Silo Link Yapısı Nasıl Kullanılır?

silo
Makaleyi Paylaş

Silo Link Yapısı Nasıl Kullanılır? Arama Motoru Optimizasyonu WordPress kullanıcılarının kaçınmak istedikleri eğlenceli olmayan özelliklerden biri. SEO, karlı sonuçlar üretmek için el ele çalışması gereken onlarca hassas parçadan oluşur.

Ayrıca, SEO yalnızca eklentiler aracılığıyla yapılamayan şeylerden biridir – birçok WordPress kullanıcısının alıştığı, görüntü karusellerini eklemekten üçüncü taraf hizmetlerini entegre etmeye kadar.

İyi haber şu ki , bir WordPress sitesinde ihtiyaç duyduğunuz önemli SEO aktivitelerinin çoğunu yürütmenize yardımcı olabilecek bir eklenti var. Evet, Yoast SEO eklentisinden bahsediyoruz.

İçeriğinizin sayfa optimizasyonunu sağlamanıza yardımcı olmasının yanı sıra, web sitenizin yapısını endekslenebilirlik için optimize etmenize yardımcı olacak yerleşik bir dahili bağlantı aracı da vardır.

Bu neden önemli?

Unutmayın, Google indeksi gibi arama motorlarının, karşılaştıkları her içeriğin alaka düzeyini ve kalitesini değerlendirirken bağlantılar arasında dolaşan web tarayıcılarının yardımıyla içerik indeksleyin.

Sağlam bir bağlantı yapısı, bu tarayıcıların içeriğinizin daha fazlasını keşfetmesini sağlar. Daha da önemlisi, anahtar kelimelerin kullanımına dayanarak her gönderinin alaka düzeyini belirleme olanağı sağlar.

“Silo” bağlama yapısı devreye giriyor.

“Silo” Yapısına Giriş

Bir silo bağlantı yapısının ne olduğunu açıklayabilecek bir kelime varsa, bu organizasyondur.

Basitçe söylemek gerekirse, bir web sitesi silosu oluşturmak, içeriği iyi tanımlanmış kategorilerde ve alt kategorilerde düzenlemek anlamına gelir.

Örneğin, çevrimiçi pazarlama hakkında kapsamlı bir blogunuz varsa, içeriğiniz e-posta pazarlaması, SEO ve anahtar kelime araştırması gibi belirli alanlara ayrılabilir.

Bu kategorilerin her biri, kendi linkleriyle kendileriyle ilgili tüm içeriği barındıran kendi silolarıdır. Ve bu bir silo bağlantı yapısının kısaca anlatıldığı şey.

Silo 1: E-posta Pazarlama

 • Maksimum Dönüşüm İçin Haber Bülteni Nasıl Tasarlanır?
 • E-posta Otomasyonu İş Akışları ve Bunların Kullanımı
 • E-posta Yeniden Pazarlamaya İlişkin Başlangıç ​​Kılavuzu

Silo 2: SEO

 • # On-Page SEO Optimizasyon İpuçları
 • Gökdelen Tekniğini Kaliteli Sırtlar İnşa Etmek İçin Kullanma
 • On-Page SEO İçin Silo Link Yapısı Nasıl Uygulanır?

Silo 3: Anahtar Kelime Araştırma

 • Sayfanın Üstü # Ücretsiz Kullanabileceğiniz Anahtar Kelime Araştırma Araçları
 • Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeleri Hedeflemenin Yararları
 • Rekabetçi Anahtar Kelime Analizi Nasıl Yapılır?

Unutmayın, tek tek içerik parçalarının yanı sıra, silolar ayrıca daha derin, derinlemesine bilgi sağlayan daha dar sayfalar veya alt kategoriler içerebilir. Pazarlamacılar ayrıca siloları odak anahtar kelimelerinden birine bağlarlar.

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir!  En iyi WordPress Teması Nasıl Seçilir? Adım Adım Anlatım

Bu siloların herhangi birine giderek, alt kategorileri temiz bir şekilde ana hatlarıyla gösteren bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu alt kategorilerde daha derine inmek, ana silo ile rezonansa geçmek için açıkça anahtar kelime için optimize edilmiş tüm ilgili içeriği ortaya çıkaracaktır. 

WordPress Web Sitenizdeki Silo Yapısını Uygulama

Silo link yapısı ile başarının anahtarı, onu bir pazarlama faaliyeti olarak ele almaktır. Buda, her zaman anahtar kelime araştırma ile başlar.

Siloların kendilerinin web sitenizin sayfalarına alaka düzeyini aşmadığını unutmayın – anahtar kelimeler.

Bu yüzden WordPress web sitenize silo link yapısını uygulamanın ilk adımı, içeriğinizi üzerinde temaya getirebileceğiniz anahtar kelimeleri tespit etmektir.

Bu noktada, muhtemelen web sitenizin içeriğinde hedeflediğiniz birincil anahtar kelimeler hakkında net bir fikriniz vardır. Tabii ki, sıfırdan bir web sitesi inşa ediyorsanız.

Bu durumda, Google AdWords Anahtar Kelime Planlayıcısı gibi, bir anahtar kelime araştırma aracı yardımıyla, web sitenizdeki silo ve içerikte hangi anahtar kelimeleri hedefleyeceğinizi dikkatlice planlamanız gerekir. Bu size, bir nişan anahtar kelimesine veya nişinizle alakalı ifadeye dayanan alakalı, uzun kuyruklu anahtar kelime fikirleri sağlayarak çalışır.

Örneğin, HVAC onarım işindeyseniz, tohum anahtar kelimelerinizden biri “ısıtma onarımı” olabilir.

AdWords Anahtar Kelime Planlayıcı’da, yapmanız gereken tek şey “yeni anahtar kelimeler bul” alanına tohum anahtar kelimenizi girip “Başlayın” ı tıklamaktır. 

Buradan, kullanabileceğiniz bir avuç anahtar kelime fikri bulabilmeniz gerekir. silo içindeki içerik. 

Web sitenizdeki silo için doğru anahtar kelimeleri seçmenize yardımcı olabilecek birkaç temel kural:

 • Yüksek rekabetli anahtar kelimelerden kaçının. 
  Nişinizde zaten iyi bilinen bir marka olmadığınız sürece, sadece düşük-orta rekabet gücü aralığında anahtar kelimeleri hedeflemelisiniz.
 • Kullanıcı amacına dikkat edin. 
  Dönüştürme olasılığı daha yüksek potansiyel müşterileri çekmenize yardımcı olmak için, “satın alma”, “hizmet” ve “işe alma” gibi ticari veya soru temelli terimlere sahip anahtar kelimelere dikkat edin.
 • Yarışmayı takip et. 
  Yararlı anahtar kelime fikirleri tespit ettikten sonra, karşı karşıya olacağınız web siteleri hakkında fikir edinmek için hızlı bir Google araması yapın.

Bununla birlikte, zaten sürekli bir trafik akışı oluşturan zaten oluşturulmuş bir blogunuz varsa, yeni anahtar kelimeler aramak ters-üretken olabilir. Yapmanız gereken, Google Analytics gibi bir aracı başlatmak ve içeriğinizden hangisinin en çok trafik alacağını belirlemektir . 

Şimdi, Google Analytics’i web sitenize entegre etmek, kendi başına tam uzunlukta bir yazı garanti eder. Özet olarak, web sitenizi Google hesabınızda “mülk” olarak ayarlamanız gerekir.

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir!  SEO Nasıl Yapılır? Seo’da Link Oluşturmanın Önemi

İlk adım Google Analytics’e giriş yapmak, “Yönetici” sekmesine gidin, kullanmak istediğiniz hesabı seçin ve ardından “Mülk Oluştur” u tıklayın. 

Bir sonraki sayfada, daha sonra belirli bilgileri doldurmanız gerekir. URL, site adı ve sektör kategorisi gibi WordPress web sitenize ilişkin. 

Gerekli bilgileri girdikten sonra, “İzleme Kimliği Al” ı tıklayın. Bu işlem, web sitenizin <head> etiketinin hemen yanına yapıştırmanız gereken “Küresel Site Etiketi” nin yanı sıra web sitenizin izleme kimliğini de sunar. sayfaları. 

Alternatif olarak, GA Google Analytics eklentisini kullanabilirsinizWordPress sitenizde Google Analytics izlemesini etkinleştirmeyi kolaylaştırmak için. Tek yapmanız gereken eklentiyi yüklemek, “Ayarlar” sekmesinden eklentinin ayarlarına gidin ve ardından izleme kimliğinizi ve global site etiketinizi uygun alanlara yapıştırın. 

Google Analytics’in yanı sıra, web sitenizdeki diğer kazançlı temaları belirlemek için PPC kampanyalarınızdaki verilere de güvenebilirsiniz.

İç Bağlantıların Oluşturulması

Google’ın, şirket bilgileri sayfasında belirtildiği gibi, görev tanımının “dünyadaki bilgileri organize etmek ve evrensel olarak erişilebilir ve faydalı kılmak” olduğunu her zaman unutmayın.

Web sitenizi bu amaca hizmet eden bir şey olarak görmelerini istiyorsanız , silolarınızda ve içindeki içeriklerde sıkı bir organizasyon uygulamanız gerekir.

Bu nasıl başarılır? Topu yuvarlamanıza yardımcı olacak birkaç ipucu:

Silolarınızı Web Sitenizin Navigasyonu İle Güçlendirin

Silolarınızda hedeflemek istediğiniz tohum anahtar kelimeleri belirledikten sonra, ilk iş sırası, kullanıcıların tüm ilgili içeriği keşfetmelerine yardımcı olacak bir gezinme menüsü oluşturmaktır.

WordPress’te, ana panodaki “Görünüm” sekmesinden menüler oluşturulabilir ve düzenlenebilir. 

Sıfırdan yeni bir menü oluşturduktan sonra, “Menü Ekle.” Kullanmak ve tıklayın istediğiniz kategorileri veya sayfaları seçmek 

İşte bu kadar! Artık bir WordPress silosunun barebonlarını nasıl kuracağınızı biliyorsunuz.

Bir sonraki adım bu siloları kaliteli içerikle doldurmaktır.

Yine, anahtar kelime araştırması, web sitesi siloları için ilgi çekici içerik fikirleri oluşturmak söz konusu olduğunda çok önemlidir. AdWords Anahtar Kelime Planlayıcı’yı kullanmanın yanı sıra, içeriğinizde konuşmak üzere yeni konular hakkında bilgi sahibi olmanız için Google Trends’i de kullanabilirsiniz.

Doğal Olarak Bağlantılarda Örgü

Silo’nuzu oluştururken, silo sayfaları için gerçek “Sayfalar” ve onların altındaki içerik için “Gönderiler” oluşturmak önemlidir. Bu, yalnızca kullanıcılarınız için değil, arama motorlarında da arama yapmak için hiyerarşi sağladığı için önemli bir ayrımdır.

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir!  Hindistan Cevizi Yağı ile Sakal Tıraşı Nasıl Yapılır?

Aslında içeriğinize dahili bağlantılar eklemek söz konusu olduğunda, ayrık olmaya gerek yoktur – mevcut içeriğe bağlamsal olarak uygun olduğu sürece optimize edilmiş bir metin kullanmaktan çekinmeyin.

İçeriğin bünyesindeki bağlantıları ekleyebilir veya daha sonra okumak için izleyicilere öneriler olarak gerçeğinden sonra bunları söyleyebilirsiniz. İsterseniz, bağlantılar konusunda da dürüst olabilir ve bunları bir içindekiler tablosu ile sunabilirsiniz. 

Silodaki her yazıya tahsis edilen URL adreslerine dikkat edin. Bunu, kategoriyi ve posta adını içerecek şekilde varsayılan kalıcı bağlantı yapınızı değiştirerek başarabilirsiniz.

Permalink yapınızı düzenlemek için, “Ayarlar” sekmesine gidin ve “Permalinks” e tıklayın. “Özel Yapı” yı seçin. Sadece, özellikle web sitenizin kalıcı bağlantı yapısında ciddi değişiklikler yapmamanız gerektiğini unutmayın. zaten geçerli URL’leri ile zaten sıralanan sayfa veya yayınlar var.

Yine de, ana silo temalarınızı yansıtan içerik kategorileri oluşturmak iyi bir fikirdir, bu da silolarınızın organizasyonunu daha da kurmanıza yardımcı olacaktır. Bu, “Gönderiler” sekmesindeki “Kategoriler” bölümünden yapılabilir.

Diğer Sayfa SEO Taktiklerini Araştırın

Silo bağlantı yapısı ne kadar etkili olursa olsun, web sitenizi arama motorlarında en üst sıralara tek elle taşıyabilen bağımsız bir SEO stratejisi olarak asla kullanılmaz .

Daha iyi sonuçlar almak için, web sitenizin hızını artırmak, uygun anahtar kelime yerleşimleri sağlamak, harici bağlantılar eklemek vb. İçin akıllı önbelleğe alma ve yüksek hızlı depolama ile Content Delivery Networks’ü (CDN’ler) kullanma gibi diğer sayfa içi stratejilere yatırım yapın.

İçeriğinizi düzenleme ve belirli iç bağlantıların hangi dahili bağlantıların belirli gönderiler için anlamlı olduğunu belirleme zorluğundan çekinmiyorsanız, Yoast SEO’nun premium sürümünü kullanabilir ve fikirlerinizi gümüş tepside sunabilirsiniz.

Sonuç

WordPress web sitenizde iyi yapılandırılmış silolar oluşturmak çok fazla iş gerektirebilir, ancak sonuçta her şey kesinlikle buna değer.

Siloların yalnızca ilgili içeriğinizin keşfedilebilirliğini iyileştirmediğini unutmayın. Bunları doğru uygularsanız, web sitenize gelen tüm izleyicilerin katılımını da en üst düzeye çıkarmış olursunuz.

Silo link yapısını uygulamayı planlayan diğer WordPress kullanıcıları için herhangi bir öneri ve ipucu var mı? Aşağıda bir cevap bırakmak için çekinmeyin!

Makaleyi faydalı bulduysanız paylaşarak bize destek olabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*