Ücretsiz 3D Modelleme Yazılımları

3D Modelleme
Makaleyi Paylaş

Ücretsiz 3D modelleme yazılımları. 3B modelleme araçları, bireysel fikirlerin çeşitli alanlar için güzel modellere ve prototiplere dönüştürülmesine yardımcı olur . Bu araçlar, istekli bir acemi veya profesyonel bir mühendis olsanız da, sıfırdan modelleri oluşturmanıza ve kişiselleştirmenize izin verir . Film, animasyon, oyun , mimarlık ve iç tasarım gibi çeşitli endüstrilerde popüler olan 3D modeller , çeşitli projelerin kilit unsurlarıdır.

En iyi modelleme yazılımını seçmek, çeşitli yönlerden ve bu araçlarda bulunan çok çeşitli özelliklerden dolayı genellikle zordur. Seçimler konusunda size yardımcı olmak için, kişisel veya profesyonel modelleme için 3D modelleme yazılımının bir listesi.

Wings 3D

3D Modelleme

Wings 3D dahili birlikte modelleme araçları ve özelleştirilebilir arayüz sunar gelişmiş bir alt bölünme modelleyici olduğunu AutoUV haritalama aracı , hem de ihracat tesisi yaygın 3D formatları için. Bununla birlikte, simetrik modelleme için sanal yansıtma desteği gibi daha harika özelliklere rağmen , Wings 3D , kullanıcılarına animasyon desteği vermemektedir.

Daz Stüdyo

3D Modelleme

Güçlü ve ücretsiz bir 3D oluşturma yazılımı olan Daz Studio, yeni başlayanlar için kullanımı kolay olmayabilir, ancak yine de özellik ve işlevsellik açısından zengin bir kullanıcı deneyimi sunar. GPU hızlandırmalı gerçek zamanlı render ve foto gerçekçi sonuçlarla inanılmaz 3D sanatlar yaratmanıza olanak tanır. Wings 3D’nin çeşitli özelliklerini sağlamanın yanı sıra, sahne dekorlarının yanı sıra animasyonu da destekler.

SCAD

3D Modelleme

Windows, Mac OS ve Linux için ücretsiz bir 3B modelleme yazılımı olan Open SCAD , sanatsal yönden çok bir nesneyi modellemenin CAD yönlerine daha fazla odaklanmaktadır. 

Meshmixer 3.0

3D Modelleme

Meshmixer 3.0, iki veya daha fazla modeli yalnızca birkaç basit adımda birleştirerek 3D tasarımları tasarlamaya ve oluşturmaya olanak sağlar. Basit bir kesme ve yapıştırma prosedürünü izler ve hatta şekillendirmeyi destekler, yani yüzeyleri sanal bir kil gibi gerçek zamanlı kalıplama ve rafine etme. 

3D Reshaper

3D Modelleme

3D Reshaper , 3D modellerin işlenmesine adanmış, uygun maliyetli ve kullanımı kolay bir 3D modelleme yazılımıdır. Sanat, madencilik, inşaat mühendisliği ve gemi yapımı gibi çeşitli alanlarda kullanılabilir. Çeşitli senaryolar ve dokular için destekle birlikte gelir ve kolay modelleme için birçok özelliğe sahiptir.

PTC Creo

3D Modelleme

Creo , 3D CAD’in doğrudan modelleme yaklaşımını kullanarak ürünler üreten makine mühendisleri ve model tasarımcıları için kapsamlı bir sistemdir. Doğrudan modelleme, tasarımların mevcut tasarımlar veya taze fikirler ile oluşturulmasını sağlar. Bu nedenle, bir nesnenin geometrisindeki değişiklikler hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilir. Bu birinci sınıf bir programdır  30 günlük ücretsiz deneme süresinin yanı sıra öğrenciler ve öğretmenler için ücretsiz bir sürüm bulunmaktadır.

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir!  Tasarımcılar İçin Yüksek Kalite Ücretsiz Sembol Fontları

NaroCAD

3D Modelleme

NaroCAD , tam teşekküllü ve genişletilebilir bir CAD modelleme uygulamasıdır. OpenCascade teknolojisine dayanır ve hem Windows hem de Linux platformlarını destekler. Hem temel hem de ileri 3D modelleme işlemlerini destekler ve eklentiler ve programlama arayüzü ile genişletilebilir.

DesignSpark

3D Modelleme

Bir tasarım çalışma sayfası sunan DesignSpark, son derece detaylı 3D tasarımların üretimine izin verir . Tasarımınız üzerinde değişiklik ve ilaveler ekleyerek ve ürün kavramlarını hızlı bir şekilde 3D olarak değiştirerek tıkanıklıkları gidermek için kolay özellikler vaat ediyor. Ayrıca doğrudan modelleme tekniğinin yanı sıra modellerinizi 3B yazdırmayı da destekler .

FreeCAD

3D Modelleme

FreeCAD, her boyutta gerçek hayattaki nesneleri tasarlamak için yapılan parametrik bir 3D modelleyicidir. Model tarihçesini kullanarak ve parametreleri değiştirerek tasarımları değiştirmek kolaydır. Program çok platformlu (Windows, Mac OS ve Linux) bir araçtır ve çeşitli açık dosya formatlarını okur ve yazar. Ayrıca, kendi modüllerinizi oluşturmanıza veya bunları özel olarak geliştirilmiş uygulamanıza yerleştirmenize olanak tanır.

Sculptris

3D Modelleme

Sculptris, heyecan verici 3D dünyasına mükemmel bir giriş sağlar. Dijital sanat ve modelleme konusunda tecrübesi olmayan biri için bile, öğrenmesi, kullanması kolaydır. Geometri ile ilgili endişeleri tasarım sürecinden çıkarmanıza yardımcı olur ve modeli dinamik olarak bölerek bilgisayarınızın kaynaklarını daha iyi ele alır.

MeshMagic 3D

3D Modelleme

MeshMagic 3D, 3B dosyaları oluşturmanıza ve 2B nesneleri çizmeye veya 3B’ye genişletmeye yardımcı olur. Birden fazla alanın kullanıcıları için kolay ve sezgisel bir 3D tasarım yazılımıdır. Şu anda yalnızca Windows’u desteklese de, çıkış dosyasının çeşitli çevrimiçi ve çevrimdışı 3B modelleme araçlarında açılıp düzenlenebilen popüler STL biçiminde kaydedilmesini sağlar.

Cascade

Cascade

Cascade, 3D CAD verileri ile ilgili uygulamaların geliştirilmesine yönelik bir yazılım geliştirme kitidir (SDK). 3B yüzey ve modelleme, veri görselleştirme ve değişim ve hızlı uygulama geliştirme için hizmet sunan, topluluk tarafından geliştirilmiş özel C ++ sınıf kütüphanelerini içerir.

Listelenen 3B modelleme yazılımlarından herhangi birini kullandınız mı? Bu yazılım arasında en sevdiğiniz hangisi? 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*