Yaban Hayatı Fotoğrafçısı “Fillerin Kraliçesi” nin Son Fotoğraflarını Yakaladı

fil resmi
Makaleyi Paylaş

fil resmi

Filler inanılmaz ömürleriyle bilinir, Afrika filleri 70 yıla kadar yaşar. Vahşi yaşam fotoğrafçısı Will Burrard-Lucas , yaşamının sonuna yaklaşan bir fil ile kişisel bir deneyim yaşayacak kadar şanslıydı. Tsavo Vakfı tarafından bilindiği üzere F_MU1, 60 yıldan fazla bir süre boyunca Kenya’daki Tsavo’nun sakin bir köşesinde yaşadı .

2017 yılında, Burrard-Lucas, Tsavo’daki filleri bir sehpa için fotoğraflamak için Tsavo Trust ile bir projeye başladı. Bölgeyi araştırırken, hafif bir mizacı olan dişi bir inek fili olan F_MU1 hakkında bilgi verildi. Tsavo Trust’ın Tembo 2 araştırma ekibinin üyeleriyle birlikte Burrard-Lucas, görkemli hayvanı aramak için birkaç gün geçirdi. Sonunda kendini gösterdiğinde, umduğudan daha fazlasını yaptı.

“Çalılıkların üzerinden bir filin sırtına bir bakış yakaladım ve saniyeler sonra açıklığa çıktı. Suskun oldum ”diye hatırlıyor . “F_MU1 sıska ve yaşlıydı, ancak görkemli lütufla öne çıktı. Fırçaları o kadar uzundu ki önündeki yeri kazıdılar. Geçmiş dönemlerden kalma bir kalıntı gibiydi. ”

Günün geri kalanını onunla birlikte geçirdiler, Burrard-Lucas ona “Fillerin Kraliçesi” adını verdiler. Onları, sulama banyosuna gitmek için sabırla bekledikleri sulama deliklerine götürdü. Burada fotoğrafçı BeetleCam’i kullandı ve bu da yer seviyesindeki görüntüleri güvenle elde etmesini sağlıyor.

fil resmi

Bu yolculuk boyunca, Burrard-Lucas, BeetleCam’i kullanarak F_MU1’i birkaç kez daha fotoğraflayarak fotoğraf çekmeyi başardı ve yaşlanan cildinin tüm ayrıntılarını alarak her bir kırışıklık avlanma tehlikesinin üzerinde bir zaman zaferini temsil ediyordu. Ne yazık ki, o sırada devam eden bir kuraklık, filler, özellikle de genç ve yaşlılar için oldukça zor oldu. Büyük olasılıkla Burrard-Lucas’ın onu son kez ölümsüzleştirmesinden birkaç hafta sonra meydana gelen ölümüne büyük katkı sağlayan bir faktördü.

F_MU1 şimdi Burrard-Lucas’ın kitabı Land of Giants’ın kapağını süslüyor. Kitabı temsil etmek için “Kraliçe” portresinin kullanılması sadece uygun görünmektedir. Sonunda, F_MU1’in hikayesi, doğanın amaçladığı şekilde dolu ve zengin bir yaşam sürdüğü için bir zaferdir. Uzun yaşam süresi, Tsavo Trust ve Kenya Wildlife Services’in hayvanları korumak için yaptığı çalışmaların bir kanıtı.

Burrard-Lucas için F_MU1 ile geçirdiği zaman asla unutamayacağı bir şey. “Bir vahşi yaşam fotoğrafçısı olarak F_MU1 gibi bir konu inanılmaz derecede nadir; benzersiz olan muhtemelen türünün en dikkat çekici olanı ve daha önce çok azının fotoğrafını çeken bir hayvan. Onunla geçirdiğim zaman gerçek bir ayrıcalıktı. ”

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir!  WordPress Güvenlik Rehberi

F_MU1, Kenya’da Tsavo’nun bir köşesinde 60 yıldan fazla yaşayan kadın bir fildi.

fil resmi

fil resmi

Vahşi yaşam fotoğrafçısı Will Burrard-Lucas, doğal sebeplerden ölmeden birkaç hafta önce fotoğrafını çekebildi.

fil resmi

fil resmi

Bu görüntüler, diğerleri ile birlikte, fotoğrafçının Tsavo Trust ile üstlendiği bir projenin parçası.

fil resmi

fil resmi

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*