Web Sitenizi Yükseltmek İçin 14 Ücretsiz WordPress Eklentisi

wordpress eklentisi
Makaleyi Paylaş

Web sitenizi yükseltmek için 14 ücretsiz WordPress eklentisi (wordpress plugin). WordPress oldukça yetenekli bir yazılım parçası olarak doğdu. Esnekliği ile birlikte gelir ve bir bardak kahve hazırlamak için gereken sürede profesyonel bir web sitesi hazırlamanız için gereken özelliklerin çoğunu sunar.

Bununla birlikte ve ne yazık ki, WordPress , Himalaya altın kartalları gibi yüksek yerler inşa etmek için ihtiyacınız olan tüm özelliklere sahip değildir. İşte WordPress eklentisi gelir ve parlar.

WordPress eklentisi, aksi halde bırakacağınız işlevleri ekler. Tek sorun, İnternet üzerinde başka bir yerde mevcut olan birçok ücretsiz ve premium WordPress eklentisinden bahsetmek değil, WordPress.org‘da 40k + eklentileri var.

Tüm bu eklentiler, web sitenizi sıralama, kazanç, abonelik anlamında gerçek bir kazanan haline getirmenize yardımcı olacak veya bununla birlikte başarınızı ölçmenizde yardımcı olacaktır.

W3 Total Cache WordPress Eklentisi

İElectrify’den Sherice Jacob’a göre, sayfa yükleme süresinin azaltılması dönüşümleri büyük ölçüde artırabilir mi? Müşterilerinize daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak istiyorsanız, hız gerçekten çok iyi.

Dikkat edin, yalnızca müşterilerinizi eğlendirmezsiniz, arama motorlarının da hızlı yükleme web siteleri için bir şeyi vardır. İşte bu yüzden tam olarak W3 Total Cache programını hemen şimdi kurmak isteyeceksiniz.

W3 Total Cache ne yapar ve neden umursayalım ki? Yoast.com, AT&T, Mattcutts.com gibi şirketler tarafından güvenilen ve Synthesis, Page.ly, MediaTemplate vb., W3 Total Cache gibi ana bilgisayarlar tarafından tavsiye edilen önbellekleme teknolojisini kullanarak WordPress’in hızını artırır.

Sunucu performansını artırır, indirme sürelerini azaltır ve şeffaf içerik sunumu (CDN) entegrasyonu sunar. Sahip olmanız gerektiğini bildiğiniz temel WordPress eklentilerinden biridir. Yazar, Frederick Townes, eklenti tamamen yapılandırıldığında site performansında en az 10 kat iyileştirme sözü veriyor.

Just Writing WordPress Eklentisi

Dikkat dağıtıcı şeyler, günün sonunda kolayca bunalmış, harcanmış ve başarılmamış hissedebileceğiniz hayatımızın büyük kısımlarını yiyor. İşte bu yüzden WordPress şimdi önemli olanlara konsantre olmanıza yardımcı olacak bir Dikkat Çekmeyen Yazma (DFW) modu sunuyor; yazın.

Serbest Yazma modu, kendinizi daha fazlasını yapmak istediğinizi bulana kadar eğlencelidir, ancak yapamazsınız çünkü bu, standart yazı düzenleyicisine geri dönmek anlamına gelir. Belki sadece bir paragraf stilize etmek veya yazım denetimi yapmak istiyorsunuz. Standart moda geri dönmek, dikkat dağıtıcı serbest yazmanın tüm amacını ortadan kaldıracaktır. Ne yapalım?

Sadece Yazma girer ve gününüz kaydedilir. Bu, yazınızı doğrudan etkileyen temel WordPress eklentilerinden biridir. Eklenti, DFW modunda standart modun tüm işlevlerini sunar ve dikkat dağıtmadan şaşırtıcı yazılar oluşturmanıza olanak tanır .

Sonuçta, harika yayınlar daha iyi sıralamalara, daha iyi dönüşümlere ve daha fazla kazanca yol açar. Bu arada, DFW’deki tüm düğmelerden ve Just Writing’i kullanarak kolayca kurtulabilirsiniz.

Yoast Tarafından Google Analytics 

Sitenizin hedeflerine ulaştığınızı ve beklendiği gibi performans göstermiyorsanız oyununuzu yükseltmenin tek yolu trafiğinizi izleyerek her şeyin üstünde kalmaktır. WordPress sitenize gittiğinde, bulleye nereye vuracağınızı ya da başarısız olduğunuzu başka nasıl bileceksiniz?

Google Analytics, WordPress sitenizi izlemeniz için gereken tüm araçları sunar. Trafiğinizin nereden geldiğini, kitlenizi kim oluşturduğunu ve dönüşüm hedeflerinize başka şeylerin yanı sıra merkezi bir panodan ulaşıp ulaşmadığınızı söyleyebilirsiniz.

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir!  En İyi 8 WordPress İletişim Formu Eklentileri ve Artıları ve Eksileri

Yoast’tan Google Analytics, web sitenizi Google Analytics API ile birleştirerek, ikincisinin gücünü WordPress panonuza ekler. Bu şekilde, trafik istatistiklerinizi kontrol etmek için Google analytics’e giriş yapmanız gerekmediğinden zaman kazanabilirsiniz. 

Daha fazla içerik oluşturmak veya web sitenizi pazarlamak için ek zaman harcayarak yatırım yapabilirsiniz.

Kırık Bağlantı Denetleyicisi

Bozuk bağlantılar, web siteniz için kötü haberlerdir. En kötüsü, sitenizdeki sıralamanız, kullanıcı deneyiminiz, itibarınız ve nihayetinde geliriniz üzerindeki olumsuz etkilerini fark etmeden yaşamak olabilir.

Oh evet, bozuk linkler o kadar kötü ve eğer yaygınsa web sitenizdeki hayatı emebilir ve harekete geçmezsiniz.

Öncelikle, kırık linkler arama motorlarının örümceklerini izlerinde durdurur, bu da kırık linkin arkasında oturan sayfaların taranmayacağını, dizine eklenmeyeceğini veya sıralanmayacağı anlamına gelir.

İkincisi, kopuk bağlantılar potansiyel müşterileri uzaklaştırır, çünkü daha düşük sıralarda sonuçlanmasını istediklerini bulamazlar. Evet, arama motoru algoritmaları sitenizin ziyaretçilere alakalı ve kaliteli içerik sağlamadığını varsayar.

Üçüncüsü, asla geri dönmeyecek olan hoşnutsuz kullanıcılar için kırılmış bir linke rastlamak sinir bozucu. Dördüncüsü, kopuk bağlantılar, dönüşüm sürecinizi / satış huninizi para ve emek maliyetine zarar verir.

Tüm bu sorunları, içeriğinizi kopuk bağlantılar ve eksik resimler için tarayan Kırık Bağlantı Denetleyicisi eklentisiyle önleyebilirsiniz. Eklenti bir şeyin yerinde olmadığını tespit ederse, gösterge tablosu veya e-posta yoluyla sizi bilgilendirir.

Tüm bu noktadan yapmanız gereken, eklenti sayfasındaki bağlantıları düzeltmektir. Doğru, her yayını manuel olarak güncellemenize gerek yok.

WP Bildirim Çubukları

Aktif olarak tanıtmak istediğiniz yeni bir içerik veya ürün oluşturduysanız, talep üzerine bildirim göndermeyi inanılmaz derecede kolaylaştıran bir çözüme ihtiyacınız var.

Pozlamayı en üst düzeye çıkarmak için bildirimlerinizi ve uyarılarınızı katlamanın üzerinde tutmanız gerekir; bu, bildirim çubukları tam olarak ne içindir? Web sitenizin en üstünde, hedeflediğiniz noktaya çok fazla trafik çektiklerini gösterirler.

Ancak WordPress varsayılan olarak bildirim çubukları ile gelmiyor. Birkaç adımda, web sitenizin tarzını yansıtan harika bildirim çubukları oluşturmak için WP Bildirim Çubukları’nı kullanabilirsiniz. Eylem düğmelerine ve bağlantılarına kolayca çağrı ekleyebilir ve çubuğun nerede ve ne zaman gösterileceğini kontrol eden koşullar uygulayabilirsiniz. 

WP Review WordPress Eklentisi

Bir inceleme web sitesi mi işletiyorsunuz veya planlıyor musunuz? Bağlı kuruluş komisyonlarından para kazanmayı planlıyorsanız, bu dünyanın dışında olan incelemelere ihtiyacınız var. Dönüştürmek için ihtiyaç duydukları bilgileri bir araya getirirken, okuyucunuzun dikkatini çeken incelemelere ihtiyacınız var.

Bu nedenle, bağlı kuruluş pazarlamacıları ve blogcuları göz önünde bulundurarak hazırlanan bir WordPress inceleme eklentisine ihtiyacınız var. 

Yeni başlayanlar için, WP Review saygın bir WordPress geliştiricisi tarafından inşa edilmiştir Aynı şekilde, geliştiricinin yıldız itibarı, WP Review için gitmenizi sağlayacak tek şey değil; Eklenti, sitenizdeki içeriği inceleyerek ve puanlayarak etkileşimi artırmak için ihtiyacınız olan tüm özelliklerle birlikte gelir!

Ama birçok özellik ile bile, eklentinin kurulumu ve kullanımı kolaydır.

 • Yıldızlar, yüzde ve nokta derecelendirme sistemleri
 • Destek Google Zengin Parçacıklar (schema.org) böylece yorumları arama motoru sonuçlarında müthiş bakacağız
 • Tamamen duyarlı tasarım
 • Tamamen özelleştirilebilir: sınırsız renk + tasarım
 • Tercüme hazır
 • WPMU ve WPMS uyumlu
 • Kısa kod desteği
 • İnanılmaz destek
 • Et cetera

Revive Old Post WordPress Eklentisi

İnterneti çürütmeyecek olsak da, şu anda yeni olanın muhtemelen birkaç saat içinde eski haberler olacağı hızlı tempolu bir ortam olsa da, özellikle yıllar önce yayınladığınız içerikten yararlanmaya hazır olduğunuzu görmezden gelemeyiz. 

Şimdi, ThemeIsle ve CodeinWP tarafından Revive Old Post olarak bilinen şık bir WordPress eklentisi kullanarak geçen günlerin altın mesajlarını canlandırarak ilgi ve daha fazla trafik oluşturabilirsiniz.

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir!  Görmeniz Gereken 20 Üstün Mimari Tasarım

Büyük bir 3.9 / 5.0 ve 80k etkin kurulum derecelendirmesine sahip Revive Old Post, yeni ve eski yayınları paylaşmanıza, sitenize geri bağlantılar eklemenize ve belirli konulara odaklanmak için hashtag kullanmanıza yardımcı olur.

Kolayca paylaşılacak gönderilerin sayısını, gönderiler arasındaki süreyi seçebilir ve belirli gönderileri veya diğer kategorilerin tamamını hariç tutabilirsiniz. PRO sürümü size daha fazla özellik kazandırır, bu yüzden evet, denemeye değer.

WP Tab Widget

Her şeyi yapmak (aklınıza gelebilecek) için can sıkıcı ve ziyaretçileri sitenizde daha uzun süre tutamamak. Hemen çıkma oranları yüksek ve neredeyse varolmayan dönüşüm oranları kaydederseniz.

Zaman kaybetmeden ve bir ter atmadan, WP Tab Widget’ı en iyi içeriğinize en çok dikkat çekecek şekilde yapılandırabilirsiniz. En iyi içeriğiniz, ziyaretçilerinizin onu bulmakta zorlanmadan bulabileceği kenar çubuklarında görünecektir.

WP Tab Widget, aşağıdakiler gibi harika özellikler sayesinde en üst düzey WordPress sekme widget’ıdır:

 • AJAXified, içeriği talebe göre yükleyerek süper hızlı ve süper hafif olmasını sağlar
 • Tamamen duyarlı tasarım
 • Dahili sayfalama sistemi
 • Popüler, Son, Yorumlar ve Etiketler sekmelerini alıyorsunuz
 • Gönderi tarihini göster / gizle
 • Harika efektler, çünkü sıkıcı sekmeleri kim sever
 • Sekmelerinizin sırasını kontrol edin
 • Müthiş destek
 • Ayrıca, bu listenin neden bu listeyi yaptığını görmek için çok uğraşmanıza gerek kalmayan özelliklerin listesi uzun.

Ayrıca WP Tab Widget’ın 80k’ın üzerinde aktif kurulumla neden mükemmel bir 4.8 / 5.0 derecesine sahip olduğunu görmek için çok uğraşmanıza gerek yok.

FD Kelime İstatistikleri Eklentisi

Alakalı ve değerli olmasının yanı sıra, kaliteli içeriği de okumak zevklidir. Bazen, harika (okunaklı) içeriğin peşinde koşarken, içeriğinizin okunabilirliğini öldürmek, okumayı zorlaştırmak ve kavramak zorunda kalabilirsiniz. Bu, elbette, sitenizde tutmaya çalıştığınız okuyucularla iyi uyum sağlamıyor. Ne yapalım?

Mükemmel okunabilirlik analizörü için arama motoru sonuçlarını inceleyebilir veya FD’nin kelime istatistik eklentisini yükleyebilir ve sitenizden hiç çıkmadan okunabilirliğin yanı sıra kelime sayımlarını belirleyebilirsiniz.

Bu araçla, içeriğinizi iyileştirebilir ve daha fazla okuyucu çekebilirsiniz; bu da sıralamalarınız ve sonuçlarınız için inanılmaz derecede iyidir.

Proofread Botu

Birkaç dikkatsiz dilbilgisi hatası, daha önce markanızın üzerinde kötü imaj için yeterlidir. Okurların harika içeriği takdir ettiklerini söylemeye gerek yok ve harika içeriğin iyi dilbilgisi ve stiliyle her şeye sahip olduğu söylenebilir.

Daha fazla müşteriyi çekmenin başka yolları da var, ancak harika içerik yaratmak hepsinden önce geliyor.

Yazınızı mükemmelleştirmek, anadiliniz İngilizce olsa da olmasa da, profesyonel bir yazar ya da yeni başlayan bir blog yazıcınız olsun, zor olabilir. Dünyanın her köşesinden bir yazar ekibi kullanıyorsanız, zamandan ve paradan tasarruf etmek için çalışmalarına erişmek için kesinlikle otomatik yardıma ihtiyacınız olacaktır. Burası Proofread Bot’un girdiği yer.

Sınıfının en iyisi olan doğal dil işlemcileri kullanan Proofread Bot, zor gramer ve şık konulara parmak basmanıza yardımcı olur. Yine de bu son değil, bu eklenti içeriğini intihal için tarıyor. Bu eklentiyi ayarlamak ve kullanmak oldukça basittir, herhangi bir sorunla karşılaşmanızı beklemiyoruz. 

Günde 600 kelimeye kadar ücretsiz okuma alabilirsiniz. Daha fazlasına ihtiyacınız olursa, bir yeniden okuma paketi satın almanız gerekir. Onlar da  her satış% 50 kazanabileceğiniz bir ortaklık programı var.

My WP Çeviri

İnternette, dünyanın öbür tarafındaki bir müşteriye kolayca ulaşabilmeniz iyi bir şey. İstanbul’da yaşayabilirsin ama Yeni Delhi’den ziyaretçi çek – internet bu; herkes herkese bağlı.

Ancak bu kadar kolaylık olsa bile, toplam dünyaya hükmetmek için yolunuzu kolayca engelleyebilecek bir zorluk var; farklı dilleri konuşan insanlar meselesi.

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir!  Yükselmek için En iyi WordPress SEO Eklentileri

Farklı kültürlerimizi kesinlikle takdir etmemize rağmen, farklı dilleri konuşabilen müşterilere sahip olmak küresel bir pazar için içerik oluştururken sorun yaratabilir. Diğer dillerin yanı sıra sadece Sanskritçe, Fransızca veya İspanyolca konuşan okuyuculara nasıl ulaşırsınız?

Bu kolay; WordPress temanız ve eklentileriniz çeviriyi desteklediği sürece, altınsınız. Basitçe bu WordPress tercümanını kurun ve kelimeyi dünyanın tüm köşelerine yayın. Eklentinin kurulumu kolaydır ve kodlama bilgisi gerektirmez. 

Google XML Site Haritaları

Çoğu web sitesi sahibi için, arama motorları harika bir organik trafik kaynağıdır. Ancak, arama motorlarını içeriğinizi bulmaya davet etmezseniz başarılı alamazsınız.

Arama motorları, milyonlarca kullanıcısına içerik sunmak için basit bir işlem kullanır:

 • Harika içerik yarat
 • Sitenizi arama motorlarına gönder
 • Arama motorları sitenizi tarar ve içeriğinizi dizine ekler
 • Bir kullanıcı alakalı bir arama sorgusu gönderdiğinde arama motoru içeriğinizi gösterir.

A, B, C kadar basit.

Ancak bu iyi yönetilen operada site haritaları nerede parlıyor? Bir site haritası, arama motorlarına web sitenizde hangi sayfaları tarayacağınızı bildirmenize yardımcı olur. En temel şekliyle, bir site haritası sitenizin tüm URL’lerini listeleyen bir XML belgesidir.

Site haritalarının önemi göz ardı edilmemelidir. Arama motorlarının web sitenizi daha kolay gezinmesine yardımcı olur, bu da arama motorlarının içeriğinizi daha iyi dizine eklemesine yardımcı olur. Web sitenizi bir bina olarak düşünüyorsanız, site haritası, arama motorlarını her şeyin tam olarak bulunduğu yer hakkında bilgilendiren bir plandır. 

Şimdi, Google XML Site Haritaları eklentisi WordPress siteniz için otomatik olarak bir XML site haritası oluşturacaktır. Özel URL’lerin yanı sıra tüm WordPress sayfa türlerini de destekler ve yeni içerik oluşturduğunuzda büyük arama motorlarını bilgilendirir.

WP Subscrie

İyi hazırlanmış bir posta listesi, web sitenize trafik çekmenin ve gelecek yıllar için yol açmanın kesin yoludur. Sitenizi, müşterileri (gerçek paranın olduğu yerde) tekrar kullanmanın güçlü bir yoludur, çünkü:

 • İlk olarak, harici trafik kaynaklarına daha az bağımlı hale gelirsiniz ve
 • İkincisi, kitlenizle yakın bir düzeyde etkileşime girme yeteneğiniz var

Hiçbir zaman içinde, bu kötü çocuğu, e-posta dönüşümlerinizi iki yönlü artıracak dikkat çekici abonelik formları oluşturmak için kullanabilirsiniz. WP Subscrie’nin kurulumu ve kullanımı kolaydır ve optimize edilmiş kod kullandığından, hızlı şekilde aktif olur.

Sitenize gizlenen potansiyel aboneleri mobil cihazlar aracılığıyla kaybetmeyeceğinize tam olarak yanıt veren bir anlam ifade eder. Eklenti, birçok başka özelliğe sahiptir ve 4.5 / 5.0 gibi düşük bir değere ve 50k’den fazla aktif kuruluma sahiptir.

BackWPup WordPress Eklentisi

Web sitenizi dilediğiniz zaman ve çeşitli nedenlerle kaybedebilirsiniz. Bu talihsiz zamanlarda, yalnızca iyi bir yedekleme çözümüne güvenebilirsiniz . Ne de olsa hiçbir şey, gelir kaybına ve marka güvenine neden olan uzatılmış duruş süreleri kadar kötü değildir.

WP Yedekleme gibi harika bir yedekleme eklentisi ile, saldırıya uğramış olsanız da anında çalışıyor olabilirsiniz, siteniz insan hatası, doğal felaketler veya sunucu sorunları yüzünden bozulmuştur.

BackWPup kullanan işletmelerin ve web sitelerinin %100’ü işlerinde kalıcı veri tahribatı ve kaybını önledi ve manuel yedeklemeler ve teknolojik stresin aksine içerik oluşturmaya odaklandı.

Eklentiyi ayarlamak kolay bir iş değildir ve bu yüzden de yedekler oluşturur. Sınırsız tam site yedeklemesi (dosyalar + veritabanı) oluşturabilir ve bunları Dropbox, Google Drive veya FTP’ye kaydedebilirsiniz. BackWPup ve PRO sürümü açık bir şekilde daha fazla özelliğe sahip.

Sonuç

Hiç bir şekilde bu temel WordPress eklentisi listesi kesin değildir; Orada kesinlikle birçok eklenti var, bu da favorilerinizi kaçırmış olabileceğimiz anlamına geliyor. Aynı şekilde, yukarıdaki listeden birkaç mücevher bulacağınızı umarız.

Söyleyeyim, en sevdiğiniz WordPress eklentisi hangisidir? Veya, web siteniz için hangi eklentilere sahipsiniz? Lütfen favorilerinizi, düşüncelerinizi ve önerilerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşın. Her zaman düşüncelerinizi bekliyoruz! Makaleyi faydalı bulduysanız paylaşarak bize destek olabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*