Tumblr İpuçları Püf Noktaları ve Araçlar

tumblr
Makaleyi Paylaş

Tumblr ipuçları püf noktaları ve araçlar,Tumblr en ünlü sosyal medya platformlarından biri oldu ve 450 milyon blog ve 167 milyar gönderi (Aralık 2018 istatistikleri) popülerliği için kefil olacak. Sitede kendi blogunuzu oluşturabilir ve her türlü güzel şeyi yayınlayabilir veya ilginizi çeken diğer blogları takip edebilirsiniz. Uzun metin yazılarından ziyade görsel olan blogcular için etkili bir araçtır.

Bu amaçla, bugün sizin için Tumblr blog deneyiminizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak ipuçları, püf noktaları ve araçlar sunuyoruz .

Tumblr İpuçları & Hileler

Uzun Mesajları Bağlantı Olarak Yeniden Yazmaktan Kaçının

Tumblr, uzun gönderileri linkler olarak reblog yapmak için programlandı. Ancak, takipçilerinizden bazıları kontrol panelindeki tüm yazıyı başka bir sayfaya yönlendirilmeden okumak isteyebilir. Çözüm basittir: yazıyı Link yerine Metin olarak yeniden kullanmak yeterlidir . Aşağı açılır menü, gönderinin biçimini değiştirme seçeneği sunar. Tüm yayını yeniden istemek için Metin Olarak Yeniden Yaz’ı seçin .

Tumblr

Kontrol Panelinde Klavye Kısayollarını Kullanma

Panonuzdan geçmenin hem zaman hem de emek tasarrufu sağlayacak etkili bir yolu var. Kontrol panelinize göz atmak için kullanabileceğiniz kısayollar aşağıdadır.

tumblr kısa yolları

Kullanıcıların Mesajlarınızı Kontrol Panelinden Yanıtlamalarına İzin Verme

Bazen takipçilerinizin gönderinize yanıt vermesini isteyebilirsiniz. Bunu yapmak için, sadece bir ekle? Yazınızın sonunda ve İnsanların Yanıtlamasına İzin Ver seçeneği seçeneği altta görünecektir (ekran görüntüsüne bakın). Kutuyu işaretleyerek bu seçeneği etkinleştirdiğinizde, takipçileriniz yazınızı yanıtlayabilir.

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir!  GPT Siteleri ile Nasıl Para Kazanılır? En iyi 18 GPT Sitesi

tumblr yanıt verme

Tumblr ipuçları Takip ve Paylaş Düğmelerini Özelleştirme

Okuyucularınızın Tumblr içeriğinizi yalnızca bir Paylaş düğmesi ekleyerek paylaşmasını kolaylaştırın. Takip ve Paylaş düğmelerini özelleştirme seçeneklerini görüntülemek için düğmelere gidin . Bir tasarım seçtikten sonra, bir kod görüntülenecektir. Şimdi Tumblr’ı yeni bir sekmede açıp Ayarlar’a gidin ve temayı Özelleştir’e tıklayın . HTML’yi düzenlemenizi sağlayan bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Takip Et ve Paylaş Düğmelerinin kodunu kopyalayın ve Tumblr Tema kodunuza yapıştırın.

tumblr paylaş

Gösterge Tablosundan Diğer Kullanıcılara Soru Gönder

Daha önce Tumblr’da, bir kullanıcıya bir soru sormak için bloglarına gitmeniz gerekirdi. Artık fare imlecinizi kullanıcının simgesinin üzerine getirerek gösterge tablosundan yapabilirsiniz. Gri rakamı tıkladığınızda 3 seçenek göreceksiniz – Bir soru sorun, Fan posta gönder, Yoksay. “Bir soru sorun” seçeneğini seçin; tam olarak bunu yapmanız için bir metin kutusu görünecektir.

tumblr bir soru sorun

Eski Temaları Kurtar

Geçmişte kullandığınız temaların herhangi birine geri dönmek için bu bağlantıya tıklamanız yeterlidir. Geri Dön’e tıkladığınızda blogunuzun teması daha önce olduğu gibi olur. Doğru ayar yapabilmek için ayarlarla uğraşırken biraz zaman harcamanız gerekebilir.

tumblr eski temaları kurtarma

Toplu Düzenleme Gönderileri ve Etiketleri

Toplu Düzenleme Gönderileri seçeneğini belirleyerek Tumblr, kullanıcılarının tüm yazılarına belirli bir etiket eklemesini kolaylaştırdı. Panonuzdayken, sayfanın sağ tarafına bakın ve Gönderiler’i tıklayın Özelleştir altında , Toplu Yayın Düzenleyicisi’nin görüneceğini belirten bir bağlantı görünür. Bağlantıya tıkladığınızda etiketleri düzenleyebilir / ekleyebilir ve mesajları tek seferde silebilirsiniz.

tumblr toplu düzenleme seçeneği

Gönderilerinizi Sırala

Tumblr, yayınlarınızı saatler veya günler boyunca planlamanıza olanak tanır. Blogunuzu aktif ve tutarlı tutmak için kolay bir yoldurAyarlar altında Kuyruğunuzdan yayınlanmasını istediğiniz yayın sayısını ve ayrıca zaman ayarlarını düzenleyebilirsiniz.

tumblr gönderileri sıralama

Kuyruğunuza bir gönderi eklemek istediğinizde, Reblog Post’un yanındaki oka tıklayınBir açılır menü, Sıraya Ekle seçeneğini sunarBu yayın Sıra listenize kaydedilir ve daha sonra yayınlanır.

Sorunuzu Cevaplamanızı Geciktirin

Takipçilerinizin Askbox’ınızı bombaladığı ve onlara tek tek cevap vereceğiniz bir zaman gelebilir. Sonuç olarak, blogunuzda renkli yazılar yerine, yanıtlarınızla birlikte bir ton gri kutunuz olacaktır. Ne yapabilirsin? Yanıtların ertelenerek birbiri ardına gönderilmesini durdurabilirsiniz. Bir soruyu cevaplarken, seçenekler için Alt tuşunu basılı tutun: Sıra veya Taslak Olarak Kaydet.Cevabınızın daha sonra yayınlanması için Sıra’yı seçin .

tumblr soru cevaplama

Tumblr Logosuyla Oyun Oyna

Hiç Tumblr’ın logosunu resimlerde, kolajlarda veya ikonunuzda kullanmak istediniz mi? ancak Google’da Tumblr logosunu aramak size asla doğru bedeni veya rengi vermedi mi? Tumblr, kullanıcılarına logosunu sunacak kadar kibar. Farklı tasarımlara bakmak için buraya tıklayın . Artık logoyu indirebilir ve resimleri, Tumblr temanızın bir parçası olarak, Tumblr simgeniz olarak kullanabilirsiniz.

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir!  SEO Nasıl Yapılır? Seo’da Link Oluşturmanın Önemi

tumblr logo değişikliği

Taslağın Önizlemesini Paylaşın

Normalde bir taslak, tamamlanmamış olması nedeniyle bir taslak olarak kalır, ancak bazen, takipçilerinize hala bir şey üzerinde çalıştığınızı göstermek isteyebilirsiniz. İlk önce yayınınızı taslak olarak kaydedin. Taslaklarınıza erişin ve gönderinin sağ üst köşesine tıklayın. Blog postanızda blog şablonunuzda bir sekme belirir. URL’yi kopyalayın ve paylaşın.URL geçicidir ve taslağı yayınladığınızda, URL kaybolur. Aynı zamanda taslaklarınızı önizlemenin bir yolu.

tumblr taslak önizlemesi

Sıraya Alınan Gönderileri Yeniden Düzenleyin

Gönderilerinizi belirli bir zamanda hazır olacak şekilde sıraya koydunuz. Ancak, belirli yayınların yayınlanma sırasını değiştirmek istiyorsunuz. Bunu kuyruk sayfanızda yapabilirsiniz. Sırala düğmesinin üzerine – sağ alt köşedeki orta düğme – üzerine gelin ve yeniden düzenleme için direği sürükleyin. İsterseniz sonrası ilk yayınlanacak olan, tıklayın üst taşı sağındaki köşesindeki düğmeden.

tumblr yeniden düzenleme

Arama Çubuğu Olmadan Bloglarda Yazılanları Ara

Beğendiğiniz bir kullanıcıdan gelen bir yayına rastlamış olabilirsiniz. Daha sonra benzer yayınları aramak için kullanıcının Tumblr’ini ziyaret edersiniz, ancak Tumblr’da bir arama çubuğu yoktur. Hala bu URL’yi kullanarak bunu yapabilirsiniz: http://[username].tumblr.com/search/[search term].

tumblr arama

En Eskiden En Son Etiketli Mesajları Göster

Blog yazılarının niteliği, en son yazılanları ve ardından gelen yayınları görüntülemektir. Önce en eski gönderinizi görüntüleyecek ayar yoktur, ancak etiketlenmiş yazılarınızı kronolojik sırada görüntüleyebilirsiniz. Bunu yapmak için, eklemek/chrono böyle bir etiket URL’nin sonuna: http://[username].tumblr.com/tagged/[tag name]/chrono.

tumblr sıralama

Belirli Bir Tarihteki Gönderileri Ara

Belki de belli bir tarihte yayınlandığını bildiğiniz bir yazı bulmak istersiniz . Tüm blogu ya da yazıyı aramak için etiketten geçen bir acı olabilir. Aslında belirli bir tarihte hangi gönderilerin gönderildiğini öğrenebilirsiniz. Bunu yazarak  yapabilirsiniz http://[username].tumblr.com/day/[year]/[month]/[day].

tumblr gönderi arama

Arşivleri Görüntüle

Bir blogun içeriğine göz atmanın en hızlı yollarından biri arşivlere bakmaktır. Ancak tüm blogların bir arşiv bağlantısı yoktur. Bu URL’leri kullanarak bu blogların arşivlerini hala görüntüleyebilirsiniz: http: // [kullanıcı adı] .tumblr.com / arşiv. Sadece istiyorsanız Ayrıca, bir arşivde belirli ay ve yıl göz, bu URL’yi kullanır: http://[username].tumblr.com/archive/[year]/[month].

tumblr arşivleri görüntüle

Tüm Etiketlerinizi Bulun

Tumblr’ın görünüşte görünmediği şeylerden biri, kullandığınız tüm etiketlerin bir listesi. Ama yaparlar. Şimdiye kadar kullandığınız tüm etiketleri bulmak için, önce Tumblr panosunun kaynak koduna gidin. Bunu yapmak için, kontrol panelinize sağ tıklayın ve menüden “Sayfa kaynağını görüntüle” yi seçin. Sonra, Command + F (Mac) veya Ctrl + F (Windows) bulun Tumblr.USER_TAGS.

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir!  Anket Doldurarak Para Kazanmak En iyi Ücretli Çevrimiçi Anket Siteleri

tumblr etiket bulma

Bireysel Yazarın Avatarını Görüntüle

Bu, birden çok yazarlı bir blogu yönetenler içindir. Tumblr’ın gösterge panosu bir yayının yanında bir blogun avatarını gösterecek. Bu ayar açıkken, bir yazarın avatarını blogun avatarıyla birlikte gösterir. Çıkış simgesinin yanında bulunan dişli simgesine gidin . Blog avatarına gidin ve Yazar portrelerini göster’i etkinleştirin.

tumblr bireysel yazarın avatarını görüntüleme

Müzik Çalar Ekle

Blogunuzu daha canlı ve ilginç hale getirmek için SCM Müzik Çalar’dan bir müzik çalar ekleyin . Bir cilt seçin ve Çalma Listesini Düzenle’ye ilerleyin Şarkıları 3 formatta ekleyebilirsiniz: MP3 bağlantıları, SoundCloud parçaları ve YouTube adresleri.

tumblr müzikçalar ekleme

Bir Pano Teması Alın

Varsayılan mavi pano temanızdan sıkıldınız mı? Cehreme veya Firefox için Şık uzantısını indirin.

tumblr teması

Sonsuz kaydırma

Bir blogda gezinmek her zaman daha kolaydır ve her 10 gönderiden sonra bir sonraki sayfaya basmak zorunda kalmazsınız ! Blogunuzun durmadan otomatik olarak kaydırması için bir yol var. Kodu almak için Tumblr’ı Özelleştir’i ziyaret et .

tumblr sonsuz kaydırma

Fare İmlecinizi Özelleştirin

İstediğiniz herhangi bir öğe olduğunda neden varsayılan fare imlecini seçelim! TotallyLayouts’ta fare imlecine göz atın ve bir tasarım seçin.

tumblr fare imleci

Kaydırma Çubuğunu özelleştir

Blogunuzun kaydırma çubuğunu TotallyLayouts’ta özelleştirerek blogunuzu takipçilerinize daha çekici hale getirin.

tumblr kaydırma çubuğu

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*