WordPress Üyelik Sitesi Nasıl Oluşturulur?

S2 Member
Makaleyi Paylaş

WordPress üyelik sitesi (membership site for wordpress) nasıl oluşturulur?  WordPress üyelik sitesi oluşturmanın web sitenizle para kazanmanın harika bir yolu olduğunu duymuş olabilirsiniz. Ancak, bir üyelik sitesinin ne olduğunu biliyor musunuz?

Gerçek dünyada bariz bir örnek, üyelik sunan bir kulüp. Bir sağlık kulübü, bir spor kulübü, hatta bir puro kulübü olabilir.

Düşünürseniz, üyeliğe dayalı işletmelerin örnekleriyle kuşatılırsınız.

 • Spor salonları üyelik kulüpleri
 • Yoga dersleri üyelik kulüpleridir
 • Gece kulüpleri üyelik kulüpleridir.
 • Kolejler üyelik kulüpleridir

Yukarıdaki tüm örnekler çevrimdışı üyelik tabanlı işletmelerdir.

Dijital dünya ayrıca üyelik kulüplerinde de pay sahibi. Farkında olmasanız bile, bu kulüplerden birinin parçası olduğunuzu garanti edebiliriz.

Sana bunu soralım. Amazon.com’da hiç alışveriş yaptınız mı ? Amazon Prime’ın ne olduğunu bize söyleyebilir misiniz? Amazon’un aylık üyeliği öncelikli gönderim ve isteğe bağlı video akışına erişim sağlayan.

YouTube’da hiç video izlediniz mi? YouTube Red’in ne olduğunu bize söyleyebilir misiniz? Aylık üyelik YouTube’daki premium içeriğe erişmenizi sağlayan.

Lynda.com’u duydun mu? Yüzlerce farklı konu hakkında çevrimiçi kurslar bulabileceğiniz, üyeliğe dayalı bir çevrimiçi kurs pazarı.

Copyblogger hakkında bir makale okudun mu? Premium eğitimi için üyelik satarken, metin yazarlarına ücretsiz içerik sunan bir web sitesidir.

Genellikle insanlar dört tür erişim elde etmek için üyeliklere katılır.

 • Mallar (ürün veya hizmet)
 • İnsanlar
 • Bilgi
 • Durum

Contents

Ne Tür Bir WordPress Üyelik Sitesi Başlatmalı?

Bir üyelik sitesi açmayı düşünüyorsanız, potansiyel müşterilerinize hangi dört erişim türünden izin vereceğinize karar vermelisiniz.

 • Güzel grafikler yapabilen yetenekli bir sanatçı mısın?
  • Malları Seç
 • Alanınızda iyi tanınıyor musunuz ve insanların deneyimlerinizi dinlemek için para ödeyeceğine inanıyor musunuz?
  • İnsanları Seç
 • Bilginizi, insanların erişmek için ödeyecekleri dijital içerikte paketleyebilir misiniz?
  • Bilgi Seç
 • İnsanların ödeyeceği insanlara / bilgilere / ürünlere özel erişim sağlayabilir misiniz?
  • Durum Seç

Bir wordpress üyelik sitesi oluşturmak için yukarıdakilerden birini seçmeniz gerekmez. Güçlü yanlarınıza bağlı olarak, müşterilerinize sunmak için iki veya daha fazla erişim türü seçebilirsiniz.

En güçlü yönlerini biliyorsun. Güçlü yönlerinizle oynayan üyelik sitesi türünü seçin.

WordPress Üyelik Sitesi Oluşturmanın Faydaları

WordPress üyelik sitesi çalıştırmanın birçok yararı var. Birçok nedenden dolayı çevrimiçi işin en kazançlı biçimlerinden biri olabilirler. Aşağıda bazı avantajları listeleyeceğiz.

 • Tutarlı Gelir: Üyelik siteleri sizin için öngörülebilir bir gelir getirebilir. İlk kullanıcı tabanını çektikten sonra ne kadar gelir elde edeceğinizi tahmin edebilirsiniz.
 • Fiziksel ürün satışı yok: Fiziksel ürünler satış yapmak için kazançlı olabilir, ancak sipariş yönetimi, envanter, nakliye ve diğerleri gibi kendi zorlukları ile birlikte gelirler. Üyelik web sitelerinin bu zorlukları yoktur.
 • Başlaması kolay: Bir üyelik web sitesi normal bir iş başlatmak için çok daha kolaydır
 • Gelir hızlı bir şekilde gelişebilir : Az sayıda kullanıcı bile size iyi gelir sağlayabilir. Sitenize erişmek için yalnızca 100 kişi ayda 10 dolar ödüyorsa, ayda 1000 ABD Doları gelir elde edebilirsiniz.
 • Organik Büyüme: İyi bir üyelik sitesi organik olarak yayılır ve büyür. Yeni kullanıcıların iyi bir yüzdesi, mevcut üyelerinizden gelen yönlendirmelerden kaynaklanacaktır.
 • SEO’ya güvenme yok: Geçmişte gelir elde etmek için SEO’ya dayanan siteleriniz varsa, neden bahsettiğimizi biliyorsunuz. Üyelik siteleri kesinlikle SEO’dan yararlanabilir, ancak tamamen onlara güvenmiyorlar.

WordPress Üyelik Sitesi Kurma

WordPress üyelik sitesi oluşturmak kolaydır. Bu, oluşturduğunuz ilk web sitesiyse, zorlayıcı bulabilirsiniz. İlk defa bir şey yapmak zorlu geliyor. Sadece ilk defa araba sürmenin ne kadar zor olduğunu hatırla.

Çok fazla deneyiminiz olmasa bile, yönergelerimize uyursanız bir üyelik sitesi oluşturabilirsiniz.

Bir üyelik web sitesinin teknik yönlerini ele almanın en kolay yolu, özellikle bu amaç için tasarlanmış bir eklenti kullanmaktır.

Üyelik siteleri oluşturmak için pek çok eklenti var ve hepsini karşılaştırmak bu makalenin kapsamı dışında kalacak. Ancak, popüler olanların listesi aşağıdadır.

 1. Basit Üyelik
 2. Üyelik
 3. Ultimate Üyelik Pro
 4. Ücretli Üyelikler Pro
 5. WordPress üyeleri
 6. WooCommerce Üyeliği
 7. Özel içerik
 8. Üye Fare
 9. S2 Üyesi
 10. Üye Basını

Üyelik Websitesi Oluşturma Seçimimiz

S2 member eklentisiyle başlamanızı öneririz. WordPress deposunda bulunur ve web sitelerinden de indirilebilir.

Ayrıca ücretsiz bir sürümü ve premium sürümü de vardır, ancak ücretsiz sürümü başlatırken yeterince iyidir. Ücretsiz ve premium sürümün ayrıntılı karşılaştırması aşağıdadır (web sitelerinden alınmıştır). Ücretsiz sürümü ayrıca ödemeleri kabul etmek için PayPal, Şerit, ClickBank, Authorize.net ve hatta Bitcoin’i de destekliyor .

S2 Member / Üyelik İnternet Sitelerinin Genel Olarak Çalışılması

Üyelik web sitelerinin nasıl çalıştığını veya para kazandığını bilmiyorsanız, size kısa bir anlayış göstereceğiz.

Bir üyelik web sitesinde, yalnızca ödeme yapan üyeler tarafından kullanılabilecek bir içeriğiniz vardır. Üyeleri satın almaya ikna etmeleri için üye olmayanlara bazı içerikler bırakabilirsiniz.

Bir kullanıcı tam içeriğe erişmek isterse, üyelik ücreti ödeyerek üye olmak zorundadır. Üyeliğin ücreti ve görev süresi tarafınızca belirlenir. Ödeme yaptıktan sonra, üyeliği sona erene kadar içeriğe erişebilirler. Müşteriler ayrıca içeriğe erişmeye devam etmek için üyeliğini yenileyeceklerdir.

Ön Koşullar – Başlamadan Önce

S2 member’ın nasıl çalıştığının ayrıntılarına dalmaya başlamadan önce, birkaç şeyi anlamanız önemlidir.

 • Temel bir WordPress anlayışına ihtiyacınız olacak: Bu makaleyi olabildiğince başlangıçta arkadaşça tutmaya çalıştık, ancak WordPress‘i anlamanızı ve rahat etmenizi öneririz. Aksi takdirde, bu makaledeki ayrıntı seviyesinin anlaşılması çok fazla olacaktır.
 • Bu makalede pek çok teknik detay var: Bu makalede adı geçen detaylardan bazıları gereksiz görünebilir ve haklı olabilirsiniz. Ancak onları bağlam sağlamak için dahil ettik. Belki de ilk üyelik web sitenizi açtığınızda, bahsettiğimiz tüm özellikleri kullanmayacaksınız, ancak sadece web sitenizdeki içeriği yönetmeniz ve kısıtlamanız gereken tüm seçenekleri bilerek, üyelik web sitenizi büyütmenin daha iyi yollarını geliştirebilirsiniz.

S2 Member Kullanımı

S2 member kurulmadan önce WordPress’te iki sayfa oluşturmanız gerekir.

 1. Sayfaya Abone Ol: Bu sayfa tüm abonelik seçeneklerini göstereceğiniz yerdir
 2. Üyeler Sayfası: Bu, üyelerin göreceği ilk sayfadır.

Sayfa oluşturma konusunda bilginiz yoksa, işte nasıl yaptığınız.

WordPress yöneticinizin içinde, Sayfalar -> Yeni Ekle’ye gidin.

Başlıkta, tırnak işaretleri olmadan ‘Abone Ol’ yazın ve yayınlayın.

‘Üyeler’ sayfası için aynı işlemi tekrarlayın. Onaylamak için, WordPress yöneticisinde Tüm Sayfalar bölümünü ziyaret edin ve her iki sayfanın da görünüp görünmediğine bakın.

Şimdi eklentiyi yükleyerek S2 Member kuracağız. Bir hesap oluşturduktan sonra WordPress deposundan veya web sitesinden indirip yükleyebilirsiniz.

Eklentiyi etkinleştirin ve ayarlarına gidin.

Çok seçenekli bir ekran göreceksiniz. Endişelenme; göründüğü kadar zor değil. Ayarların her birini ayrıntılı olarak inceleyeceğiz.

S2 Member Ayarlama

Eklenti Silme Korumaları

Bu seçenek, bir nedenden dolayı silmek istediğinizde S2 Member ayarlarını ve yapılandırmalarını korur.

Önerilen Ayar: Evet (tüm verileri / seçenekleri koru)

Güvenlik Şifreleme Anahtarı

Bu özellik, web sitenizin kritik verilerinin şifrelenmiş olduğu kullanımıyla güvenli bir şifreleme anahtarı oluşturur. Bu adım isteğe bağlıdır ancak şiddetle tavsiye edilir. S2 Member ücretsiz ve açık kaynak olduğundan, herkes onu tersine çevirmeyi ve güvenlik açığı bulmayı deneyebilir. S2 Member’da herhangi bir güvenlik sorunu bulunursa, bu sitenizi tehlikeye atabilir.

Bu anahtarı oluşturmak, verilerinizin bir kısmını şifreler ve bilgisayar korsanlarının sitenize erişmesini önler.

Bu özelliği kullanmaya karar verirseniz, anahtarı otomatik olarak oluşturabilirsiniz. Oluşturulduktan sonra, anahtarı güvenli bir yere kaydedin.

Önemli : Güvenlik anahtarı evin anahtarınız gibidir, ancak yedeği yoktur. Kaybederseniz, web sitenizdeki verilerin bir kısmını kaybedersiniz ve S2 Member’ın dahili yapılandırmaları da bozulabilir. Anahtarın güvenli ve güvenli bir yerde saklanması çok önemlidir.

Localhost WAMP / MAMP Yüklemesi

S2 Member’ı yerel bir WordPress Yüklemesi’nde test ediyorsanız, /wp-config.php dosyanıza aşağıdaki satırı eklemelisiniz.

define(“LOCALHOST”,true)

Canlı bir web sitesinde S2 Member kullanıyorsanız, bunu görmezden gelebilirsiniz.

CSS / JS Tembel Yükleniyor

Web sitenizde hız sorunları yaşamadığınız sürece, varsayılan ayarlarında bırakın.

S2Member Güvenlik Rozeti

Bu ayar ayrıca isteğe bağlıdır. Bunu etkinleştirmek, web siteniz için bir güvenlik rozeti görüntüler.

E-posta Yapılandırması

Bu önemli bir adım. Burada, kullanıcılarınızın e-posta alacağı e-posta adreslerini yapılandırıyorsunuz. İşte nasıl yapılandıracağınız.

 • Adından E-posta: Kullanıcılarınızın e-postada görecekleri ad
 • E-posta Adresinden: E-posta bu adresten gönderilecektir. WordPress’te zaten SMTP kurulumunuz varsa, bu alanı SMTP’de ayarladığınız e-postaya ayarlayın, aksi halde giden e-postalar gönderilemez
 • E-posta Desteği / İletişim Bağlantısı: Destek e-postaları için kullanılacak e-postayı girin
 • Yeni Kullanıcı E-posta Yapılandırması: Varsayılan WordPress e-postalarını, kaydolan her yeni kişiye göndermek istemiyorsanız, bu e-postaları özelleştirebilirsiniz. Kullanıcılara ve yöneticilere gönderilen e-postaların her ikisi de özelleştirilebilir.

Açık Kayıt

Ücretsiz bir üyelik seviyesi oluşturursanız, bu ayarı etkinleştirebilirsiniz. Etkinleştirildiğinde, kaydolan tüm yeni kullanıcılar otomatik olarak Seviye 0 abone olur. S2 Member, Seviye 0’ı ücretsiz aboneler için ayırır.

Üyelik Seviyeleri

S2 Member’ın ücretsiz sürümünde, beş yerleşik üyelik düzeyi vardır.

 • Seviye 0:Ücretsiz Üye Olarak Varsayılanlar
 • Seviye 1:Bronz Üye Olarak Varsayılanlar
 • Seviye 2:Gümüş Üye Olarak Varsayılanlar
 • Seviye 3:Altın Üye Olarak Varsayılanlar
 • Seviye 4:Platinum Üye Olarak Varsayılanlar

Bu bölümde, üyelik seviyelerinin aldığı etiketleri (bronz, gümüş vb.) Özelleştirebilirsin. Varsayılanları da kullanabilirsiniz.

Tüm üyelik seviyelerini kullanmak zorunda değilsiniz. Web sitenize bağlı olarak, yalnızca birkaçını kullanabilirsiniz. Ödemeyi ayarlarken, yalnızca istediğimiz seviyeler için ödeme ayarlayacağız, gerisi otomatik olarak kullanılmayacak.

S2 Member premium sürümünde daha fazla üyelik seviyesi de desteklenmektedir. Ücretsiz sürüm daha fazla seviyeye sahip olacak şekilde genişletilebilir, ancak yeni başlayanlar için bu önerilmez.

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir!  En iyi WordPress eklentileri nelerdir? Bu WordPress eklentilerini biliyor musunuz?

Giriş / Kayıt Tasarımı

S2 Member yeni kullanıcıları kaydetmek için varsayılan WordPress kayıt sayfasını kullanır. Bu ayarı kullanarak, sayfayı beğeninize göre özelleştirebilirsiniz. 

Etkinleştirildiğinde, farklı fontları, font stillerini seçebilir, logoları, simgeleri ve daha fazlasını özelleştirebilirsiniz. 

Varsayılan Giriş URL’sini beğenmezseniz, özel bir WordPress giriş URL’si de oluşturabilirsiniz, böylece kullanıcılarınızın giriş yapabilecekleri URL’yi hatırlamaları kolaydır.

Kayıt / Profil Alanları ve Seçenekler

Varsayılan olarak, S2 Member yalnızca üye olan her bir kullanıcının kullanıcı adını, e-posta adresini, adını ve soyadını alır.

Bu bölümde, yeni üyelerin doldurmasını istediğiniz daha fazla alan ekleyebilirsiniz. Bazı alanları gereken şekilde ayarlayabilir ve kayıt olduktan sonra bazı alanların düzenlenmesini devre dışı bırakabilirsiniz.

Bu bölümde bazı temel güvenlik ayarları da vardır, ancak bunları varsayılan değerlerde bırakabilirsiniz.

Giriş Hoşgeldiniz Sayfası

Burada, yeni üyelerin ilk göreceği sayfayı ayarlayacağız. S2 Member ayarlamaya başlamadan önce oluşturduğumuz ‘Üyeler’ sayfasını seçeceğiz.

Üyelik Seçenekleri Sayfası

Burası kullanıcıların satın alabileceği üyelik seviyelerini belirlediğimiz yerdir. Burada oluşturduğumuz ‘Abone Ol’ sayfasını seçeceğiz.

Üye Profili Değişiklikleri

S2 Member, varsayılan olarak, kullanıcıların profillerini düzenlemelerine izin vermek için WordPress profil sayfasını kullanır. Bu tavsiye edilmez ve hatta S2 Üyesi bu davranışı değiştirmeniz gerektiğini söylüyor.

Bu ayarda, varsayılan WordPress profil sayfasının kullanımını devre dışı bırakırız. Kullanıcılar yine de profillerini değiştirebilecekler.

S2 Member bir kısa kod [s2Member-Profile] oluşturur. Bu kısa kodu, kullanıcıların profilini düzenlemelerini sağlamak için herhangi bir sayfaya ( ideal olarak üye sayfası ) veya hatta bir widget’a ekleyin.

Önerilen Ayar: Evet (Giriş Hoş Geldiniz Sayfasına yönlendir; tümünü / wp-admin / alanları kilitle)

URL Kısaltma Hizmeti

S2 Member, kullanımı kolaylaştırmak ve hataları önlemek için belirli URL’leri kısaltır. Örneğin, kayıt e-postalarında sorunlara neden olabilecek kimlik doğrulama anahtarları bulunur. S2 Member bundan kaçınmak için bu URL’leri kısaltır.

S2 Member birden fazla URL kısaltıcı kullanmak için tasarlanmıştır. Birincisi başarısız olursa, diğerlerinden biri yedek olarak kullanılır. Burada S2 Member kullanacağı birincil servisi seçersiniz.

Bu yapılandırmayı tamamladıktan sonra “Tüm değişiklikleri kaydet” düğmesine basın.

S2 Member Ödeme Seçeneklerini Ayarlama

Şu anda S2 Member’da genel ayarları ayarladık, ancak yine de kullanıcıların nasıl ödeme yapacağını henüz ayarlamadık. Şimdi, kullanıcıların sitenize üyelik satın almalarını sağlamak için PayPal’ı kuracağız.

S2 Member ayarlarında “Paypal Seçenekleri” ne gidin.

Size altı farklı seçenek sunulacak. Her birini hızlı bir şekilde kuracağız.

Ödemeleri kabul etmek için bir PayPal Ticari Hesabına ihtiyacınız olacağını unutmayın. Düzenli bir PayPal hesabınız varsa, normal PayPal hesabınızdan bir işletme hesabına kolayca yükseltebilirsiniz. Yükseltme yaptıktan sonra, PayPal ayarlarını yapılandırabiliriz.

PayPal Hesap Detayları

PayPal hesabınızı S2 Member ile kurmak için aşağıdaki bilgileri vermeniz gerekecektir. Tüm bu bilgiler PayPal hesabınızda mevcuttur. Bireysel ayarları bulmak için aşağıdaki listeye bakın.

 • PayPal Merchant ID: PayPal Profili -> Güvenli Merchant ID
 • PayPal E-posta Adresi: PayPal Profili -> E-posta Hesapları
 • PayPal API Kullanıcı Adı: PayPal Profili -> API Erişimi
 • PayPal API Şifre: PayPal Profili -> API Erişimi
 • PayPal API İmzası: PayPal Profili -> API Erişimi

Geliştirici / Sandbox Testi

PayPal entegrasyonunu S2 Member ile test etmek istiyorsanız, bu ayarı etkinleştirebilirsiniz. Sanal alan kimlik bilgilerini yukarıdaki ayarlara girdiğinizden emin olun. Ayrıca, sandbox modundaysanız işlem onayı e-postaları almayacağınızı da unutmayın. E-postaları test etmek için canlı modu kullanın ve az miktarda parayla test işlemleri yapın. 

Düğme Şifrelemeyi Etkinleştir

Bunu etkin tut. Bu dolandırıcılık işlemlerini önlemeye yardımcı olur.

Günlük Rutinlerini Etkinleştir

Bu, günlüğe kaydetme ve hata ayıklama modunu etkinleştirir. Bunu, yalnızca kurulumunuzla ilgili sorunlarla karşılaşıyorsanız etkinleştirin. Günlükleri hassas veriler içerebileceğinden, bunu canlı bir web sitesinde etkinleştirmeyin.

PayPal IPN Entegrasyonu

PayPal IPN, PayPal tarafından anında bir bildirim hizmetidir. Etkinleştirildiğinde, PayPal hemen ödeme onayları gönderir. Bu gereklidir, böylece üyelerinize bir ödeme yaptıktan hemen sonra erişim sağlayabilirsiniz.

IPN’yi PayPal hesabınızdan etkinleştirmeniz gerekir. IPN kullanmak için bir SSL sertifikası da gerekir.

PayPal istediğinde, “https://yoursite.com/?s2member_paypal_notify=1” olacak olan IPN URL’nizi girmeniz gerekir. “Siteniz.com” adresini URL’nizle değiştirin. SSL gerektiğinden URL’nin https ile başladığına dikkat edin.

PayPal PDT / Otomatik Geri Dönüş Entegrasyonu

Bu IPN’ye benzer bir hizmettir. S2 Member bunun da etkinleştirilmesini gerektiriyor. PayPal hesabınıza giriş yapın ve Hesap Profili -> Web Sitesi Ödeme Tercihleri’ni ziyaret edin. Oradan ‘Otomatik Dönüş’ özelliğini etkinleştirin. PayPal PDT Kimlik Belirteçini kopyalayın ve ilgili alana yapıştırın.

Kayıt Onay E-postası (Standart)

Bu bölümde, üyeliğe kaydolan kullanıcılara gönderilen e-postayı özelleştirebilirsiniz. Varsayılan yapılandırma çalışır, ancak onu daha da kişiselleştirmeli ve özelleştirmelisiniz.

Özel Gönderi / Sayfa Onay E-postası (Standart)

S2 Member, içeriği tek bir gönderiye veya sayfaya sınırlama işlevselliğine sahiptir. Kullanıcılar, yalnızca kısıtlı sayfaya ödeme yapıldıktan sonra erişebilecekler. Bu bölüm, kullanıcılara tek bir sayfaya erişmek için ödeme yaptıklarında gönderilen e-postayı özelleştirmeye yardımcı olur.

Otomatik EOT Davranışı

S2 Member, bir geri ödeme yapar, bir anlaşmazlığı başlatır veya para iadesi başlatırsa hemen kullanıcının üyeliğini kısıtlayan bir güvenlik özelliğine sahiptir.

Bu özellik aynı zamanda üyelik iptallerini de kapsar, ancak aynı şekilde çalışmaz. Bir kullanıcı iptal etmeye karar verirse, daha önce ödemesini yaptıkları süre için hala erişimini koruyacaktır.

Örneğin, bir kullanıcı 30 günlük erişim için ayın 1’ini ödediyse ve ardından 15’inde iptal ederse, ayın sonuna kadar yine de erişimine sahip olur.

Başlangıç ​​olarak, bu bölümü varsayılan ayarlarda bırakabilirsiniz. Çok sayıda ters ibraz / geri ödeme işleminiz varsa, bu ayarları farklı şekilde yapılandırabilirsiniz.

Ödeme Düğmelerini Ayarlama

S2 Member’ı ayarladık, PayPal’ı belirledik, ancak kullanıcıların ödeme seçeneklerini görecekleri ve üyelik için ödeme yapacakları bir sayfa oluşturmadık. Bu bölümde, kullanıcıların ödemesi için sayfaya / yazıya yerleştireceğimiz düğme kodunu oluşturacağız.

Ödeme düğmelerini ayarlamak için S2 Member -> PayPal Düğmeleri’ne gidin

Bir sonraki sayfaya yönlendirileceksiniz.

Çok fazla seçenek var ama endişelenme. Her bölüm belirli bir senaryo içindir. Onları tek tek ele alalım.

Daha önce S2 Member’ın dört üyelik seviyesini desteklediğinden bahsettik. Bunlar, üyelik seviyelerinin her biri için ödeme düğmeleri oluşturmaya yardımcı olan bölümlerdir. Sadece web sitenizde kullanacağınız seviyeler için, tüm seviyeler için düğmeler oluşturmanıza gerek yoktur.

Dört seviyenin hepsinde anlamanız gereken birkaç seçenek var. Bireysel seçeneklerin ayrıntılarının nasıl göründüğü.

Dört Üyelik Seviyesi

Gördüğünüz gibi, ilk üyelik seviyesinden ücret almak istediğiniz fiyatı giriyorsunuz. İlk işlem için indirim ekleme seçeneği de vardır. Talep edilen fiyatları ilgili alanlara girin. 

Aylık abonelik dışında, müşterilerinize de birden fazla zaman süresi sunabilirsiniz. Bunlardan bazıları tekrar eder, bazıları ise bir kerelik ödemedir. 

Açıklama alanına, sunulan üyeliğin bir tanımını eklersiniz. Buraya üyelik adını ve kullanıcıların üyelik için ödeyeceği fiyatları gireceksiniz. Bu, ödemeler sayfanızdaki PayPal düğmesinin yanında gösterilecektir. 

Özel yetenekler bölümü yalnızca ileri düzey kullanıcılar içindir. Yalnızca farklı düzeylerde sunulamayan karmaşık üyeliğiniz varsa, kullanıcıların alacağı erişim seviyelerini tanımlamak için bu bölümü kullanmanız gerekir.

Fiyatınızı belirledikten ve üyelik için ilgili bir açıklama ekledikten sonra “Düğme Kodunu Oluştur” düğmesini tıklamanız yeterlidir.

Düğme kodunun güncellendiğini doğrulayan bir bildirim göreceksiniz. Düğmeyi entegre etmek için iki seçeneğiniz var. Kısa kodu kullanabilir ve sayfanıza yapıştırmanız yeterlidir veya PHP kodunu kullanabilirsiniz. En kolay kurulum için kısa kod kullanılması önerilir.

Bu bölümün yalnızca düğmeleri oluşturduğunu hatırlamak önemlidir. Düğmeleri oluşturduğunuz için bu, potansiyel müşterilerinizin ödemeler sayfasında göreceği anlamına gelmez. Kullanıcıların ödeme seçeneklerini görmesi için kısa kodu uygun sayfaya yapıştırmanız gerekir.

Bu bölümü ayarladıktan sonra , üyelik seviyelerinizden birinin ödeme düğmelerini oluşturmuş olacaksınız. Her üyelik seviyeniz için bu işlemi tekrarlamanız gerekecek.

Abone Değişiklik Düğmeleri

Bir sonraki seçenek Abone Değiştirme Düğmeleridir. Bu bölümde üyeliğini yükseltmek veya düşürmek isteyen kullanıcılar için ödeme butonları oluşturacağız.

Bu bölümü uygun şekilde ayarlamak için, S2 Member’ın kullanıcılar için ödemeleri ve abonelikleri nasıl ele aldığını anlamanız gerekir.

Bir kullanıcı bir abonelik satın almak için bir PayPal düğmesini tıkladığında, düğme kodu işlemle ilgili bilgileri PayPal ile paylaşır. Bu bilgiler, ödemenin tekrarı olması durumunda tahsil edilecek tutarı ve diğer bazı teknik ayrıntıları içerir.

PayPal, kullanıcı aboneliklerini kendi başına değiştirme becerisine sahiptir. Bir kullanıcı bir üyelik seviyesinden diğerine yükseltmek / düşürmek için bir PayPal düğmesini tıkladığında, gerçek değişiklik PayPal içinde gerçekleşir.

Daha fazla açıklamak gerekirse, bir kullanıcı yükseltme / düşürme düğmesine tıkladığında ve PayPal’ı ziyaret ettiğinde, düğme kodu işlemle ilgili ayrıntıları PayPal ile paylaşır. PayPal verileri yorumlar ve kullanıcılardan aboneliklerindeki değişikliği onaylamalarını ister. Kullanıcı onaylarsa, PayPal yeni üyelik seviyesini saklar ve kullanıcının erişimini değiştirmek için S2 Member ile iletişim kurar.

Bunun nasıl çalıştığına bağlı olarak, her bir yükseltme / düşürme işlemi için ayrı bir düğme oluşturmanız gerekecektir. mümkün işlemi .

Bir örnek alalım. Web sitenizde üç üyelik seviyesi desteklediyseniz, aşağıdaki düğmeleri oluşturmanız gerekir.

 1. Seviye 1
  1. Seviye 1’e yükseltin (Seviye 0’dan veya ücretsiz)
  2. Seviye 1’e Düşürme
 2. Seviye 2
  1. Seviye 2’ye yükseltin
  2. Seviye 2’ye Düşme
 3. seviye
  1. Seviye 3’e yükseltin

Bu örnekte en yüksek seviye olduğu için Seviye 3’e düşürülmeyecektir.

Ne kadar çok seviye yükselirseniz, olası tüm yükseltmeleri ve düşürmeleri desteklemek için daha fazla düğme oluşturmanız gerekir.

Bu örnekte, üyeliğini Seviye 1’den Seviye 2’ye yükselten bir kullanıcı için nasıl yapılandıracağınızı veya bir düğme yaratacağımızı paylaşacağız.

Uygun ayarları girdikten sonra “Button Button Generate” (Düğme Kodu Oluştur) düğmesine tıklayın ve ardından kısa kodu ilgili sayfaya yapıştırın.

Yüksetme Düşürme Düğmeleri Hakkında Önemli Not

Üyelik seviyelerini yükseltme veya düşürme yeteneği yalnızca mevcut üyeler için yararlı olduğundan, bu düğmeleri yalnızca mevcut üyelerin erişebileceği bir sayfada paylaşmalısınız. Yükseltme / düşürme işlevini kullanmak için, kullanıcının web sitenizdeki hesabına da giriş yapması gerekir.

Kullanıcı oturum açmadıysa ve hesaplarını yükseltmek veya düşürmek için oluşturulan düğmelerden herhangi birini kullanıyorsa, S2 Member hesabını tamamen tanımayacaktır.

Bu senaryodan kaçınmak için, bu düğmeleri yalnızca mevcut müşteriler tarafından yalnızca giriş yaptıklarında erişilebilecek yerlerde paylaştığınızdan emin olun.

Bunu başarmanın en basit yolu, sayfa erişimini yalnızca üyelere kısıtlamaktır. Bu yazının ilerleyen kısımlarında, bunu başarmak için başka yöntemler de ele alınacaktır.

Yetenek (Şimdi Satın Al) Düğmeleri

Bir sonraki seçenek Yetenek (Şimdi Satın Al) Düğmeleridir.

Bu, S2 Member’ın gelişmiş bir özelliğidir. Bunun yapmanıza izin verdiği şey, web sitenizin üyelerinizden ayrı olarak bağımsız bir bölümünü / kabiliyetini satmaktır.

Örneğin, grafik tasarım konusunda bir üyelik web sitesi işlettiğinizi ve farklı içeriğe sahip birden fazla üyelik seviyesine sahip olduğunuzu varsayalım. Herhangi bir üyeliğin parçası olmayan bazı grafik tasarım varlıklarını satmak istiyorsanız, bu özelliği kullanırsınız.

Bunun başka bir üyelik seviyesi kullanarak da başarılabileceğini düşünebilirsiniz. Teknik olarak, bu mümkün, ancak ideal çözüm değil.

Üyelikler hiyerarşiktir, bireysel öğeler ise bireyseldir. Üyelik seviyesi daha yüksek olan bir kullanıcı içeriğe her zaman daha düşük bir seviyede erişebilir. Bireysel içeriğin buna benzer bir yapısı yoktur.

Örneğin, bir düğme için örnek bir yapılandırma. Bu özelliği kullanmak için normal ayarların dışında özel bir yetenek tanımlamanız gerektiğini lütfen unutmayın. Düğmeyi yapılandırdıktan sonra, “Düğme Kodu Üret” yazan düğmeye basın ve kısa kodu uygun sayfaya yapıştırın.

Abone İptal Düğmeleri Yapılandırması

Daha sonra, Abone İptal Düğmesi yapılandırmasıdır.

S2 Memeber’daki iptal işlemi diğer işlemlere kıyasla oldukça basittir. Yukarıda belirttiğimiz gibi, gerçek abonelikler PayPal içinde yönetilir ve S2 Memeber yalnızca bunları yansıtır.

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir!  Müzik Dinlemek ve Bedava Müzik Paylaşmak için 20 Web Sitesi

Teknik olarak, bir kullanıcı PayPal hesabına giriş yapabilir ve tüm aboneliklerini görebilir ve hatta devam etmek istemediklerini iptal edebilir. Tüm kullanıcılar bunun mümkün olduğunu bilmiyor, bu yüzden kullanıcılara iptal düğmeleri sağlamak daha kolay.

Abonelik değişikliği seçeneklerine benzer şekilde, iptal düğmeleri yalnızca hesaplarına giriş yapan mevcut üyelere gösterilmelidir. Herhangi bir sorunu önlemek için, her zaman yalnızca giriş yapan kullanıcılar tarafından erişilebilen bir sayfanın içine iptal düğmeleri ekleyin.

İptal düğmeleri için gerekli bir yapılandırma yoktur. İptal düğmesinin kısa kodunu kopyalayıp web sitenizdeki uygun sayfaya yapıştırmanız yeterlidir.

İptaller Ve Üyelikler Nasıl Çalışır?

Karışıklıktan kaçınmak için iptallerin PayPal ve S2 Member ile nasıl çalıştığını anlamak önemlidir.

Üyelik ücreti, üyelik planlarınızı nasıl yapılandırdığınıza bağlı olarak tahsil edilir. Bir gün, bir hafta, bir ay, hatta bir yıl boyunca olabilir. Bir kullanıcı bir aboneliği iptal ettiğinde üyelik erişimi derhal iptal edilmez.

Bir müşteri belirli bir süre için ödeme yaptıktan sonra, iptal etse bile, o zaman her zaman erişim hakkına sahip olacaktır. İptal ederlerse iade edilmezler ve üyelik süreleri sona erene kadar üyelerine erişim hakkını korurlar.

Örneğin, bir müşteri 1 Ocak’ta üç aylık bir üyelik aldıysa ve 15 Şubat’ta iptal ettiğinde, üyelik süresinin sonuna kadar, yani 31 Mart’a kadar üyelik alanına erişebilecekler.

Bir geri ödeme veya ters ibraz farklı şekilde ele alınır. Bu gibi durumlarda, üyelik derhal askıya alınır ve varsa ücretsiz bir hesaba dönüştürülür.

Bazı iptallerde, S2 Member zaman farklarını hesaba katan erişimi tamamen iptal etmeden bir gün daha ekler. Yukarıdaki iptal örneğinde, bir kullanıcı, belirli faktörlere bağlı olarak 1 Nisan’a kadar üyelik alanına erişimi elinde tutabilir. Bu otomatik olarak ele alınır ve yapılandırma gerektirmez.

Üye Kayıt Erişim Linkleri

Bir sonraki bölüm Üye Kayıt Erişim Bağlantıları içindir.

Bu bölüm kayıt erişim bağlantıları oluşturmanıza yardımcı olur. Bunlar, kullanıcıya web sitesinde verilen erişim seviyesini tanımlayan anahtarlar içeren özel bağlantılardır.

Bu bağlantılar, ödedikleri her kullanıcı için otomatik olarak oluşturulur. Bağlantı ayrıca kendilerine gönderilen bir onay e-postasında bulunur. Bununla birlikte, herhangi bir sorun nedeniyle kullanıcının bağlantılarını kaybetmesi durumunda, bu bölümü kendileri için başka bir bağlantı oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Erişim linkini oluşturmak için aşağıdaki bilgilerin tarafınızdan doldurulması gerekecektir.

 • Ücretli Üyelik Seviyesi: Bağlantı oluşturmak istediğiniz üyelik seviyesini seçin.
 • Ücretli Abone Kimliği: Bu, hesabı, müşteriyi ve aboneliği temsil eden benzersiz bir dizedir. Geçmiş sekmenize giderek bu bilgiyi PayPal hesabınızda bulabilirsiniz. Dize kopyalayıp buraya yapıştırın.
 • Özel Dize Değeri: Bu, etki alanı adınızla başlayan bir dizedir. “|” Karakterini kullanarak bu dizeye daha fazla değişken ekleyebilirsiniz. Analitik için ek değişkenler kullanıp kullanamayacağınız açık değildir. Emin değilseniz, alan adınızı oraya bırakın.
 • Özel Yetenekler: Bu, diğer bölümlerde bulunan Özel Yetenekler ile aynıdır. Burada, kullanıcınızın tSpific Post / Page (Şimdi Satın Al) Buttonso’ya erişebileceği ek bölümleri belirleyebilirsiniz.
 • Sabit Süre Uzunluğu: Bu, alıcı bir abonelik yerine şimdi bir satın alma işlemi kullandıysa kullanılır. Bu durumda, erişimi aldıkları terimi girebilirsiniz. S2Member, bu terimi geçtikten sonra erişimlerini otomatik olarak iptal edecektir.

Aşağıdaki gösterim bu alanda kullanılmaktadır.

 • 1 D = 1 Gün
 • 1 G = 1 Hafta
 • 1 M = 1 Ay
 • 1 Y = 1 Yıl
 • 1 L = Ömür Boyu

Müşterinizin sitenizin üyelik alanına erişebileceği süreyi tam olarak belirlemek için bunları bir arada kullanabilirsiniz.

Özel Gönderi / Sayfa (Şimdi Satın Alın) Düğmeleri

Bir sonraki bölüm Özel Gönderi / Sayfa (Şimdi Satın Al) Düğmeleridir.

S2 Member’ın tek bir posta veya sayfa da satabildiğini belirttik. Bu bölüm, bunu başarmak için düğmeler oluştururken yardımcı olur.

Unutmayın, satacağınız her yazı veya sayfa için ayrı düğmeler oluşturmanız gerekir.

Açılır menüden, erişmek istediğiniz sayfayı veya gönderiyi seçin. İkinci seçim penceresinde, geçerli sayfayla erişmek istediğiniz ek sayfaları seçebilirsiniz.

Ayarların geri kalanı daha önce yaptığımız diğerlerine benzer. Erişmek istediğiniz sürenin yanı sıra, ücretlendirmek istediğiniz ücreti girin. İsterseniz bir açıklama ekleyin ve “Düğme Kodu Oluştur” düğmesini tıklayın. Kısıtlamak için oluşturulan kısa kodu istediğiniz sayfaya kopyalayın.

Özel Gönderi / Sayfa Erişim Bağlantıları

Bir sonraki bölüm Özel Yazı / Sayfa Erişim Bağlantıları.

Bu özellik yukarıda tartışılan Üye Kayıt Erişim Linklerine benzer şekilde çalışır, ancak bireysel yazılar için.

Sadece hafızanızı yenilemek için, Üye Kayıt Erişim Bağlantıları bölümü, kullanıcıların üyelik alanına erişmelerini sağlayacak bir bağlantı oluşturmaya yardımcı oldu. Bu bağlantı, kayıt sırasında müşteriye e-postayla gönderilir, ancak sorun olması durumunda bu bölüm bulunur.

Özel Posta / Sayfa Erişim Bağlantıları bölümü yalnızca belirli posta ve sayfalar için aynı şeyi yapar. Müşteriniz belirli bir sayfaya erişim aldıysa veya bir nedenden ötürü erişim bağlantısını kaybediyorsa, erişebilmeleri için bir bağlantı oluşturabilirsiniz.

Bu bölümün ayarlanması basittir. Erişmek istediğiniz sayfayı / yayını seçin. Ayrıca, pakete eklemek için ek sayfalar veya yayınlar ekleyebilirsiniz. Erişimin aktif olmasını istediğiniz zamanı ayarlayın ve “Erişim Bağlantısı Oluştur” u tıklayın.

Kısa Kod Nitelikleri

Bir sonraki bölüm Kısa Kod Nitelikleri.

Yukarıdaki bölümlerden herhangi birinde herhangi bir düğme oluşturduğunuzda, ilgili kısayol kodunu ilgili sayfaya yapıştırarak gerçekleştirirsiniz. Shortcode, davranışını tanımlayan birçok değişkene sahiptir.

Bu bölüm değişkenlerin her birinin ne yaptığını tanımlar. Bu bölümde yapılandırılacak bir şey yok. Bu bölüme erişmek bile isteğe bağlıdır. Değişkenlerin ne anlama geldiğini anlamak istemiyorsanız, bu bölümü olduğu gibi bırakın.

Sınırlama Seçenekleri

Şimdi S2 Member kurduğunuza ve ayrıca ödeme düğmeleri yarattığınıza göre, bir sonraki adımı anlama ve içeriği kısıtlama zamanı geldi. Kısıtlama, belirli kullanıcılar için belirli içeriğe erişimi kilitleme veya kısıtlama anlamına gelir. Bu durumda, bu sizin ödeme yapan üyeleriniz olacaktır.

Bu bölüm özellikle kısıtlamaların ayarlanması ile ilgilidir. Bu bölümde de pek çok seçenek var, ancak hepsini ayrıntılı olarak anlamak gerekmez. Önemli özellikleri detaylı olarak açıklayacağız.

Kısıtlama seçeneklerini keşfetmeden önce, içeriği S2Member olarak kısıtlamanın en basit yolunu söylemek isteriz.

WordPress yöneticisinde, kısıtlamak istediğiniz postayı açın. Gönderinin sağında S2Member kısıtlama seçeneklerini göreceksiniz. Sadece yayını ayarlamak ve güncellemek istediğiniz kısıtlama seviyesini seçin. Gönderi artık yalnızca ödeme yapan üyelere açık olacak.

İçeriği kısıtlamak çok basitse, neden kendine ayrılmış tam bir bölüm olduğunu düşünüyorsunuz?

Bunun nedeni, yukarıdaki yöntemin yalnızca siteniz sınırlı yayınlarla küçük olduğunda faydalı olmasıdır. Sitenizde binin üzerinde yayın bulunduğunu hayal edin. Her gönderinin manuel olarak sınırlandırılması pratik midir?

Ayrıca, bireysel yayınlar yerine belirli bir kategoriyi sınırlamak istiyorsanız ne olur? Kısıtlama seçenekleri bölümünde bu tür sorunlara çözümler var. 

Erişim Sonrası Kısıtlamalar

Web sitenizde zaten çok fazla içeriğiniz varsa, içeriği tek tek kısıtlamak zaman alan bir iş olacaktır. Bu bölüm, içeriğinizi toplu olarak kısıtlamanıza ve zaman kazanmanıza yardımcı olabilir.

Bu bölümde dört alan var. Bir içerik parçasını kısıtlamak için ilgili alana posta kimliğini girin. Tümünü kısıtlamak için virgülle ayrılmış bir biçimde daha fazla posta numarası ekleyebilirsiniz.

 • Seviye # 0 alanındaki yayınlar herkes tarafından erişilebilir
 • Seviye # 1 alanındaki yayınlara Seviye 1 üyeleri ve daha üstü erişebilir
 • Seviye # 2 alanındaki yayınlara Seviye 2 üyeleri ve daha üstü erişebilir
 • Seviye # 3 alanındaki yayınlara Seviye 3 üyeleri ve daha üstü erişebilir
 • Seviye # 4 alanındaki yayınlara Seviye 4 tarafından erişilebilecek

Özel gönderiler kullanıyorsanız, alana özel gönderinin adını da girebilirsiniz.

Lütfen bunun yalnızca URL’sini temel alan içeriği koruduğunu unutmayın. Temanıza bağlı olarak, içeriğin bir kısmı hala tüm kullanıcılar tarafından görülebilir. Bunun olacağı ortak yerler ana sayfa alıntıları, kategori sayfaları ve arama sayfaları olacaktır.

İçeriği tamamen kısıtlamanın yolları var ve bu yöntemleri aşağıdaki bölümlerde ele alacağız.

Sayfa Erişim Kısıtlamaları

Bu bölüm yukarıdaki bölümle aynıdır. Tek fark bu bölümün yazıları değil, sayfaları kısıtlamasıdır .

Sayfaları sınırlamak için, ilgili alanlara sayfa kimliğini girin. Tümünü kısıtlamak için virgülle ayrılmış bir biçimde birden fazla kimlik ekleyebilirsiniz.

Etiket Erişimi Kısıtlamaları

Sitenizdeki içeriği yönetmek için etiketler kullanıyorsanız, etiketleri kullanarak içeriği kısıtlamak için bu bölümü kullanabilirsiniz.

Bir etiketi kısıtlamak, içinde başka etiketler olsa bile, etiketi olan tüm gönderileri kısıtlar. Etiketleri yalnızca içeriğinizi bu işlevi göz önünde bulundurarak etiketlerle yapılandırdıysanız kullanın. Etiketler ayrıca büyük / küçük harfe duyarlıdır. Etiketleri sınırlamak için uygun alana virgülle ayrılmış etiket listesine girin.

Kategori Erişim Kısıtlamaları

Bu, çoğu sitedeki içeriği kısıtlamak için en yaygın kullanılan yöntem olacaktır. Bu bölümde, içeriğin bulunduğu kategoriye göre içeriği kısıtlayabilirsiniz.

Kategori Erişim Kısıtlamaları, kısıtlı içeriğinizi yönetmeniz için size güçlü bir yol sunar. Ancak, birçok içeriği yanlışlıkla sınırlandırmak kolaydır. Bundan kaçınmak için, kategori bazında bir kısıtlama ile hangi içeriğin kısıtlanacağını tam olarak anlamalısınız.

Bir kategoriyi kısıtladığınızda, tüm alt kategorileri de kısıtlanır. Bununla birlikte, kategorinin tüm arşivleri ve tüm alt kategorilerin arşivleri de sınırlandırılmıştır.

Kategorileri kısıtlamak için, ilgili alana kategori kimliklerini girin. Birden fazla kategoriyi sınırlamak için virgülle ayrılmış değerler de girebilirsiniz.

URI Kısıtlamaları

Bu bölüm, alanın URI’sine ve hatta onun bölümlerine göre içeriği kısıtlamaya yardımcı olur. Bu bölüm sadece ileri düzey kullanıcılar içindir ve bu yöntemi kullanmanızı önermeyiz. Tartışılan diğer kısıtlama yöntemlerinin kullanımı çok daha kolaydır ve daha güvenlidir.

Alternatif Görüntü Koruması

İçeriğinizi yukarıdaki yöntemlerden birini kullanarak kısıtlasanız bile, yine de bir miktar içerik sızıntısı olacaktır. Bu, bazı içeriğin veya içeriğin bazı bölümlerinin tüm kullanıcılar tarafından erişilebilir durumda olacağı anlamına gelir.

Bunun gerçekleştiği yerler, arama sonuçları, yayınlar, yorum yayınları, arşiv sayfaları, yazar sayfaları, tarihe göre yayınlar, XML yayınları ve daha fazlasıdır. İçeriği kısıtlamanın sizin için ne kadar önemli olduğuna bağlı olarak, S2 Member’ı bu sayfalardan bile içerik engelleyecek şekilde yapılandırabilirsiniz. S2 Member bunu veritabanı sorgularını kontrol ederek başarır.

Bu bölümü yapılandırmak kolaydır. Alternatif görünüm korumasını etkinleştirmek istiyorsanız, “Tüm WordPress Sorguları Seçeneği” filtresini etkinleştirin. Alternatif olarak, yalnızca tercih ettiğiniz görünümleri seçebilirsiniz.

Basit Kısa Kod Koşulları

Şimdiye kadar sayfalarınızı, yayınlarınızı, etiketlerinizi, kategorilerinizi ve daha fazlasını nasıl kısıtlayabileceğinizi gördünüz. Ancak görmediğiniz şey içeriğin yalnızca bölümlerini kısıtlama yeteneğidir. S2 Member, içeriğin bölümlerini kısıtlama ve hatta sayfanın farklı bölümlerini farklı üyelik düzeylerinde gösterme işlevine sahiptir.

Bu bölüm, bir sayfanın bölümlerini kısıtlamanın veya farklı üyelik seviyelerinde farklı bilgiler göstermenin  mümkün olduğunu, ancak bize nasıl yapılacağını belirtmemektedir Bunu  nasıl başaracağımızla ilgili detaylar aşağıda ele alacağımız farklı bir bölümdedir.

Özel Posta / Sayfa Kısıtlamaları

S2Member ile, üyeliğe kıyasla tek tek sayfalara veya yayınlara erişimi satabileceğinizi hatırlayabilirsiniz. Bu bölüm, tek tek satmak istediğiniz sayfaları sınırlamanızı sağlar.

Önemli Not: Bu özelliği kullanarak kısıtladığınız sayfaların / yayınların iki kez korunmadığından emin olun. Burada zaten bir üyeliğin parçası olan bir gönderiyi kısıtlarsanız, bu bir çakışma yaratacaktır. Bu durumda, gönderiye erişim satın alan kullanıcılar, üyelik satın almadan erişemez.

Sayfaları ve yayınları bu özellikle sınırlandırmak için, sayfaların ve yayınların kimliklerini metin alanına (virgülle ayrılmış) girin.

Brute Force IP / Giriş Kısıtlamaları

Bu bölüm temel güvenlik önlemleriyle ilgilidir ve kötü niyetli kullanıcıların web sitenize erişmelerini önler. Varsayılan ayarlar çoğu web sitesi için iyidir.

Benzersiz IP Erişim Kısıtlamaları

Bu, hesap paylaşımına karşı koruyan başka bir güvenlik önlemidir. Hesap paylaşımı, bir kullanıcının sitenize bir üyelik satın aldığı ve daha sonra kullanıcı adını ve şifresini birden fazla kişiyle paylaştığı bir senaryodur. Bu özellik sayesinde içeriğinizi yetkisiz erişime karşı koruyabilirsiniz.

Yapılandırılacak iki ayar var. İlki, bir kullanıcının web sitenize erişmesine izin verilen IP adreslerini yapılandırır. İkincisi, ihlalin gerçekleşmesi durumunda ceza düzenler.

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir!  Ramazanda Nasıl Beslenmeliyiz? Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bu önlemlerle fazla kısıtlayıcı olmamak önemlidir. Bugün çoğu kişi birden fazla cihaza sahip ve internete gün boyunca birçok yerden erişebiliyor. Kısıtlamayı çok sıkı yapmak meşru kullanıcıları da cezalandırıp rahatsız edebilir.

Bu, Kısıtlama Seçenekleri bölümünü sonlandırır.

Hala keşfedilmemiş kalan bazı bölümler var, ancak bunlar ileri düzey kullanıcılar içindir. Onları güvenle görmezden gelebilir ve başarılı bir üyelik sitesine sahip olmaya devam edebilirsiniz. Sizi bilgilendirecek bölümler hakkında size kısa bir açıklama yapacağız.

İndirme Seçenekleri

İndirme seçenekleri, içeriği kısıtlamak için başka bir özelliktir. Bu bölüm özellikle dosya indirme işlemlerini yönetme ve kısıtlama ile ilgilidir. Dosya indirmeleri üzerinde tam kontrol sağlayan birçok alt ayar vardır.

API Seçenekleri

API seçenekleri dört farklı ayara sahiptir.

Bu ayarların tümü S2Member API’sini kullanır. API kullanarak, kısıtlamaları ayrıntılı bir şekilde uygulayabilir ve kolayca ele alınamayan karmaşık senaryolarla da uğraşabilirsiniz.

API ayarlarının kısa açıklaması aşağıdadır.

 • API Takibi: Bu bölüm, bağlı kuruluş izlemesini yapılandırmaya yardımcı olan ayarları kapsar. Kullanıcıları edindiğiniz bir bağlı kuruluş programınız varsa, bu bölüm size yardımcı olacaktır.
 • API Liste Sunucuları: Bu bölüm e-posta listelerini ve bunlarla ilişkili çeşitli seçenekleri yapılandırmanıza yardımcı olur.
 • API Bildirimleri: Bu bölüm, API izleme bölümünün bir uzantısıdır. S2 Member’a bağlı servisleriniz varsa, bu bölümü arka uç görevlerini otomatikleştirmek için kullanabilirsiniz.
 • API Scripting: Bu bölüm S2 Member’ın gelişmiş özelliklerine erişmenizi sağlar. İşlevselliklerin doğası gereği, senaryolar şeklinde kullanılması gerekir. Bunlar ileri düzey kullanıcılar içindir ve başladığınızda bunları görmezden gelmelisiniz. Bununla birlikte, kullanımı kolay ve oldukça kullanışlı bir işlev vardır. Buna Basit Kısa Kod Koşulları adı verilir ve bunu ayrıntılı olarak ele alacağız.

Basit Kısa Kod Koşulları

Basit Kısa Kod Koşulları bölümü, güçlü kısa kodlara erişmenizi sağlayarak kısıtlamalar üzerinde ayrıntılı kontrol sağlar. Bu kısa kodları kullanarak, başka türlü mümkün olmayan karmaşık kısıtlamalar oluşturabilirsiniz.

Karmaşık bir kısıtlamanın bir örneği, tüm üyelik seviyeleri için içeriğe sahip tek bir gönderi olabilir. Okuyucu yalnızca erişebildiği verileri görebilecektir.

S2 Member’ın size bu potansiyeli tam olarak anlayabilmeniz için bu işlevi nasıl sağladığını anlamak önemlidir . Bu bölümü anlamak zor olabilir, ancak olayları olabildiğince basit tutmaya çalışacağız.

S2 Member mevcut ziyaretçi hakkında bilgi alabilen birçok kısa koda sahiptir. Bu bilgileri kullanarak, gönderiye veya bölümlerine erişim izni verebilir veya erişimi kısıtlayabilirsiniz.

Kullanıcı hakkında alabileceğiniz bilgilerden bazıları:

 • Kullanıcı oturum açtı mı?
 • Kullanıcı rolü nedir?
 • Kullanıcı özel yeteneklere erişebiliyor mu?
 • Kullanıcının üyelik seviyesi nedir?

Ve daha fazlası.

Bu bilgilere dayanarak, sayfadaki belirli içeriği kısıtlayabilirsiniz. Bunu birkaç örnekle açıklayalım.

[s2If is_user_logged_in()]
Logged in members will see this, regardless of membership level
[/s2If]

“[S2If is_user_logged_in ()]” kısa kodu, bir kullanıcının web sitenize giriş yapmış olup olmadığını belirler. Bu kısa kodun içindeki içerik yalnızca giriş yapmış kullanıcılar tarafından görülebilir. Bu belirli kısa kod, bir kullanıcının ödeme yapan bir üye olup olmadığını kontrol etmez.

[s2If !is_user_logged_in()]
Content inside this shortcode will be visible to the public
[/s2If]

Yukarıdaki kod, “!” İşareti hariç ilk kod segmentine benzer. Olumsuzluk için “!” Kullanılır . Bu kısa kodun içindeki içerik tüm kullanıcılar tarafından görülebilir.

[s2If current_user_can(access_s2member_level1)]
Content meant for members with at least level 1 membership
[else]
Content visible to everyone
[/s2If]

Yukarıdaki kod, geçerli kullanıcının üyelik seviyesini kontrol eder ve kullanıcının 1 veya daha üst düzey üyeliğine sahipse içeriğe erişim sağlar. Kullanıcının bir üyeliği yoksa, [else] bölümündeki içerik görüntülenir. [Else] etiketinin yalnızca S2Member’in Pro Sürümünde desteklendiğini lütfen unutmayın.

Yukarıdaki örnekleri anladıysanız, aşağıdaki kod parçasını anlamada sorun yaşamazsınız.

[s2If current_user_is(s2member_level2)]
Premium content for Level 2 Members.
[/s2If]
[s2If current_user_is(s2member_level3)]
Premium content for Level 3 Members.
[/s2If]
[s2If current_user_is(s2member_level4)]
Premium content for Level 4 Members.
[/s2If]3

Yukarıdaki örneklerin yanı sıra, S2 Member, kullanıcı hakkında çeşitli bilgileri kontrol edebilen birçok diğer kısa kodu da destekler. Bu kısa kodların kombinasyonu, tüm karmaşıklıkların üyelik sitelerini mümkün kılar. Çeşitli kısa kodları anlamak için bu Bilgi Bankası makalesini okuyun .

Teknik Kurulum Tamamlandı

Bu, üyelik sitenizin teknik kurulumunu sonlandırır. Çok fazla iş gibi göründüğünü biliyoruz, ancak devam ederseniz zor olmamalıdır. Şimdi web sitenizi yayınlamanın ticari yönleri hakkında konuşacağız.

Üyelik Siteniz İçin Müşteri Edinme

Her işletme gibi, ödeme yapan müşteriler edinmek de her şeyin çalışmasını sağlayan şeydir.

Web siteniz için müşterileri elde etmenin sınırsız yolları var ve burada da birkaç fikri tartışacağız. Ancak hatırlanması gereken en önemli şey, yaratıcılığınızın en önemli varlık olduğudur. Pazarlama ve müşteri kazanımı, sürekli gelişen iki alandır ve en yeni trendleri takip etmek size müşterileri edinme konusunda birçok fikir verebilir.

Freemium Modeli

Freemium model, web sitenizde ücretsiz içerik sunduğunuzda. Tüm içeriğe erişmek için bir üyelik gereklidir. S2 Member bile benzer bir model üzerinde çalışıyor. Yazılımın kullanımı ücretsizdir, ancak gelişmiş özellikleri kullanmak isteyen kullanıcılar ödemek zorundadır.

Bu model doğru yapıldığında çok başarılı. Bugün mobil oyunların çoğu freemium modelinde çalışıyor. Oyunun kendisi ücretsizdir, ancak kullanıcılar reklamları kaldırmak veya premium içeriğe erişmek gibi ek özellikler almak için ödeme yapabilirler.

S2 Member’da bunu başarmak için ücretsiz ya da Seviye 0 üyeliği oluşturabilir ve bu üyelik düzeyinde iyi içerik sunabilirsiniz. Üyelik içeriğine erişmek için kullanıcıların (bu durumda ücretsiz olarak) kaydolması gereken şekilde ayarlayın. Bu sayede iletişim bilgilerini alabilir ve ücretli üyeliğinizi yükseltebilirsiniz.

Ortaklıklar

Ortaklıklar, bir üyelik sitesine girdiğiniz sektörde mevcut bazı ilişkileriniz olduğunda gitmenin yoludur. Bu ilişkiler iki tür insanla olabilir. Bunlardan biri, web sitelerini üyelik sitenizle aynı nişlerde işleten insanlarla olacaktır. İkincisi, üyelik sitenizin bulunduğu alanda uzmanlar olacaktır.

İlk ilişki için, üyelik sitenize karşılıklı olarak fayda sağlayan müşterileri çekmenin birçok yolu vardır. İşte kullandığınız fikirlerden bazıları:

 • Özel indirimler: Eşinizin web sitesinin okuyucularına özel indirimler sunabilirsiniz. Bu size kullanıcıların ilk çekişini verecektir.
 • Özel İçerik: Eşinizin web siteniz için değerli olabilecek okuyucuları varsa, şaşırtıcı bir içerik parçası oluşturabilir ve yalnızca onlarla paylaşabilirsiniz. Bu üyelik web sitenize güven verecektir.
 • Sınırlı ücretsiz içerik: Potansiyel müşterilere, premium içeriğinizin bir kısmını ücretsiz olarak sunarak cazip gelebilirsiniz. Premium içerikler onlarla kalıcı olarak veya sınırlı bir süre için paylaşılabilir.

İkinci tür ilişkilerde, eşinizin meslekte bazı yetkileri olması gerekir. Bir web sitesinin sahibi olup olmamaları gerekli değildir. Örneğin, çelik ve metal dövme ile ilgili içeriğe sahip bir üyelik sitesi işletiyorsanız, bir tesis sahibi veya yöneticisi ideal bir ortak olacaktır.

Bu ortaklığın arkasındaki fikir ödünç alındı. Yeni başladığınız ve çok fazla otoriteye sahip olmadığınız için, yetkili bir kişinin önerisi size bir miktar yetki verebilir ve üyelik web sitenizi hemen başlatabilir.

Görüşler

Referanslar almak, potansiyel müşteriler arasında güvenilirlik ve güven oluşturmak için harika bir yoldur. Açıkçası, bu strateji, az sayıda müşteriniz olduğu gibi, işe başladığınızda etkili olmayacaktır. Ancak, büyüdükçe ve birkaç müşteri edindikçe, referanslarını almak ve web sitenizde görüntülemek, dönüşümleri artıracağından emin olabilirsiniz.

Daha fazla müşteri elde etmek için referansları kullanmak için, açılış sayfalarını oluşturabilir veya web sitenizde en çok ziyaret edilen sayfaları kullanabilirsiniz. En etkili olması için sayfanın başına referansları eklediğinizden emin olun.

Ayrıca, reklamlarınızda, daha sonra yayınlanacağımız referansları kullanabilirsiniz.

Sponsorluklar

Sponsorluklar, hedef kitlenize ulaşmak için harika bir yoldur. Bu pazarlama stratejisi bugünlerde YouTube’da çok popüler.

Sponsorluk, bir başkasının web mülkünde (blog, web sitesi, YouTube, sosyal medya) bir fiyat içeriğine sponsorluk yaptığınız zamandır. Buna karşılık, web sitenizin içeriğinde bir söz alır.

Bu stratejinin en harika yanı, çok hedef kitleye ulaşabilmenizdir. YouTube gibi bir platformda, bir kanalın erişimini abonelerine ve video başına ortalama görüntülerine bakarak tahmin edebilirsiniz. Videolarının yorumlarına bakarak, izleyicilerin ne kadar meşgul olduklarını da anlayabilirsiniz.

Sponsorlar asıl içeriğin çok kısa bir sözünü alacağından, söz konusu sözde güçlü bir eylem çağrısına sahip olmak iyi bir fikirdir. İzleyicilere erken kaydolmalarını sağlamak için ilk birkaç kayıt için sınırlı bir süre için teklif veya indirimli fiyat teklif etmeye çalışın.

Sosyal Medya

Sosyal Medya, genel amaçlı bir müşteri kazanım stratejisidir. Aktif bir sosyal medya varlığına sahip olmak her iş için değerlidir ve üyelik siteniz de bundan kesinlikle faydalanacaktır.

Sadece rastgele yayınlamak yerine sosyal medya için etkili bir strateji oluşturmak önemlidir. Alanınızdaki popüler sosyal medya sayfalarına göz atın ve en iyi performans gösteren yayınlarını Buzzsumo gibi bir araçla analiz edin . Bu, ne tür içeriğin maksimum etkileşime sahip olduğuna dair net bir görüntü verecektir. İşinizi sosyal medya ile büyütmek için kendi stratejinizi oluşturmak için bu verileri kullanın.

Sosyal Yardım

Sosyal yardım, üyelik web sitenizin müşteriler için değer yaratan bir kanıtı olduğunda en iyi şekilde çalışır.

Sosyal yardım, kapıdan kapıya satıcılığın teknolojik versiyonudur. Aradaki fark, ürününüzü son müşteriye satmak yerine, ürününüzü bir etkileyiciye “satmaya” çalışıyor olmanızdır.

Buradaki “satış” önemlidir, çünkü etkileyiciye satış yapmak istemezsiniz, ancak üyelik web sitenizi hedef kitlelerine tanıtmak için bir fikir satmak.

Sosyal yardımda bulunmadan önce, kendinize bir etkileyicinin neden web sitenizi tanıttığını düşünmeniz gerekir. Etkileyicinin değer önerisi, sosyal yardımınızın etkili olması için açık olmalıdır.

Dijital dünyada, bir etkileyiciyle iletişim kurmanın birçok yolu vardır, ancak işte bazı örnekler.

 • E-Posta– E-posta, etkileyicilerle iletişim kurmanın en eski ve etkili yollarından biridir. Ulaşmanın etkili olması için hangi yaklaşımın en iyi sonucu verdiğinden emin olun.
 • Sosyal Medya– Etkileyenlerle bulmanın ve iletişim kurmanın en hızlı yollarından biridir. Bununla birlikte, sosyal medyadaki aşırı gürültü nedeniyle dikkatlerini çekmek için çok çalışmak zorunda kalabilirsiniz.
 • Web Sitesi Yorumları– Web sitelerinde anlayışlı yorumları bırakmak, bir etkileyicinin radarına ulaşmanın en iyi yollarından biridir. Bu stratejiyi kullanmak için, yazarlardan en fazla dikkat çeken, yorum yapan ilk birkaç kişi olmaya çalışın.
 • Telefon– Biraz agresif olsa da, telefonu kaldırıp bir etkileyiciyi aramak , etkileyicinin dikkatini çekmek için kesin bir yoldur. Ancak, bu stratejinin başarısı tamamen adımınıza bağlıdır. Eğer değer öneriniz zayıfsa ve onları tartışmaya çağırdıysanız, sadece reddedilmekle kalmaz, gelecekte onlarla çalışma şansınızı da incitirsiniz.

Bunlar etkileyicilerle iletişim kurmanın yollarıydı, ancak web sitenizi nasıl kullanacağınızı da düşünmeniz gerekiyor. Her insanın farklı bir motivasyonu vardır ve buna itirazda bulunmak, başarılı bir şekilde ulaşma şansınızı artıracaktır. İşte birkaç ortak motivasyon.

 • İzleyicilerine Yardım Etme– Bir kişi bir konuda ücretsiz bir blog yayınlarsa, bu gerçekten izleyicilerine gerçekten yardım etmek istedikleri anlamına gelir. Okurlarına değerli bir şey sunarak, adımın kabul edilebilir.
 • Finansal Fayda– Para, birçok çevrimiçi girişimci için büyük bir motivasyondur. Finansal kazanç sağlayarak, birçok çevrimiçi etkileyiciyi sizinle ortak olmaları için cezbedebilirsiniz.
 • Kurum– Potansiyel bir ortağa destek vermek için otorite sunmak, onları işe almanın bir başka yoludur. Mükemmel bir içeriğiniz varsa (büyük e-Kitap, çevrimiçi kurs, web semineri) ve potansiyel ortağınızdan tanıtımını yapmasını isterseniz bu yöntem işe yarar.

Misafir Blogları

Konuk bloglama, size iyi sonuçlar verecek olan düşük maliyetli bir stratejidir. Aynı zamanda ilk birkaç müşterinizi para harcamadan kazanmak için kullanabileceğiniz bir stratejidir. Misafir bloglamanın ne olduğunu bilmiyorsanız, kısaca açıklayalım.

Çoğu web sitesi düzenli olarak içerik oluşturmada sorun yaşıyor. Bu boşluğu doldurmak için, diğer kişilerin (konuk blogcuların) bir bağlantı veya söz karşılığında sitelerinde içerik yayınlamalarına izin verir.

Bu, her iki taraf için de kazan-kazan durumu. Konuk blogcular izleyiciye maruz kalırken web sitesi sahibi bir parça içerik alır .

Konunuzda konuk makaleleri kabul eden web sitelerini bulmak için aşağıdaki arama sorgularını kullanabilirsiniz.

 • “Niş” + “bizim için yaz”
 • “Niş” + “yayın gönder”
 • “Niş” + “misafir gönderim kuralları”

Misafir gönderilerini kabul eden birçok web sitesi bulacaksınız. Bazı web sitelerine başvurun ve içerik gereksinimlerini anlayın. Farklı web sitelerinin farklı ihtiyaçları vardır ve içeriğinizi ihtiyaçlarına göre uyarlamak kabul edilme şansınızı artıracaktır.

Konuk yayınlarını yayınlayan çoğu web sitesi, web sitenize bir link bırakmanıza izin verir. Yazar kutusunda veya hatta içeriğinde olabilir. Bağlantıyı çevreleyen metnin okuyucuyu web sitenizde tıklayıp kaydolmaya zorladığından emin olun.

Reklamcılık

Reklam, müşteri edinmenin güçlü ve hızlı bir yoludur, ancak bunun ön şartı, nasıl çalışacağını bilmenizdir. Herhangi bir ücretli reklamda, sayıları anlamak önemlidir. Bunun da ötesinde, reklamlarınızı yayınlayacağınız trafik kaynağında da deneyimli olmalısınız. Reklam yayınlamak için en popüler platformlardan biri Facebook. Kesin hedefleme seçenekleri ve ayrıntılı raporlama, onu dijital reklamcılıkta baskın bir platform haline getiriyor.

Reklamcılığa aşina olmasanız bile, izleyicinizi büyütmek için biraz para harcamak buna değer. Doğrudan satış yapmasanız bile, hayran sayfanız için kolayca aşağıdakileri geliştirebilirsiniz; bu, pazarlama huninizde uzun vadeli bir varlık olur.

Sonuç

Rehberimizi okuduktan sonra bir üyelik sitesi açmanın para kazanmak için çok kazançlı bir fırsat olabileceğini kabul edersiniz. Dünyanın en büyük şirketlerinden bazıları, müşterileri çekmek veya markalarına olan bağlılığı artırmak için üyeliği bir şekilde veya başka bir şekilde kullanır. Üyelik tabanlı bir web sitesi başlatmaya karar vererek, onların ayak izlerini takip edeceksiniz.

Üyelik web siteleri ile fırsat büyük olsa da, olumsuz yönü olmadan değil. Üyelik sitesi oluşturmak ve yapılandırmak, deneyimli WordPress kullanıcıları için bile göz korkutucu bir görev olabilir. Ancak bu derinlemesine kılavuzla, bu endişeleri dinlendirmeyi umduğumuzu umuyoruz.

Makaleyi faydalı bulduysanız paylaşarak bize destek olabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*