SEO Nedir? SEO Nasıl Yapılır? Yeni Başlayanlar için Seo Kılavuzu

seo
Makaleyi Paylaş

SEO (search engine optimization) Nedir? SEO (arama motoru optimizasyonu) Nasıl Yapılır? Yeni başlayanlar için SEO kılavuzu. Her gün bir milyondan fazla blog yazısı yayınlanmaktadır, ancak yalnızca en üst sıradakiler arama motoruyla istenen kitleye ulaşmaktadır.

Web’de çok fazla içerik bulunduğundan, böyle kalabalık bir alanda nasıl bir hedef belirlemeye ve hedef kitlenize ulaşmayı planlıyorsunuz?

İşte tam da SEO‘nun (Arama Motoru Optimizasyonu) günü kurtarmaya girdiği yer. Sunduğunuz içeriğin türünü arayan kişilere (yani hedef kitleniz) ulaşmak, arama motorlarının sorgu için potansiyel sonuçları nasıl sıraladığının yanı sıra, ilgi alanlarını arama biçimini anlamakla da çok ilgilidir.

Peki, SEO nedir? ve SEO nasıl çalışır? Web sitenizin SEO nasıl yapılır? Her şey bu ayrıntılı rehberde ele alınacaktır. İşte bu detaylı rehberde ele alacağımız bazı konular.

SEO Nedir?

SEO ”arama motoru optimizasyonu” (seach engine optimization)’nun amacı, bir web sitesinin arama motoru sonuç sayfalarında daha üst sıralarda yer almasıdır. Bu alandaki uzmanlar, bazıları içeriğe ve web sitesine uygulanan bir kısmı optimizasyon işlemi gerçekleştirirken, diğerleri saha dışı parametrelere odaklanacaktır.

Bunun da ötesinde, SEO, web sitenizin nişleriyle alakalı sorgular için belirli bir web sitesini sıralamayı da hedefliyor.

İçeriğiniz ne kadar iyi olursa olsun veya web sitenizin tasarımı ne kadar iyi olursa olsun, SERP’lerde (Arama Motoru Sonucu Sayfaları) iyi sıralama yapmıyorsanız trafik sıkışık kalacaksınız.

TO’nun (Tıklama oranı) nasıl dağıldığına bir göz attığımızda, ilk sayfadaki konumlar dahilinde işler daha da ilginçleşiyor.

İlk SERP oranı için ortalama TO

 1. 28%
 2. 59%
 3. 24%
 4. % 7.08
 5. % 5.13
 6. % 3.82
 7. 92%
 8. % 2.28
 9. 80%
 10. % 1.46

Bir şey arayan insanların çoğu asla arama sonuçlarının ilk sayfasının ötesine geçmez. HubSpot’a göre bu rakam 2014’te% 75’e yükseldi .

Bunu yukarıda verdiğimiz TO ile eşleştirin ve ne kadar trafikten kaçtığınızı ikinci sayfada görünerek anlayın.

SEO çalışmalarınızı bir esinti ve akıl almaz bir hale getiren hızlı sayfalar ve basit ipuçları bulabilirken, gerçek şu ki böyle bir şey yoktur. Bu yüzeysel yazıların çoğu, optimizasyon sürecinin bazı yönlerini kapsar ve SEO anlaşılmaz bir şekilde karmaşık olmasa da, kısayollarla değil, iyice yapılması gerekir.

SEO Nasıl Yapılır?

Bu kılavuzda, SEO nasıl yapılır? Sorusuna cevap verebilmek için tüm süreci gözden geçirip SEO’yu bir bütün olarak netleştirmeye çalışacağız ve neden sadece bir meta veya başka bir pazarlama yönü olmadığını açıklayacağız. SEO, web sitenizi başarılı ve kazançlı hale getirecek tüm unsurları kapsar.

SEO Siyah Şapka Vs Beyaz Şapka

SEO’yu anlamak için önce iki ana felsefe arasındaki bölünme hakkında konuşmamız gerekir.

Çoğu durumda, insanlar SEO’ya atıfta bulunurken, bu rehberde uzunca tartışacağımız Beyaz Şapka SEO’dan bahsediyorlar.

Black Hat SEO yaklaşımları söz konusu olduğunda, çeşitli nedenlerle tercih etmediğimiz için size sadece pürüzlü kenarları vereceğiz.

Siyah Şapka

Adından da anlaşılacağı gibi, izleyici ile ilgisi daha az var ve kendi istekleriyle ilgilenmiyor. Amaç, (kurallar çiğnerek ve esneterek) gerekli olan herhangi bir yöntemle mümkün olduğunca fazla risk almaktır.

Bu tür yaklaşımlar çoğunlukla birkaç bin dolar kazanmak isteyen ve daha sonra ortadan kaybolan insanlar tarafından kullanılır.

Çoğu durumda, Google sıralamada hile kullanan web sitelerinde zorlaştığı için ortadan kaybolurlar.

Black Hat kullanırken, hızlıca poz alabileceğinizi, ancak bu yaklaşımın sürdürülebilir olmadığını unutmayın. Spam olarak işaretlendikten sonra, kesinlikle uygun sıralama pozisyonunuzu kaybedersiniz ya da bazı durumlarda indekslenirsiniz, yani arama sonuçlarında – ASLA çıkmazsınız.

Bu olduktan sonra iki seçenekle kalırsınız.

Bir: etki alanınızdan vazgeçip aynı yaklaşımı bir başkasına, temelde sıfırdan başlayarak uygulamaya geçebilirsiniz.

İkinci seçenek, hatalarınızı düzeltmek için Beyaz Şapka SEO uzmanıyla iletişim kurmaktır. Bu işlem çok daha uzun sürüyor ve sadece düzenli White Hat SEO yapmaktan çok daha masraflı. Ancak, siteniz cezalandırıldığında, içeriğinizi arama motorunda yeniden endeksli hale getirmeniz çok nadir olduğu için çalışmanızı yeni bir siteden yeniden başlatmanız gerekir.

Beyaz Şapka

Beyaz şapka yaklaşımı her zaman seyirciyi ve ihtiyaçlarını faaliyetlerinin merkezi odağı olarak tutar; oditoryumun amaçlarını ve arama motorları tarafından önerilen kuralları yerine getirmek için kaliteli içerik ve hizmetler oluşturmak .

Bu yaklaşımla çevrimiçi varlığınız artabilir ve bir süre sonra kendi bağımsız gelirini genel bütçenize getirebilecek değerli bir kaynağa dönüşebilir.

Black Hat taktiklerinin aksine, bu yaklaşım tüm başarılı çevrimiçi pazarlamacıların çevrimiçi varlıklarını iyileştirmek için başvurdukları sürekli bir süreçtir, çünkü çevrimiçi ortamdaki trafiğin çoğuna erişmenin tek yolu budur.

Meşru bir işletme olarak bir web varlığı inşa ediyorsanız, “karanlık taraf” uzun vadeli çabalarınıza zarar verebileceğinden ve nihayetinde yatırım geri dönüşü sağlayamadığından, kesinlikle Beyaz Şapka yaklaşımına başvurmanız gerekecektir.

Aynı Madalyonun İki Yüzü: Sayfa İçi SEO ve Sayfa Dışı SEO

White Hat SEO’nun iki yönü var ve her ikisi de genel başarınız için eşit derecede önemli. SEO On-Sayfa yönü arama motorlarının web sitesi üzerinden tarama ve değerini belirlemek için gereken tüm şartları karşılamaya odaklanmıştır.

Off-Sayfa kısmı Google ve diğer arama motorlarının belirli bir web varlığı veya bireysel yazının güvenilirliğini ve değerini belirlemek için itimat dış etkenlere odaklanmıştır.

Bu iki yönü ayıran olmadığı gerçeğini vurgulamamız gerekir. Elbette, Sayfa İçi aşamanın daha erken başlaması, özellikle yeni web siteleri veya kötü optimize edilmiş web siteleri durumunda.

Yine de, SEO çabalarınızın planını belirlerken, Site optimizasyonuna yaklaşma şeklinizi kesinlikle etkileyeceği ve bazı durumlarda Site Dışı çabalarınızı sınırlayacağı için her ikisini de düşünmeniz gerekir. Çok kilitli ve her şey sadece mantıklı ve bir bütün olarak sonuç verir.

SEO Sayfa İçi Optimizasyon

Sayfa içi optimizasyonu, SERP’lerdeki sıralamasını iyileştirmek için doğrudan web sitenizde gerçekleştirebileceğiniz eylemler olarak tanımlayabiliriz. Bu, yalnızca içeriğinizin optimizasyonuna değil, arama motorları ve kullanıcılar tarafından bir faktör olarak kabul edilen tüm web sayfalarına, fotoğraflara ve web sitesi işlevlerine de atıfta bulunur.

İdeal bir dünyada, optimizasyon işleminiz web sitenizin oluşturulmasının bir parçası olarak başlayacaktır. Bunu yapmak, başlangıçtan itibaren tutarlı ve yerinde kalmanıza yardımcı olacak ve başlangıçta yaptığınız hataları düzeltmek için ek zaman ve para yatırmaktan kaçınacaktır.

SEO Web Sitesi Optimizasyonu

Bunlar, arama motorlarının taramaları sırasında dikkate aldıkları web sitesi işlevselliği ile ilgili teknik sıralama faktörleridir.

Bunlarla ilgilenmek için en iyi zaman başlangıçta doğrudur. Sahip olduğunuz içerik ve alanınız ne kadar büyükse, web varlığınızın karmaşıklığı zamanla katlanarak büyüdüğü için bu faktörleri optimize etmek o kadar zor olacaktır.

Basitçe söylemek gerekirse, daha fazla eklenti, daha fazla içerik olacak, web sitenizin veri tabanı büyüdükçe, dikkate alınması gereken kullanıcı hesapları var.

Tüm bunlar son derece teknik görünse de, tüm bunların kullanıcılara mümkün olan en iyi deneyimi sağlamaya odaklandığını unutmayın. Kalite ve işlevsellik, arama motorlarının pano genelinde değer verdiği şeylerdir.

Tasarım ve İyi Genel Mimari

Çoğu durumda, bu kararların çoğunu vermenize gerek kalmayacaktır, çünkü bunları doğru yapmak için web tasarımcınıza güvenebilirsiniz .

Bu durumda, doğru kararları almanıza yardımcı olacak bazı temel kurallar vereceğiz. Müşterilerin ısrarı nedeniyle tasarımcıların kötü bir tasarım kararı vermeye zorlandığı birkaç durumdan daha fazlası var. Burada “kanat” yoktur; Ne yaptığını bilmek zorundasın.

Sayfanıza giren her kullanıcı üç soru sorar:

 • Bu doğru web sitesi mi?
 • Aradığım şey bu değilse, web sitesi aradığımı bulmama yardımcı olabilir mi?
 • Burada başka ne yapabilirim?

Tasarımınızın tüm bu soruları mümkün olduğunca açık bir şekilde cevaplaması gerekiyor. Kullanıcının nerede olduğunu, bu web sitesinin ne yaptığını, aradıkları konuyu net bir şekilde göstermesi gerektiğini anında bilmesi gerekir.

Web sitenizde bir şey bulmaları gereken durumlarda, arama çubuğuna hızlı erişmeleri gerekir; bu sayede, kolay gezinti sağlayabilmesi için düzgün şekilde gösterilmesi gerekir ve sinirli hissettiği için sayfanızdan ayrılan insanların durumunu önleyebilirsiniz.

Yükleme Süresi

Blogların çoğu uzun bir yükleme süresine sahip olduğu için başarısızdır.

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir!  Ücretsiz 3D Modelleme Yazılımları

Bu faktörü uygun bir şekilde hareket etmek için kendinizi sitenize giren kullanıcının yerine koymak iyi bir fikir olabilir.

Bu web sitesine dahil olmanın önyargısını ortadan kaldırmaya çalışın. Bu web sitesinin yüklenmesi birkaç saniyeden uzun sürerse, oradan çıkarsınız.

Bir sayfanın durgunluğuyla başa çıkabilmek için insanların sabra sahip olacağı tek zaman, bir şey ararken ve bunu sağlayabilecek tek kişi sizsiniz.

Kanadalı araştırmacılar, akıllı telefon kullanıcılarının ortalama dikkat aralığını belirlemek için yaklaşık 2.000 katılımcı ile anket yaptı. Görünüşe göre dikkatimiz 12 saniyeden (2000’lerin başında) bugün 8 saniyeye geriledi. Bu, pazarlamacılar ve tasarımcılar için paha biçilmez bir bilgi parçasıdır ve Google bunu da dikkate almaktadır.

Web sitenizi uygun bir süre içinde yüklenecek şekilde optimize etmenin birkaç yolu vardır. HubSpot’agöre , bir sayfa için ideal yükleme süresi 1.5 saniyedir, bu% 20 web sayfasının hızıdır.

1,5 ile 5 saniye arasında herhangi bir yere yüklenen web siteleri için bir uyarı mesajı görüntülenir.

Profesyonel İpucu : Kullanılmayan kısa kodları sitenizden kaldırın

Tarayıcıları için Optimize Etme

Üzerinde ne olduğunu belirlemek için web sitenize giren botlara örümcek veya web tarayıcıları denir. Web sitenizde ne kadar çok sayfa bulursa, sizi motor için iyi bir sonuç olarak işaretleme olasılığı o kadar yüksektir.

Bunu çok fazla sorun yaşamadan yapabilmelerinin birkaç yolu vardır. Web sitenizi iyi bir şekilde birbirine bağlamak, ona yaklaşmanın bir yoludur ve aynı zamanda hemen çıkma oranınızı düşürmenin yanı sıra, hedef kitleniz için keşif sürecini de kolaylaştırır.

Diğer seçenek ise, örümceklere web siteniz hakkında veri toplamak için kullanacakları bir site haritası sağlamaktır.

Mobil Optimizasyon

Mobil cihaz kullanıcılarının sayısı, 2014 yıllından sonra bir yerdeki bilgisayar kullanıcılarının sayısını aştı. Facebook’a yalnızca mobil cihazları üzerinden erişen 500 milyondan fazla insan var.

Çoğu cihaza hitap edebilecek optimize edilmiş bir web sitesine sahip olmamak, potansiyel kitlenizin bir bölümünü yabancılaştırmak anlamına gelir. Web sitenizi ziyaret etmek için mobil cihazları kullanan doğru sayıda kişiyi bulmak için her zaman analitiklerinize bakabilirsiniz. Şu anda bu sayı önemsiz olsa bile, büyüyecek.

Arama motorları, mobil optimizasyonun SEO’nun bir faktörü olarak alınmasını sağlar ve bunu göz ardı etmek için negatif puanlar verir.

Güvenlik Protokolleri

Bu, Sayfa İçi optimizasyon işlemine en son eklenen şeydir. Güvenlik protokolleri (HTTPS ve SSL), belirli bir web sitesine bağlanan kullanıcıların güvenli bir bağlantıya sahip olmasını sağlar.

Google, HTTPS’yi yönetim kurulunda kullanır ve 2014’ten beri, güvenlik protokollerini sıralama faktörleri listesine dahil etmişlerdir .

Elbette, sorguların% 1’inden daha azını etkilediğinden ve zaman içinde değiştiyse bir spekülasyon meselesi olduğundan emin olun. Bununla birlikte, güvenlik protokolleri trafiğinizi kötü niyetli dış etkenlerden korur ve daha iyi bir sıralamaya yardımcı olur.

Şema İşaretlemesi

Şema, içerik hakkında ek bilgi sağlamak amacıyla arama motorları tarafından evrensel olarak kabul edilen bir kod türüdür.

Şema aslında HTML mikro verilerine eklenir, bu nedenle bu işaretlemeyi kullanmak için yeni bir programlama dili öğrenmeye gerek yoktur. Tek yapmanız gereken, ihtiyacınız olan Şema kodunu bulmak ve eklemek. Şema’daki içerik türlerinden bazıları şunlardır:

 • Makaleler
 • Ürünler
 • Yazılım uygulamaları
 • Olaylar
 • Yerel işletmeler
 • Restoranlar
 • TV bölümleri ve puanlamaları
 • Filmler
 • Kitap eleştirileri

Web sitenizin kodunu bulamama konusunda endişelenmenize gerek yoktur, çünkü farklı nişler, programlar vb. İçeren yüzlerce kod vardır. Kissmetrics’e göre, Schema işaretlemesini kullanan web siteleri, ortalamada olmayanlardan dört üst sırada yer alıyor. Bu kesinlikle tamamen doğru bir kural olmasa da, bu işaretlemeyi eklemek kesinlikle bir SEO avantajı yaratıyor.

SEO Anahtar Kelime Araştırma

Anahtar kelimeleri spam yapmak ölü bir uygulamadır. İçeriğinizdeki anahtar kelime yoğunluğunun doğru yüzdesini hesaplamak için tüm çabalarınızı bırakın ve her şeyi doğal tutmaya odaklanın.

Anahtar kelimenizi metnin içinde meta açıklamada, başlıkta, URL’de ve birkaç kez (artı önyüklemek için birkaç semantik varyasyon) kullanırsanız, istediğiniz hedefi elde edersiniz.

Google, anahtar kelimelerinizin bağlamsal ve anlamsal anlamını anlama konusunda ustalaşmıştır ve anahtar kelime optimizasyonu yoluyla anahtar kelime optimizasyonuna hala yaklaşıyorsanız, er ya da geç spam gönderen olarak işaretleneceksiniz.

Anlaşılması gereken diğer bir önemli nokta, hedef anahtar kelimenizin ne olduğuna, hedef kitlenin ne olduğuna karar vermemeniz ve tam olarak bu yüzden buna anahtar kelime araştırması diyoruz. Amaç, sıralaması fazla zor olmayan trafik üreten anahtar kelimeler bulmak.

Mükemmel içeriğe ve özgün bir şekilde optimize edilmiş bir web sitesine sahip olsanız da, yetkiniz, birçok birinci sınıf alanın sıralamaya çalıştığı veya sormadığı bir sorgu için ilk sayfada yer alıp alamayacağınız konusunda büyük bir rol oynayacaktır. Yeni web siteleri belli bir alandaki otorite ile rekabet edemezler. Anahtar kelime araştırmasına yaklaşmanın birkaç yolu vardır, fakat önemli olan bunu yapmaktır.

Sadece bir şeyleri varsaymayın, çünkü bu sizin çabalarınızı baltalamanıza ve sahip olabileceğinizden daha kötü sonuçlar almanıza neden olabilir. Anahtar kelime planınız, içerik oluşturma süreciniz için de önemlidir, çünkü hedef kitlenizin ilgilendiği konuları bulmanızı ve insanları çekecek uygun başlıklar oluşturmayı kolaylaştırır.

Rekabet Analizi

Yeni bir web sitesi için neredeyse tüm anahtar kelime araştırmalarının başlangıç ​​noktası, rekabeti neyin hedeflediğini görmekle başlar.

Alakalı kalmak ve girilmesi gereken doğru anahtar kelimeleri belirlemek çok zor olabilir, bu nedenle yalnızca yerleşik nişlerin neler yaptığını incelemeniz mantıklı olur.

Buradaki nihai amaç ne yaptıklarını görmek, geliştirmenin bir yolunu bulmak ve rekabet avantajı sağlamak. Rakiplerinizin geri bağlantılarını bulmak ve bu tür geri bağlantıları almanın kolay olup olmadığını analiz etmek için openlink profiler yazılımını kullanabilirsiniz .

Rakibinizin otoritesini görmek için Mozbar‘ı bile kullanabilirsiniz. Daha yüksek otorite, onu yenmenin oldukça zor olacağı anlamına gelir.

Ancak, belirli bir anahtar kelime için sıralamanıza benzer bir yetki alan siteler görürseniz, bu, anahtar kelimenizi bulduğunuz anlamına gelir.

Yüksek ve Düşük Rekabetli Anahtar Kelimeler

Yüksek hacimli anahtar kelimeler, yüksek miktarda aylık trafiğe sahip olanlardır ve bu anahtar kelimeler için iyi sıralama, çok fazla trafiğe erişebilmenizi sağlar.

Ne yazık ki, bu tür anahtar kelimelerin çoğu çok fazla rekabet etme eğilimindedir. Belirli anahtar kelimelerin trafik yoğunluğu arttıkça, daha fazla sayıda kişi kendileri için rütbe almaya çalışacağı doğaldır.

Belirli bir anahtar kelime için sıralama yapmanın ne kadar zor olacağını belirlemek önemlidir; Yüksek hacimli ve düşük rekabete sahip anahtar kelimeler bulmak, trafik kazanmak için en iyi yaklaşımdır.

Sen kullanabilirsiniz Google Adwords veya SEMRush bu anahtar kelimeleri araştırma ve sizin için en uygun olanları bulmak için.

LSI Anahtar Kelimeler

Tüm kullanıcılar aynı şeyi aramak için aynı anahtar kelimeleri kullanmaz. Google, alakalı anahtar kelimelerle bağlantı kurmak için bu anahtar kelimeleri bulmak için LSI (Latent Semantic Indexing) kullanır. Bu anahtar kelimeleri belirlerseniz, belirli bir aramada sıralamanızı yükseltmek için bunları içeriğinize ekleyebilirsiniz.

İlgili anahtar kelimeleri ana anahtar kelimenizle bulmak için LSIgraph’ı kullanabilirsiniz .

Anahtar Kelime Doldurma Vs Anahtar Kelime Optimizasyonu

Google’ın içeriğinizin ne olduğunu ve birincil anahtar kelimenizin ne olduğunu belirlemek için fazla bir şeye ihtiyacı yok. Genellikle BlackHat uzmanları tarafından uygulanan eski bir numara, sayfalarınızı metin, meta açıklamaları vb. Yoluyla spam gönderdiğiniz, rekabette haksız avantaj elde etmek için bir yaklaşımdır.

Bazı durumlarda, sundukları ile hiçbir ilgisi olmayan anahtar kelimeler bile kullanırlar, ancak yüksek hacimli anahtar kelimelerdir, bu nedenle nihai amaç trafiktir.

Genellikle, bu anahtar kelimeler gruplandırılır veya bir liste şeklinde gelir, vb. Ne yazık ki, onlar için Google bu yaklaşımı tanımladı ve beş yıldan fazla bir süredir, bu teknik yalnızca sizi dexexed ettiğinden kullanışsız.

Öte yandan, anahtar kelime optimizasyonu, içeriğinizi optimize etmek için meşru bir yaklaşımdır, böylece arama motorları neyi hedeflediğinizi anlar ve ele aldığınız konu için doğru terminolojiyi kullanmanızı sağlar.

Anahtar kelime optimizasyonu, doğru kişileri hedeflediğinizden ve doğru bağlamda koyduğunuz içerikle yaptığınızdan emin olmanızı sağlar.

SEO İçerik Oluşturma ve Optimizasyon

İçerik, çevrimiçi varlığınızın yaşam gücüdür. İnsanları web sitenizde gerçekten vakit geçirebilmenin tek yolu içeriktir. Onsuz, operasyonunuz ve sunduğunuz hizmetler hakkında temel bilgiler sağlayabilirsiniz, ancak ana sayfanızı veya hizmetler sayfanızı paylaşmanın ötesine geçmenin bir yolu olmaz.

Bu, hiçbir şekilde yeni bir bilgi parçası değildir. Bill Gates, 1996 yılına kadar bu işteydi ve ne tür bir çevrimiçi pazarlamayı sürdürmek istediğinize bakılmaksızın, yaptığınız araştırmada her zaman “İçerik Kral” deyin.

Tutarlı içerik yayıncılığı da önemlidir. Bu gerçek birçok kez yanlış yorumlanmıştır ve birçok kişi hala bloglarını haftada 3-4 kez güncelledikleri için sıralama avantajları elde edeceğine inanmaktadır.

Tutarlı faaliyet iyi bir şey olsa da, her iki günde bir düşük kaliteli içeriği spam etmek size elde edebileceğiniz başarıyı getirmeyecektir. Bir şey olursa, sıralamanıza zarar verir.

İçerik Planı

Karar vermeniz gereken ilk şey, içeriğinizle hangi hedeflere ulaşmak istediğinizdir. Aklınızda net bir hedef yoksa, tüm planınız tehlikeye girebilir.

Sonra, oluşturacağınız içeriğin türüne karar vermeniz gerekir. Hedeflerinize ‘Rehberler’ yoluyla daha kolay mı ulaşılır veya Infographics daha iyi bir seçimdir.

Belki videolarla, bilginizle iletişim kurmanın daha kolay bir yolunu sağlamak istersiniz. Her şey izleyicinize ve hedeflerinize bağlıdır, bu nedenle kendi özel alanınıza ve durumunuza uygun türü bulun. Bunlar en popüler içerik türleridir:

 • Blog gönderileri
 • E-Kitaplar
 • Videolar
 • İnfografikler
 • Podcast
 • Şablonlar
Bu Yazıda İlginizi Çekebilir!  Kelebeklerden Daha Güzel 10 Güve Türü

İçerik türüne karar verdiğinizde, başlıklar belirmenin zamanı gelmiştir. Bir yayın takvimi oluşturun ve içeriğiniz üzerinde çalışmaya başlayın. Sürecin bu bölümünde, büyük ölçüde anahtar kelime araştırmasına güveneceksiniz.

Planınız yayınlanmaya başlayana kadar her zaman harika görünecek. Tüm yaklaşımınızın önemli bir parçası olmasına rağmen, bir şeyleri test ettiğinizden emin olun.

Belirli bir içerik türü size daha iyi sonuçlar veriyorsa, daha fazlasını yapın. İnatla sizin için çalışmayan bir planı takip etmek iyi bir karar değildir ve esnek kalmalı, yenilik yapmaya hazır ve değişen duruma adapte olmalısınız.

İçerik Gerçekleştirme

Kurum içi kaynaklarınıza bağlı olarak, içeriği kendiniz dış kaynaklardan sağlamaya veya yapmaya karar verebilirsiniz. Ne yapmaya karar verirseniz verin, içeriğinizin yüksek kalitede olması gerektiğini unutmayın.

Deneyimsiz içerik pazarlamacılarını rahatsız eden kabartma içerik, kötü dilbilgisi, zayıf metin optimizasyonu ve diğer ortak içerik sorunları için yer yoktur.

Yayıncılık programınızın çok iddialı olmadığından ve gerçekte buna ayak uydurabildiğinizden emin olun. Gerçekten yayınlanmaya başlamadan önce hazırladığınız en az birkaç gönderi hazırlamanız iyi bir uygulamadır;

Ayrıca, blogunuzun birden fazla yazarın eserlerini yayınladığı bir yer olup olmayacağına ya da tek bir yazarın eserini tanıtmak için kullanacağınıza karar vermelisiniz.

Bazı işletmeler marka isimlerini yazar bölümüne koyma kararını tercih ediyorlar, ancak bu oldukça israf. Markanızı aktif blog yazarlığı ile oluşturabilirsiniz, ancak yazarın adını yazdığı eserin üzerine koyarak potansiyelinizi boşa harcıyorsunuz. Genel olarak, insanların güvenmek ve gerçek insanlarla bağlantı kurmak markalardan çok daha muhtemeldir. Hoever, bir kaideye ulaştığında hala bir marka adıyla gidebilirsin.

İçerik Ne Zaman Yayınlanmalı?

Bir içeriğin yayın için uygun şekilde optimize edilip edilmediğini belirlemek için atmanız gereken somut adımlar hakkında konuşacağız.

Gerekli değişiklikleri takip etmenize yardımcı olabilecek en popüler araçlardan biri Rank Math SEO Plugin. Bu, WordPress için en popüler ve en çok indirilen eklentilerden biridir ve uzun bir özellik listesine sahiptir.

En önemlilerinden bazıları meta açıklamaları, SEO başlıkları, anahtar kelimeleri ekleme ve etiketler, kategoriler, vb. İçin özel başlıklar eklemeyi içerir.

Yüksek kaliteli içerik hazırladığınızdan emin olmak için aşağıdaki içerik faktörlerini kontrol etmeniz ve optimize etmeniz önemlidir. Bir bakalım.

Anahtar Kelime Yoğunluğu

Pek çok insan, içeriği boyunca doğru anahtar kelime yüzdesine sahip olmayı saplantılıdır, ancak bu parametre değerini kaybetti. Anahtar kelimeleri, konuyu belirtmek ve arama motorlarının ve kullanıcıların içeriğinizin belirli bir sorguya uyup uymadığını belirlemesine yardımcı olmak için vardır.

İçeriğinde bir kez bahsetmedikleri anahtar kelimeler için sıralama yapan web siteleri var, ancak içerikleri iyi ve iyi optimize edilmiş oldukları için sıralama yapıyorlar.

İyi bir kural, anahtar kelimeyi 2-3 kez ve burada ve LSI anahtar kelimelerini içeren birkaç varyasyon eklemektir. Yoğunluğa dikkat etmek, yalnızca içeriğinizin kullanıcılar ve tarayıcılar için spam görünmesini sağlar. Ancak, anahtar kelimeleri gerçekten ve doğal bir şekilde dahil ediyorsanız,% 1-3 arasındaki herhangi bir şey iyi olmalıdır.

Etiketler ve Kategoriler

Etiketler ve kategoriler, özellikle farklı bir konuyla ilgilenen bir blogunuz varsa gezinti için önemlidir. Etiketler, kişilerin belirli bir konuyla ilgilenen içeriği daha kolay bulabilmelerini sağlar. Kategoriler, özellikle sitenizde çok fazla içerik bulunan durumlarda keşif işlemine yardımcı olur.

İçerik Yapılandırması

İçeriğin yapılandırılması aşırı karmaşık bir işlem değildir. Buradaki nihai hedefiniz içeriğin okunmasını kolaylaştırmak ve farklı bölümlerin yanı sıra önemli bilgilerin tanımlanmasını kolaylaştırmaktır.

Madde işaretleri, tablolar ve kalın yazı parçaları da bunu başarmak için iyi araçlardır. İyi aralığın tanıtılması da bir görünürlük faktörüdür. Burada moderasyon alıştırması yapın. Önemli olan metnin okunmasını kolaylaştırmak, mermi ve tablolarla doldurmamaktır.

Kalıcı Bağlantı Yapısı

Anahtar kelimenizi kalıcı bağlantıya dahil etmek iyi bir uygulamadır ancak insanlar URL’lerine pek çok şey girme eğilimindedir.

Rank Math, işleri basit tutmamızı ve karmaşık sümüklü böceklerden ve kalıcı bağlantılardan kaçınmamızı önerir. 

Görüntü Alt Etiketleri

Resim alt etiketlerine anahtar kelimeler eklemek, tarayıcıların işlerini daha iyi yapmalarına ve daha iyi sıralamanıza yardımcı olabilir. İşlem basittir: fotoğrafın başlık bölümünde görüntünün genel başlığını eklerken alt etiket bölümünde kısa bir alternatif etiket girmeniz gerekir.

Bu alternatif etiket, kullanıcı yavaş bir internet bağlantısına sahipse ve resimlerin web sitenize yüklenmesi çok uzun sürerse, resminizin yerine görüntülenir.

Birbirine Bağlama

Makaleleri kendi aralarında ilişkilendirmenin sizin için iki yararı var. Birincisi, okuyucular etki alanınızda kalacak ve diğer içeriğe göz atacak. İkincisi, tarayıcılar web sitenizde içerik bulmakta çok daha kolay zaman geçirecektir.

Bağlantıyı doğal tutun ve planınızı devam ettirin. Parçaları birbirinize iltifat edecek şekilde tasarladıysanız, makalelerinizi birbirine bağlamak çok daha kolay olacaktır. Bağlantılı olmak ayrıca, içeriğinizi SERP’lerde daha iyi sıralamanıza yardımcı olacak olan bağlantılı sayfalarınıza eşit bir bağlantı  sağlamanıza yardımcı olur.

SEO Sayfa Dışı Optimizasyon

Off-Page faktörlerini optimize etmeye devam ettikçe, bunlar sizin elinizden biraz daha fazla. Bunlardan bazıları taşa yerleştirilmiş ve onlar hakkında yapabileceğiniz hiçbir şey yok, bazıları ise belirli bir etki seviyesine izin verebilir.

Yetki

Bu sıralama faktörü Moz tarafından geliştirilmiştir ve yetki alanınızı kontrol etmek için araçlarından birini kullanabilirsiniz (MozBar, ücretsiz araçları dahil). Yetki, her zaman 1’den 100’e kadar herhangi bir ölçekte düşecek, sayı ne kadar yüksekse, yetkiniz o kadar büyük olacaktır. Üzerinde çalışabileceğiniz iki tür otorite vardır:

Sayfa Yetkilisi: Belirli bir sayfanın sıralanabilirliğini gösterir.

Domain Authority: Alan adınızın tamamının sıralanabilirliğini gösterir.

Moz, belirli bir sayfanın veya web sitesinin yetkisini belirlemek için 40’tan fazla faktör kullanır, ancak Moz’in bunun kesinlikle karşılaştırmalı bir ölçüm olduğunu belirttiğinin farkında olmalısınız.

İyi ya da kötü otorite diye bir şey yoktur. Ayrıca, yetkinizin ne kadar yüksek olduğunu, büyümesini sürdürmesinin daha zor olduğunu belirtmek isteriz. 1’den 30’a kadar ateşleneceksin, ama oradan, işleri düzgün bir şekilde yaptığını varsayarsak yavaşça yükselmeye devam edeceksin. Ne kadar yüksek olursa o kadar zorlaşır.

Yetkiniz sürekli dalgalanacak, sabit kalmasını sağlamanın hiçbir yolu yok, ki bu iyi bir şey. Tüm süreç, makine öğrenmeye dayanıyor ve yetkinizin neden daha iyi veya daha kötüsü için değiştiğini tam olarak belirlemek oldukça zor olabilir.

Daha iyi bağlantılar elde etseniz bile, yetkinizin hala düşebileceğini ve bunun tersi olabileceğini unutmayın. Ayrıca, bazen, yeni edinilen linklerin hesaplamaya dahil edilmesi için birkaç endeks çevriminden daha fazla zaman alabilir.

Bu ölçümü geliştirmenin en iyi yolu basitçe kitapla bir şeyler yapmaktır. Etki alanınız ve kullanıcılarınız için iyi şeyler yapıyorsanız, yetkiniz doğal olarak artacaktır.

Etki Alanının Yaşı

Bu, çok fazla strese girmemeniz gereken küçük sıralama faktörlerinden biridir. Bir anlaşmanın ne kadar büyük bir mevsimlik alanda bulunduğunuzu bilmiyorsanız, Matt Cutts’ın konuyla ilgili videosunu kontrol edebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, birkaç aylık bir web sitesi ile 12 aylık bir web sitesi arasında çok küçük bir fark olacak, bu nedenle SEO amaçlı olarak deneyimli bir alan adına yatırım yapmaya gerek kalmayacak .

Çıkma Oranı

Hemen çıkma oranınız, yalnızca bir sayfayı görüntüledikten sonra web sitenizi terk edenlerin sayısıdır. Hemen çıkma oranınız ne kadar yüksekse, kötü sonuç izlenimi de o kadar fazla olur.

Arama motorları, sayfanıza giren çoğu kişinin orada bulduklarından memnun olmadığını ve bu nedenle, belirli bir sorgu için sizi kötü bir sonuç olarak değerlendireceklerini varsayar.

Hemen çıkma oranınızın artmasının birkaç nedeni var. Bazı durumlarda, içeriğin kalitesi insanları yönlendiren şeydir. Diğer durumlarda, içerik sağlamayı vaat ettiği bilgileri sağlamaz.

Kötü seyirci hedeflemesi de potansiyel bir konudur, çünkü yalnızca belirli bir konuyla ilgilenmeyenlerin hemen o düğmeye basıp ayrılacağı anlamına gelir.

Hemen çıkma oranınızı düşürmek için web sitenizi optimize etmek söz konusu olduğunda, yapabileceğiniz birkaç şey daha var. Bu SEO kılavuzunda yer alan bazı noktalar (ara bağlantı bölümü gibi) de faydalı olacaktır, ancak ortalama bir çıkışın, çalıştırdığınız web sitesinin türüne ve hedef kitlenizin bulunduğu sayfaya bağlı olduğunu unutmayın.

Çeşitli web sitesi / sayfa türleri için ortalama hemen çıkma oranları:

İçerik web siteleri:% 40 – 60

Kurşun Üretimi:% 30 – 50

Bloglar:% 70 – 98

Açılış sayfaları:% 70 – 90

Servis siteleri:% 10 – 30

Perakende satış siteleri:% 20 – 40

Genel kural, kullanıcıların kullanımı kolay, harika içeriğe sahip ve sunacakları bilgilerle dürüst davranmalarıdır. Ayrıca, kullanıcılara kolay gezinme ve net eylem çağrıları sunar.

Sayfa veya web sitesi kötü tasarlanmışsa ve kullanımı zorsa, sitenize giren insanların çoğu hiçbir şeyi tıklatmadan bırakacaktır.

Hemen çıkma oranınızı kesinlikle takip etmeli ve iyileşip iyileşmediğini görmelisiniz, ancak kendiniz için gerçekçi hedefler belirlemeniz gerekir. Bu nedenle, web sitesinin türüne göre ortalamaları size verdik. Bu da test etmeniz gereken bir şey. Bazı durumlarda, A / B ayırma testi, hangi tasarım çözümlerinin hemen çıkma puanınızı artırdığını ve hangi tasarım özelliğinin daha kötü hale getirdiğini belirlemenize yardımcı olabilir. Deneyim ve testler, hemen çıkma oranınızı düşürmenin temel anahtarıdır.

Hemen çıkma oranınızı gerçekten yüksek seviyelere çekebilecek bir şey, web sitenize çok fazla reklam koymak ve pop-up’larla kitlenizi spam yapmak.

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir!  14 En Sık Görülen Yorgunluk Nedeni

Açgözlülük bu konuda iyi değil ve hedef kitlenizi kaybetmeden web sitenizden para kazanmanın bir yolunu bulmanız gerekiyor. Onları kazanmanıza yardım eden bütün insanları kaybedecek olursanız, birkaç TL kazanmanın amacı nedir?

Blogunuzu reklamlarla para kazanırken çok fazla kişinin kaybetmesini önlemek için yapabileceğiniz bazı şeyler var; topluluğunuza hitap etmek ve blogunuzda hangi şeylerin sponsor olduğu hakkında onları bilgilendirmek gibi. Basit ve dürüst olmak iyi bir şeydir ve trafiğinizin çoğunu tutmanıza yardımcı olacaktır. Yine, ölçülü uygulama!

Gelen Bağlantılar

Gelen bağlantılar oluşturmanın SEO’nun en önemli yönü olduğunu iddia edecek “uzmanlar” var, ancak öyle değil. Bu, birçok insanın mücadele etme eğiliminde olduğu SEO bulmacasının başka bir parçası. Biraz zor olsa da, gelen bağlantıların alınma sıklığını etkileyebilirsiniz.

Bunu yapmanın en temel yolu, yüksek kaliteli ve benzersiz içerik sağlamaktır. Etkileyenler ve uzmanlar, çalışmalarında güvenilir ve faydalı kaynaklarla bağlantı kurmayı iki kez düşünmeyeceklerdir.

Yine de, pasif olmak ve sadece bağlantı kurma şansına güvenmek biraz üretkendir. Bu yaklaşımın yayınlanmaya başlaması uzun zaman alacaktır ve sık sık birinci sınıf içeriklerle ilgilenmeye devam etmenizi gerektirir ve hala gelen bağlantı alma garantisi almazsınız.

Misafir Gönderme

Çoğu durumda, otorite web sitelerinden web yöneticileri, web sitelerine katkıda bulunurken yazdığınız kaliteli bir içerikle bağlantı kurma konusunda sorun yaşamayacaklardır. Web sitenizi daha önce kaliteli içerikle doldurduysanız ve başka bir yerde birkaç parça yayınladıysanız, editörlere böyle bir adımla yaklaşmak için gerekli portföyünüz olacaktır.

Bu yaklaşım hem yüksek makamlı web sitelerinde hem de orta düzey web sitelerinde çalışabilir. Bazı durumlarda, blogcular karşılıklı yarar sağladığı için her iki alanda da işbirliği yapacaklardır.

Birinci sınıf otorite yayın sitelerinin dikkatini çekmeye çalışıyorsanız, yayın programlarını bilmek size gerçekten yardımcı olabilir. Doğru zamanda doğru yerde olmak, doğru içerikle daha kolay yayınlanmanıza yardımcı olacaktır.

Herkesin İstediği Resimler

Yüksek kaliteli fotoğraflardan oluşan bir galeri oluşturarak bunları indirmek ve size geri borç vermek için basit bir yöntemle, insanlara size gelen linkler sağlama teşviki verebilirsiniz. İnsanların kullanabileceği ücretsiz fotoğraflar sağlar (değerinle) ve onları kullanan web sitelerinden gelen bağlantılar alırsın.

Elbette, bu pahalı bir yatırım gibi görünebilir, bu yüzden maliyetlerinizi düşürmek için yarı profesyonel veya amatör bir fotoğrafçı tutmalısınız. İyi bir kameranız veya yeterli kalitede fotoğraflar oluşturabilecek bir akıllı telefonunuz varsa bile kendiniz yapabilirsiniz.

Maliyetten tasarruf etmek için, kullanımı ücretsiz olan stok görüntüleri de kullanabilirsiniz.

Bu tür fotoğraf içeriği çok pratik olduğundan ve pek çok insan bunu kaynak olarak kullandığından, Infographics ayrıca gelen bağlantılara erişmenin iyi bir yoludur. İyi bir infografik oluşturmak kolay değildir ve hafife alınmamalıdır. İçerik parçası üzerinden değer sağlayamazsanız, ilk etapta almak için ayarladığınız gelen bağlantıları size vermez.

Birçok durumda, insanlar kullandıkları fotoğrafları kredilendirmez, ancak BuzzSumo ve Google uyarılarıgibi araçlar , web sitenizden bahsetmek için web’de arama yapmanıza yardımcı olabilir. Bu sinyalleri tanımladığınızda, web yöneticilerinin iletişim bilgilerini bulabilir ve fotoğrafınızı kredilendirmelerini isteyebilirsiniz.

Her fotoğrafın kendi sayfası olmalı ve galerinizi düzenli aralıklarla güncellemelisiniz. Yayın planının halka açık olması gerekir, böylece düzenli aralıklarla sizinle bağlantı kurmalarını sağlayabilirsiniz. Hazırlamadan önce bu fotoğrafları optimize ettiğinizden emin olun, işler güzelce ilerlemeye başlamalıdır.

Kırık Link Binası

İçeriği çok fazla olan web siteleri, web sitelerinin her yerinde her zaman kopuk bağlantıları olacaktır. Bozuk bir bağlantı, artık çalışmayan bağlantıyı değiştirebilecek bir kaynak sağlama fırsatınızdır.  Kırık linkleri bulmak için kullanabileceğiniz birkaç araç var ve W3C’nin Link Checker en sık kullanılanı.

Bu her zaman işe yaramaz. Pek çok blog ve yazar size ücretsiz bağlantı olanakları sağlamadıklarını söyleyecek ve bu nedenle, yönetimsel nedenlerle, birden fazla potansiyel etki alanı sahibine ve web yöneticisine yaklaştığınızdan emin olmanız gerekir.

Linkler İçin Ödeme

Google, gelen bağlantıların ücretini öderse, hemen ön ceza alırsınız. Bununla birlikte, dolandırıcılık olarak kabul edilmeden bağlantılar için ödeme yapmanın meşru bir yolu vardır. Bir hayır kurumuna bağış yapmak hemen hemen her zaman bir link, iyi bir PR alır ve yol boyunca iyi bir iş çıkarırsınız. Mükemmel değil mi?

Diğer seçenekleriniz, web siteniz için daha sonraki çalışmalarında bağlantı verecekleri bir parça yapmak için bir blogcu tutmayı içerir. O da kesinlikle sosyal medyada paylaşacak ve siz de biraz trafik alacaksınız. Bu, kendinizle “alakalı” bir pazara girmenin ve kitlenizi önemli ölçüde genişletmenin harika bir yoludur.

Gov ve Edu Siteleri

.Gov veya .edu etki alanı olan web siteleri, güçlü kurumlara ait oldukları için mutlak otoriteler olarak kabul edilir. Bu sitelerden birinden bağlantı almak oldukça zor ve çok fazla iş olabilir. Yine de, bir .gov veya .edu etki alanından bir bağlantı size oldukça SEO artışı sağlayabilir.

İnsanların kendilerine işaret eden bir bağlantı elde etmek için kullandığı bazı yaklaşımlar, eğitim programlarını gözden geçiriyor, bir öğrenci etkinliğine sponsor oluyor, konuk konuşmacı oluyor, yerel hükümetiniz içinde bir pozisyonu alıyor. Bunların çoğu daha fazla zaman ve bazen de finansal bir yatırım gerektirecektir, ancak bu çabaya değer.

Bir Kurum Bloguna Değer Katmak

Niş uzmanların ve etkileyicilerin çoğu, içerik yayınlamaları için uzun vadeli planlara sahiptir. Bu kaos içinde, zaman kısıtlamaları nedeniyle bazı içerikler her zaman aktarılır.

Niş etkileyicilerinizden bazılarıyla iletişime geçin ve araştırıp yazılı bir içeriğe ihtiyaçları olup olmadıklarını sorun. Birinci sınıf bir yazar ve araştırmacı olduğunuzu kanıtlayarak. Kanıtlayamazsanız, kimsenin size bir yazı görevi vermeyeceğini bilmelisiniz. 

Bu görevler, onları alırsanız asla kolay olmayacak. İnsanları yetkili bir temsilci olarak arayarak görüşme ve diğer öngörüleri isteme yetkisine sahip olsanız da, önce izinlerini istemeniz gerekir.

Bunlar, bankanızı kırmadan ve arama motorları tarafından cezalandırılma riski olmadan web sitenize yönlendiren bağlantılar elde etmek için alabileceğiniz yaklaşımlardan sadece birkaçı.

Coğrafi Faktörler ve Sosyal Sinyaller

Bazı SEO faktörleri kim olduğunla değil, nerede olduğun ve kiminle “takıldığın” ile ilgili değil. İçeriğinizi paylaşan insanlar, düzenli kullanıcılar, etkileyiciler, niş uzmanlar vb. Her zaman SEO sinyallerinizi artırmaya katkıda bulunur. Bununla birlikte, yalnızca daha iyi takiplere sahip kişilerin size daha iyi sonuçlar getireceği anlamına gelir.

Sosyal Medya Sinyalleri

Yayınladığınız bir içeriğin hızlı bir şekilde dizine alınmasını sağlamanın en iyi yollarından biri, içeriği sosyal medyada paylaşmak, trafik ve paylaşımda bulunmaktır. Sosyal medya sinyalleri, arama motorlarının yeni bir parça tanımlamasına ve daha iyi sıralamasına yardımcı olur.

Yine de tüm sosyal sinyaller aynı ağırlığa sahip değil. İçerik parçanızı sosyal medyada paylaşan bir kişinin popülaritesine bağlı olarak, farklı sonuçlar alabilirsiniz.

Doğal olarak, niş bir otorite olan ve büyük bir takipçisi olan biri içeriğinizi paylaşırsa, büyük bir kitleyle daha büyük bir etkileşime girersiniz, bunların çoğu hedef kitleniz olacaktır.

Kendi takibinizi oluşturmak da büyük bir sorun. Sayılarda her zaman bir güç vardır. Gerçekten çok basit. Aynı ilgiye sahip bağlantılar kurmak, başka bir deyişle, hedef kitlenizi bulmak ve onlarla bağlantı kurmak, aslında kendi aralarında ve sizinle tartışacak şeyleri olan bir insan topluluğu oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Bu sadece size SEO avantajları sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda sizin için yeni fırsatlar açabilecek değerli web sitelerinin web sitenizle ilgili bilgileri yaymanıza yardımcı olacak, markalaşma çabalarınızda size yardımcı olacak. Yine de, bu, günlük olarak çalışmanız gereken çok büyük bir sürekli çabadır.

Kitlenizle bağlantı kurmak için doğru sosyal medya ağlarını bulmak da bu çabanın en önemli faktörlerinden biridir. Her ağ her işletmeye uygun olmayabilir ve her web sitesinin ekibi ya da büyümelerini, etkileşimlerini ve birden fazla ağdaki etkinliklerini yönetme gücü yoktur.

Bu kararı verirken, birkaç faktörü göz önünde bulundurmanız gerekir. Her şeyden önce, hedef kitlenizin en muhtemel olduğu ağları bulun. Buna yaklaşmanın iyi bir yolu, rekabetin ne yaptığını kontrol etmektir.

Dikkate almanız gereken bir diğer şey, hazırladığınız içeriğin türü. Görüntü merkezli mi? Eğitmek için çaba harcıyor mu? Eğlenceli mi? Herhangi bir sosyal medyada başarının anahtarı, o ortamda kullanıcılara ulaşmak için uygun bir içerik oluşturmaktır.

Örnek olarak, Pinterest, kullanıcıların% 81’i kadın olan, görüntü merkezli bir sosyal medya ağıdır. Yiyecek ve moda kategorileri çok güçlü ve kullanıcılar içerikle çok ilgili. Ayrıca, iyi bir ürün fotoğrafçılığına sahipseniz, doğrudan bir ürün sayfasına bağlanarak çok fazla telaşa girmeden potansiyel müşteri adayları elde edebilirsiniz.

Belirli bir platformun nasıl çalıştığını ve kullanıcıların onu en sık nasıl kullandığını anlamak başarınız için çok önemlidir.

Dil

İngilizce dışındaki diller için SEO yapmak, yerel değilseniz biraz daha zordur. Bu konuda yapılacak en akıllıca şey, hedeflediğiniz ülkeden profesyonel bir SEO uzmanına güvenmektir.

Öte yandan, belirli bir sorguyu İngilizce olmayan bir dilde sıralamak genellikle çok daha kolaydır. Bunun nedeni, bu alandaki rekabetin daha az şiddetli olmasıdır. Yine de çalışmasını sağlamak için niş içinde çalışma deneyimi olan birine güvenmek zorunda kalacaksınız.

Çok dilli bir web sitesine sahip olmak size daha olumlu SEO sonuçları getirebilir, ancak yalnızca web sitenizi ve içeriğinizi çevirmeye odaklanıyorsanız ve sosyal medya faaliyeti ve kesinlikle belirli bir ülkeye odaklanan pazarlama gibi diğer hususları içermiyorsanız sınırlı sonuçlar alırsınız. WordPress için, uzman ekibimiz tarafından tasarlanan birinci sınıf bir WordPress eklentisi olan “ WP-Goole Translate ” eklentisini kullanabilirsiniz .

Sonuç

SEO genellikle başka bir çevrimiçi pazarlama yaklaşımı olarak tartışılmaktadır. Gerçek şu ki, SEO iyi organize edilmiş ve kaliteli bir çevrimiçi varlık oluşturmak için daha geniş bir yaklaşım içermektedir.

Bu yüzden çoğu SEO uzmanı size iyi SEO’nun yatırım yapabileceğiniz ve sonuç alamayacağınız bir şey olmadığını söyleyecektir. Planladığınız ve uyduğunuz sürekli bir çaba olmalı. 

SEO’nun nasıl çalıştığını anlamak, Web’in nasıl çalıştığını anlamaktır. İşlerin nasıl yürüdüğünü kavradığınızda, web siteniz için iyi kararlar verebilecek ve büyümesine yardımcı olacaksınız. İstikrar, uzun ömür ve iyi PR, çabalarınızdan elde edebileceğiniz faydalardan sadece birkaçıdır.

Ayrıca, kendi gelirini üretebilecek bir kaynak oluşturacak, böylece bütçenizi artıracak ve yeni fırsatlar yaratacaksınız.

Öyleyse, işlerin tutarlı olmasını sağlayın, ayrıntılara dikkat edin; Yine de izleyicilerinizi asla unutma. Geri gelmeye devam ederlerse, kesinlikle daha iyi SEO sinyalleri alırsınız!

Makaleyi faydalı bulduysanız paylaşarak bize destek olabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*