Küçük Nesnelerin Büyük Boyu

Büyük boy nesneler
Makaleyi Paylaş

Küçük nesnelerin büyük boyu, nesnelerin nasıl göründüğünü merak merak ediyor musunuz? Bunlar, her gün sıradan nesnelerden sonra modellenen şeyler – sadece çok daha büyük.

Bu abartılı dış mekan objelerinden bazıları sadece etkileyici görünmekle kalmaz, aynı zamanda çok pratik amaçlara da hizmet eder. Örneğin, Virginia, ABD’deki dev tarak, bisiklet rafı olarak çalışıyor.

Öyleyse hemen içine atlayalım ve takip eden küçük nesnelerin büyük boyutlu halleriyle aklımızı uçuralım!

Stuart Murdoch’tan Dünyanın En Büyük Şezlongu

Büyük Britanya’nın Bournemouth sahilinde bulunan bu dev şezlong 8,5 metre yüksekliğinde ve 5,5 metre genişliğindedir ve çift katlı bir otobüsten daha da büyüktür! 5.016 yumurta kutusu kullanılarak inşa edilmiştir ve yaklaşık 6 ton ağırlığındadır.

Büyük boy nesneler

Dev Ampul

Akkor ampul gibi biçimlendirilmiş dev bir kısılabilir LED lamba. 4.5 fit uzunluğunda ve polietilen. Uzaktan kumandası bile var.

Büyük boy nesneler

Yaratıcı Bir Zihin İçinde Adım

Hırvatistan’da bulunan bu kubbe, Ray Ban’dan ilham alan gözlük takan bir kişinin başı gibi görünmek üzere tasarlanmıştır. İçeride, moda ile ilgili birçok yaratıcı eser sergiliyor.

Büyük boy nesneler

Dev Tarak Bisiklet Raf

Dev bir tarak gibi şekillendirilmiş, ancak bisiklet askısı olarak çalışmaktadır. 400 kilonun üzerinde ağırlıkda, Mangaris ve elektrostatik toz boyalı çelikten imal edilmiştir.

Büyük boy nesneler

 Kötü Köpek

Orange County Sanat Müzesi’nin hemen dışında yer alan ve 24 metre yüksekliğinde duran bu dev pislik köpek heykeli yoldan geçenlerin dikkatini çekiyor. Kötü köpek!

Büyük boy nesneler

Dev Sarı Teddy Bear

Bu dev oyuncak ayı 2011’de New York’ta sergileniyordu. Bronzdan yapılmış, 35.000 pound ağırlığında ve 23 fit uzunluğunda duruyordu.

Büyük boy nesneler

Galaksinin Sarmalı

Bu dev deniz kabuğu heykeli, 5 Eylül 2013 tarihinde Sotheby’nin Beyond Limit’in heykel sergisinin bir parçası olarak İngiltere’deki Chatsworth House civarında sergilendi.

Büyük boy nesneler

Silahlar

Çek sanatçı David Černý, şiddet olaylarının sık sık çıkmaza yol açtığı ve kimseye fayda getirmediği mesajını iletme çabası içinde bu enstalasyonu gündeme getirdi.

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir!  Kuantum Bilgisayarlar ve Beklenmeyen İlk 10 Uygulaması

Büyük boy nesneler

Bir Şişedeki Dev Mesajı  “Hatırlat”

“Denizden Heykel” sergisinin bir parçası olarak seçilen bu, güzel yazılmış bir mesaj içeren bir şişenin gerçekten romantik ve film esque bir heykelidir.

Büyük boy nesneler

Erişim Kurumunun Büyük LEGO Heykelleri

Bu devasa R2D2 heykel-cum-gateway, Access Agency tarafından yaratılan birçok büyük LEGO heykelinden sadece biri. Ayrıca dizide Darth Vader ve Şirinler de var.

Büyük boy nesneler

Gezegen

Marc Quinn, 7 aylık oğlunun bu devasa heykelini tasarladı. Singapur’da bulunan bu heykel, 10 metreden daha uzun boylu ve 7 ton ağırlığında.

Büyük boy nesneler

Pentateuque

5 metre yüksekliğindeki sanat eseri ‘Pentateuque’, devasa bir fili dengeleyen ortalama bir erkeğin (sanatçının kendisinin kadrosu) fevkalade ve görünüşte imkansız hareketini hayata geçiriyor. Hong Kong Heykeli Meydanı’nda bulunur.

Büyük boy nesneler

Metalmorfozlar

Charlotte, Kuzey Carolina’da bulunan bu, farklı yönlerde dönebilen dilimlenmiş çelik plaka katmanlarından yapılmış olduğu için gerçekten harika ve eşsiz bir heykel. 30 metre yüksekliğinde ve 14 ton ağırlığında duruyor.

Büyük boy nesnelerMarilyn Monroe heykel

Bu 1955 tarihli bir film olan The Seven Year Itch’in ikonik pozunda 26 metrelik Marilyn Monroe heykeli . Aslen Şikago’da bulunan otel daha sonra 2012 yazında Güney Kaliforniya’ya taşındı.

Büyük boy nesneler

Big Rig Jig

Bu yerçekimine meydan okuyan heykel, atılan nesneleri sanat eserlerine dönüştürme fikrinden geldi. 50 metre yüksekliğinde durur, 25 ton ağırlığındadır ve en önemlisi, birkaç adet 18 tekerlekli tanker kamyonu kullanılarak yapılır.

Büyük boy nesneler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*