Web Tasarımcıları için Yazılım – Ultimate Guide

Web Tasarımcıları için Yazılımlar
Makaleyi Paylaş

Web tasarımcıları için yazılımlar. Web tasarımı tasarımcıları için maliyetli olabilir; Sadece süreçleri zaman alıcı değil aynı zamanda yüksek parasal yatırımları da beraberinde getiriyor. Tasarımcılar genellikle aynı ikilemle karşılaşırlar güçlü makine ve daha az yazılım veya ortalama bir makine ile anlaşmak, böylece tasarımla ilgili daha fazla yazılım satın alabilirsiniz, ancak ticari olarak, destansı sistemin gecikmesiyle uğraşıyorsunuz.

Bugünün yazısında, size web tasarımı projeleri için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm ücretsiz Windows yazılımarı hakkında bir rehber vereceğiz. Size daha fazla seçenek sunmak için tavsiyemizin yanı sıra daha fazla ücretsiz alternatif de sunacağız. 

Web Tarama

Web Tasarımcıları için Yazılımlar

Bana öyle bakma, tüm web tarayıcılarının ücretsiz olduğunu biliyorum, sadece garajında ​​en iyi tarayıcıların olduğundan emin olmak istiyorum!

Web tarayıcısı Google Chrome’un şu an için en iyi tarayıcı olduğunu düşünüyoruz. Niye ya? Daha hızlı tarama, daha temiz bir kullanıcı arayüzü, daha iyi HTML5 ve CSS3 desteği ve harika Chrome uzantıları bu yıllarda daha da artmaktadır.

Ayrıca, bu yıl mobil Web Tasarım ülkesinin bazı alanlarını ele geçirdiğinden, web sitenizi mobil tarayıcı ayarlarında test etmek için Opera Mobile Emulator’a sahip olmak gerçekten önemlidir.

Grafik Düzenleme

Web Tasarımcıları için Yazılımlar

Bu yıllarda Photoshop alemine meydan okumak için piyasaya sürülen pek çok grafik editörü var, ancak GIMP, özellikle de kapsamlı özelliklerinden ötürü, bunların başında duruyor.

Fotoğraf geliştirmeden dijital rötuşlara ve dosya formatı desteğine kadar GIMP, bunun Photoshop’a en iyi alternatif olduğunu hissetmenizi sağlayacak. Dağınık arayüzü ilk başta biraz karmaşık olabilir, ancak daha az özelliğe sahip olması acısından çok daha iyidir.

Vektör Tasarımı

Web Tasarımcıları için Yazılımlar

Müthiş ikonlar, logolar veya butonlar oluşturan bazı mükemmel şekiller yaratmanız gereken bir zaman var ve iş Inkscape ile iyi bir şekilde yapılabilir.

Inkscape, Ölçeklenebilir Vektör Grafikleri (SVG) dosya formatı desteğiyle Adobe Illustrator veya CorelDraw’a benzer özellikler içerir. Başlıca özellikleri şekilleri, yolları, metinleri, işaretleri, klonları, alfa karışımlarını, dönüşümleri, gradyanları, desenleri ve gruplamayı, temel olarak vektör grafiği çizmek için ihtiyacınız olan her şeyi içerir!

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir!  Harika Anı Yapan 20 Yaratıcı Bilet Tasarımları

Kodlama

Web Tasarımcıları için Yazılımlar

Kod Düzenleyicisi , web’de çok fazla harika kod düzenleyicisi olduğu için üzerine para harcamamanız gereken yazılımlardan biridir!

Gelişmiş kodlayıcı için Notepad++, yürütme zamanını ve hatta bilgisayarınızın hızını düşüren karmaşık bir eklenti veya özellik içermediğinden en iyi arkadaşınızdır. Editörden kodlama rehberliği almak istiyorsanız, hem Komodo Edit, Aptana Studio 3 hem de NetBeans IDE iyi  olabilir. 

FTP / Dosya Aktarımı

Web Tasarımcıları için Yazılımlar

FTP (Dosya Aktarım Protokolü) yazılımı, bilgisayarınız gibi bir ana bilgisayardan başka bir ana bilgisayara, örneğin bilgisayarınızdan müşterinizin web sitesine aktarmanıza yardımcı olur.

Filezilla, tüm web tasarım kariyerinizde FTP yazılımına para harcamamanızı sağlar. Yalnızca dizinlere göz atmanıza ve çok sayıda dosyayı çok hızlı bir şekilde yüklemenize izin vermekle kalmaz, aynı zamanda yazılımda yaptığınız her şeyin güvenli olmasını sağlamak için güvenli bağlantı sağlar.

Not Alma ve Verimlilik

Web Tasarımcıları için Yazılımlar

O kadar çok tasarımcının bana, harika fikirlerin akıllarından kaçtıklarını söylediğini duydum, çünkü not almamışlardı. Muhtemelen bu tür bir olayın hayatınızda gerçekleşmesini istemezsiniz ve Evernote değerli fikirlerinizi güvence altına almanın harika bir yardımcısı olduğunu kanıtlayabilir.

Sloganının dediği gibi, Evernote her yerde,  her şeyi hatırlamanıza yardımcı olur. Sadece metin notunu değil, sesli notu ve hatta web kamerası notunu da saklayabilirsiniz. Burada gerçekten harika olan şey, belgeleri Windows, Mac, iOS, Android vb. Gibi herhangi bir İşletim Sisteminin diğer aygıtlarıyla eşitleyebilmenizdir!

Zihin Haritalama

Web Tasarımcıları için Yazılımlar

Buna inanmalısın: fikirlerini organize etmek, yönetmek ve hatta ortaya çıkarmak için bir zihin haritasına ihtiyacın var . Zihin haritası, ne yaptığınız, ne yapmamanız gerektiği ve neleri geliştirebileceğiniz konusunda sizi netleştirir.

Çoğu zaman zihin haritasını kağıt ve kalemle çiziyoruz, sorun değil, ancak notları her yere taşımak veya belirli fikirleri web sitesine bağlamak istiyorsanız zihin haritalama yazılımına ihtiyacınız var ve XMind en iyi yoldaşınız olabilir, çünkü temelde bir zihin haritası yapmak için ihtiyacınız olan her şey var.

Belgeler ve E-Tablolar

Web Tasarımcıları için Yazılımlar

Metin Belgesi, Elektronik Tablo, Sunum ve Veritabanından OpenOffice, müşterinizin profesyonelliğinize olan güvenini güvence altına almak için güvenilir ortağınızdır. Kullanıcı arayüzü ayrıca kurulumdan hemen sonra sunum yapabilmeniz için sezgiseldir. Microsoft Office’i unutun!

Libre Office 3 ve Lotus Symphony 3 nispeten yenidir ancak bazı harika özellikler de içerir, bu yüzden onları kontrol etmeyi ve ofis çalışmalarınız için en iyisini seçmeyi unutmayın!

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir!  Android Telefon ile PC Nasıl Açılır ve Kapatılır?

Dosya Paylaşımı

Web Tasarımcıları için Yazılımlar

Bilgisayar kullanıcılarının çoğu , dosyaları başka kullanıcılara göndermek için Gmail gibi posta hizmetlerini kullanıyor. Yöntem gayet iyi, ancak şimdi bulut bilişim çağındayız, neden bilgisayarınızda, sizin veya istemcinizin dosyayı bir klasöre koyabileceği bir yere sahip değilsiniz.

Dropbox, dosyaları kolayca paylaşmanıza olanak sağlar. Bu yazılımın harika olması,  kurmak için hiçbir profesyonel bilgi gerektirmemesi gerçeğidir. Muhtemelen açıklama kısmında sana zaman kazandırdı.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*