgesine göz atarken ve hoşunuza giden ilginç bir bağlantı bulduğunuzda, o bağlantıya hemen gitmek istemezsiniz. Böylece, bu tarifle, boş zamanlarında daha sonra okumak için bu özel bağlantıyı iOS Okuma Listesine kaydedebilirsin.

İOS Okuma Listesine Tweetler’e bağlantılar ekleyin

İOS Okuma Listesine TIME En İyi Hikayeleri Ekleyin

TIME, dünya çapında milyonlarca okuyucunun favori dergisidir. Bununla birlikte, oldukça ironik olarak, insanlar genellikle hepsini okumak için ‘zamana’ sahip değillerdir. Bu tarifi kullanarak, yalnızca TIME dergisinden iOS Okuma Listenize en alakalı hikayeleri almak için belirli anahtar kelime filtrelerini kullanabilir ve istediğiniz zaman bunları gözden geçirebilirsiniz.

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir!  Yükselmek için En iyi WordPress SEO Eklentileri

IFTTT Tarifleri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*