Yükselmek için En iyi WordPress SEO Eklentileri

WordPress SEO Eklentisi
Makaleyi Paylaş

Yükselmek için en iyi WordPress SEO eklentileri (wordpress seo plugins).Arama motorları birçok site için en iyi trafik kaynağını sağlar ve yine de en güvenilir trafik kaynağı olmaya devam eder.

WordPress, milyonlarca web sitesine güç veren en SEO dostu içerik yönetim sistemidir. WordPress SEO eklentileri, sitelerini optimize etmek ve arama sonuçlarında daha iyi yer almak için milyonlarca webmasterın yardımında önemli bir rol oynamaktadır.

Diğerleri premium eklentiler olsa da birkaç tane WordPress SEO eklentisi olsa da, tüm wordpress SEO eklentileri iyi sonuçlar vermez.

Siteleri için doğru SEO eklentisini seçerken, WordPress yeni başlayanlar için genellikle kafa karıştırıcı olabilir. Bu yazıda, bir SEO eklentisi seçerken doğru kararı vermenize yardımcı olacak en iyi WordPress SEO eklentilerini vurgulayacağız.

Ama önce, farklı ücretsiz ve premium SEO eklentilerine bakmadan önce bir SEO eklentisi seçerken yapmanız gereken önemli hususları ana hatlarıyla açıklayalım.

SEO iki yönleri-sınıflandırılır On-sayfa SEO ve Off-sayfa.

En iyi 21 WordPress SEO eklentisi listesine bakalım. Zaten bazı eklentileri kullanıyorsanız, atlayıp geri kalanını deneyebilirsiniz. Ancak ilk önce, her bir eklentinin ne yaptığını ve siteniz için faydalı olup olmadığını öğrenin.

İyi bir WordPress SEO Eklentisi Nasıl Seçilir?

İyi bir WordPress SEO eklentisi aşağıdaki özelliklere sahip olmalıdır:

 • Temiz ve Verimli Kod– İyi bir SEO eklentisi, sitede gereksiz bir yük ekleyebilecek gereksiz CSS veya JavaScript öğelerine sahip olmayan temiz bir koda sahip olmalıdır. Bu eklentinin hızlı ve verimli olmasını sağlar ve web sitenizi yavaşlatmaz. Eklenti kodu, kodun her bölümünün nasıl çalıştığını daha kolay anlamak için iyi bir şekilde yorumlanmalıdır. Temiz kod düzgün çalışan bir WordPress eklentisinin temelidir.
 • Çoklu SEO Özellikleri– En iyi SEO eklentisi, sitenizdeki diğer SEO eklentilerinin sayısını azaltmaya yardımcı olmak için birden fazla SEO özelliğine sahip olmalıdır. ‘ 301 yönlendirmesi ‘ gibi yalnızca bir görevi yerine getiren tek özellikli SEO eklentileri olmasına rağmen, en iyi SEO eklentileri, birden fazla görevi yerine getirdiğinden beri tam ve verimli bir eklenti yapan birçok özellik içerir. Sitenizde yüklü birçok eklentinin olması önerilmez, çünkü bunlar sitenizin yükleme süresini uzatacaktır.
 • Kapsamlı Dokümantasyon- Eklenti dokümantasyonu önemlidir, çünkü kullanıcıların eklentinin her özelliğinin nasıl çalıştığını anlamalarına yardımcı olur. Belgeler, video eklentileri veya eklentinin nasıl kurulacağı, yapılandırılacağı ve güncelleneceği ile ilgili görüntüleri gösteren makaleler şeklinde olabilir. SEO eklentisinin çoğunluğu, konfigürasyonun yapıldığı yönetici panosu ile birlikte gelir. Mükemmel bir SEO eklentisi, her ayar veya konfigürasyonun nasıl yapıldığına dair net talimatlara sahip olmalı, tercihen kullanıcının eklentinin çalışmasını anlamasını sağlamak için bir araç ipucu kılavuzu kullanılmalıdır.

 

 • İyi Müşteri Desteği- İyi bir SEO eklentisi iyi bir müşteri desteğine sahip olmalıdır. WordPress deposunda bulunan ücretsiz SEO eklentileri, ilgili eklenti destek forumunda ücretsiz destekle birlikte gelir. Belirli bir SEO eklentisini kullanıp kullanmamaya karar vermeden önce, destek forumunda eklenti yazarı tarafından sunulan desteği araştırmalısınız. Eklenti ile ilgili ortak sorunları ve mevcut çözümleri anlamak için WordPress deposundaki eklenti destek forumunu da kullanabilirsiniz.

 

 • İyi Değerlendirmeler ve Değerlendirmeler- Tüm SEO WordPress eklentileri, kullanıcılardan gelen yorumları ve değerlendirmeleri alır ve bu eklentinin web sitenize eklediği değere ilişkin temel bir rehber olmalıdır. Ücretsiz WordPress SEO eklentileri için, eklenti sayfasındaki değerlendirme sütunu, eklentinin iyi desteklenip desteklenmediğini veya değer sağlayıp sağlamadığını bulmak için iyi bir yerdir.

 

 • Düzenli Güncellemeler- Bir WordPress SEO eklentisi, en son WordPress sürümüyle uyumlu olduğundan emin olmak için sık sık güncellenmelidir. Uzun süredir güncellenmeyen bir eklenti, web sitenizi saldırıya uğramaya zorlayabilir veya WordPress çekirdek dosyaları veya diğer WordPress eklentileriyle uyumsuzluk oluşturabilir. Siteniz için en iyi SEO WordPress eklentisini seçerken hiçbir zaman bir eklentinin güncellenmesinden ödün vermemelisiniz. SEO eklentisinin ne kadar düzenli bir şekilde güncellendiğini ve daha önce ne gibi değişiklikler yapıldığını görmek için eklentinin değişikliklerini kontrol edin.

 

 • Eklentiler Uyumluluğu- WordPress SEO eklentileri diğer WordPress eklentileri ile uyumlu olmalıdır. Bu, diğer eklentilerle uyumsuzluğun, sitenizin çökmesine neden olan bir hata olan WordPress’in ölüm ekranına yol açtığı için önemli bir kalitedir. Özellikle, JavaScript kitaplıklarını kullanan SEO eklentilerinin bu çakışmalara neden olma olasılığı daha yüksektir.

En İyi WordPress SEO Eklentileri

Doğru WordPress SEO eklentisini seçmek, sitenizin başarılı olup olmayacağını belirler. Çok çeşitli SEO özellikleri sunan çeşitli WordPress eklentileri vardır, ancak sayfa SEO için gerekli tüm özelliklere sahip bazı eklentiler de vardır.

Siteniz için ihtiyacınız olan eklenti hakkında karar vermeden önce SEO ihtiyaçlarınızı değerlendirmelisiniz. Diğerleri yalnızca XML site haritaları oluştururken yalnızca görüntüleri hızlı yükleme hızı için optimize eden eklentiler var . Bu tür tek bir görev eklentisi, bir siteyi tam olarak optimize etmek için tek başına kullanılamaz. Hızlı bir özetle şimdi en iyi 21 SEO eklentisinin özelliklerine bakalım.

Rank Math WordPress SEO Eklentisi

WordPress için Rank Math WordPress SEO eklentisi, sayfadaki SEO ile ilgili her şeyi yapan tek eklentidir. Sayfada bir SEO analiz aracı, Google arama konsolu entegrasyonu, anahtar kelime önerileri, 404 monitör, yönlendirme modülü ve bir site haritası modülü ile birlikte gelen eksiksiz bir pakettir.

Rank Math, en az yedi farklı eklentinin işlevselliği ile birlikte geliyor. Kolayca rütbenize yardımcı olan hepsi bir arada bir SEO aracıdır.

 • Hızlı ve çok fazla telaşsız bir şekilde başlamak için izleyebileceğiniz Kurulum Sihirbazını takip etmek kolaydır.
 • Hareket halindeyken yayınlarınızın sayfa içi SEO analizini yapar ve sıralamak istediğiniz focus anahtar kelimesi için daha üst sıralarda bulunmanıza yardımcı olacak kanıtlanmış istatistiklere dayanarak öneriler sunar.
 • Google tarafından karşılaşılan tarama hataları eklenti içinde gösterilir. Hataların nerede olduğunu ve nasıl düzeltileceğini bilmenize yardımcı olur.
 • Rank Math, resimlerinize otomatik olarak alt ve title etiketlerini eklemenizi sağlar. Bu görüntü SEO sürecini otomatikleştirir.
 • Site haritası işlevselliği eklentiye eklenmiştir.
 • 404 İzleme ve Yönlendirmeler aracı, 404 hatalarını izlemenize ve düzeltmenize yardımcı olur.
 • Rich Snippets için 3. parti bir eklentiye güvenmek zorunda değilsiniz . Ayrıca Rank Math eklentisine de entegre edilmiştir.
 • Arama motorlarını otomatik olarak arayarak, içeriğe yeni içeriği gelir gelmez içeriğini tarayabilirler.
 • Yerel SEO seçenekleri de dahil edilmiştir.

Bunların dışında Rank Math, yazılarınızın, sayfalarınızın, kategorilerinizin ürünlerinizin vs. başlıklarını ve meta metnini de kolayca değiştirmenize yardımcı olur.

All in One WordPress SEO Eklentisi

All in One SEO Paketinde, kişisel yazılar ve sayfaların optimizasyonu için faydalı olan ikinci en kapsamlı WordPress SEO eklentisidir. All in One SEO Paketinde 3 milyondan fazla indirme işlemine sahip olduğundan ve aşağıdaki özelliklerle geldiğinden dolayı Yoast SEO gibi çok popüler bir WordPress SEO eklentisidir:

 • Bu eklentiyle XML Site Haritası oluşturabilir ve arama sıralamanızı iyileştirmeye yardımcı olmak için Google ve Bing’e gönderebilirsiniz.
 • All in One Arada SEO Paketi, Google Accelerated Mobile Pages’i mobil arama optimizasyonu için etkili bir eklenti haline getirir.
 • Bu SEO eklentisi Google Analytics’i destekler ve web sitenizin her bir sayfasındaki trafiği izlemenize yardımcı olmak için mükemmel çalışır.
 • Özel yazı türlerini optimize etmek, All in One Arada SEO Paketi eklentisi ile de mümkündür.
 • Kanonik URL’ler desteklenir.
 • WordPress eklerinden ana sayfalara, ek sayfalarını SEO uyumlu kılan yönlendirmeler oluşturabilirsiniz.
 • Sitenizde yeni değişiklikler olduğunda Google ve Bing’e otomatik olarak bildirimde bulunabilirsiniz.
 • All in One SEO Paketinde, diğer eklentilerin ve temaların işlevselliğini genişletmek için erişebileceği yerleşik bir API ile birlikte gelir.
 • All in One SEO Paketi eklentisinde e-ticaret siteleri için SEO entegrasyonu yapabilen ve aynı zamanda WooCommerce’i destekleyen tek ücretsiz eklentidir.
 • PHP 7 ile uyumludur ve eklenti içerisine yerleşik olmayan Nonce güvenliği tüm siteler için güvenli ve güvenli hale getirilmesini sağlar.
 • Bu eklenti, arama motorları sıralaması için gönderileri, sayfaları ve özel gönderi türlerini otomatik olarak optimize eder ve ayrıca Meta etiketlerini otomatik olarak oluşturur. Ayrıca, yinelenen içerik cezalarından kaçınmanıza yardımcı olur.
 • All in One SEO Paketi, herhangi bir ayarı yapılandırmak zorunda olmadıkları için WordPress yeni başlayanlar için iyi bir eklentidir; kurulumdan hemen sonra çalışır – WordPress SEO için kullanıma hazır çözüm. İleri düzey kullanıcılar için sitenizi arama motorlarına daha çekici hale getirmek için özellikleri ince ayar yapabilirsiniz.
 • Başlığı ve otomatik olarak ayarlanan Meta açıklamayı geçersiz kılma özelliğine sahiptir. Yoast SEO eklentisinde olduğu gibi kendi özel başlıklarınızı ve Meta tanımlarınızı ekleyebilirsiniz.
Bu Yazıda İlginizi Çekebilir!  Silo Link Yapısı Nasıl Kullanılır?

Sonunda, All in One SEO Pack eklentisi, milyonlarca siteye yüksek oranda kullanılmış ve puanlanmış ikinci en popüler ücretsiz WordPress SEO eklentisidir. Bu eklenti, kullanıcıların ücretsiz sürümden yükseltme yapabilecekleri ve premium destek alabilecekleri premium bir sürüme sahiptir.

SEO Ultimate

SEO Ultimate, WordPress deposundan indirilebilen ücretsiz ve eksiksiz bir WordPress SEO eklentisidir. SEO Ultimate, adından da anlaşılacağı gibi, tonlarca özellik ile gelen tam bir sayfa optimizasyon eklentisi gibi görünüyor.

Bu eklenti 200.000’den fazla aktif kuruluma sahiptir ve popülerliğini artırarak en iyi WordPress SEO eklentileri arasında en üst sıradaki yerini tanımlamaya devam etmektedir.

Bu eklenti ile dikkat çeken bir sorun, desteğin WordPress forumlarında sunulmamasıdır, bu nedenle desteğe ihtiyacınız varsa özel e-posta desteğine erişmek için premium sürüme yükseltmeniz gerekir. Premium versiyonda, eklentinin nasıl kullanılacağına ilişkin özel özellikler ve eğitim dersleri bulunmaktadır. Aşağıdakiler, SEO Ultimate’ta sunulan SEO özelliklerinin bir özetidir:

 • Başlık etiketi yeniden yazma özelliği, başlık yayınlarınızı düzenlemenizi ve sayfadaki iyileştirilmiş SEO için bunları optimize etmenizi ve arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almanızı sağlar.
 • Meta Açıklama Düzenleyicisi, yazılarınıza, sayfalarınıza, kategorilerinize, eklerinize, etiketlerinize ve hatta ana sayfanıza bir Meta Açıklaması eklemenizi sağlar. Bu, potansiyel anahtar kelimeler için Meta açıklamasını optimize etmenizi ve arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almanızı sağlar.
 • Derin link Juggernaut, ilgili mesajlar arasında derin linkler oluşturmanıza olanak sağlayan müthiş bir çapa metni ile yönlendirilen dahili linkleme özelliğidir. Bu iç bağlantılar SEO için iyidir.
 • SEO iç sıralama düzenini geliştirmek için yeteneği.
 • Açık grafik özelliği, yazılar, kullanıcı profilleri, ana sayfalar ve ekler için otomatik olarak açık grafik verileri oluşturmanıza olanak sağlar.
 • Snippet oluşturucusu, incelemeler için kaliteli snippet kodu eklemenizi sağlar.
 • Yazar vurgulayıcı, yazarın Google+ profili görüntüsünün Google arama sonuçlarında görünen yayınla birlikte görünür olmasını sağlamak için kod oluşturur.
 • 404 monitör, “sayfa bulunamadı” hatalarında yönlendirme kullanarak sitenizi ziyaret eden kullanıcıların ve örümceklerin deneyimini geliştirmeye yardımcı olur.

SEO Framework

SEO Framework, herhangi bir WordPress sitesi için ideal olan otomatik SEO çözümü sağlayan ücretsiz bir WordPress SEO eklentisidir. Eklenti, web sitenizdeki içerik için gelişmiş SEO değeri oluşturmanıza olanak sağlar.

Bu eklenti hem acemi hem de güvenilir bir SEO çözümü arayan uzmanlar için idealdir. Markanız kaldırılmıştır, böylece hiç kimse web sitenizi ya da müşterinizi geliştirmek için kullandığınız araçları tanıyamaz. SEO eklentisi, eklenti WordPress’in bir parçasıymış gibi WordPress arayüzünde bulunan özelliklerden yararlanır.

Çoğu kullanıcıya rahatsız edici olabilecek hiçbir reklam içermez. Bir filtre veya uzantı kullanılarak devre dışı bırakılabilen küçük ve gizli HTML yorumları içerir. Eklenti, kullanıcıların her sayfa, gönderim, terim ve genel CPT için manuel olarak farklı standartlar belirlemelerine olanak tanır.

Eklentinin kodu esnek, nesne ve geçici önbellekleme kullanır ve PHP düzeyinde geliştirilebilir. Bu, kullanılan çok sayıda Meta etiketi olsa bile eklentinin sayfa yükleme süresini azaltmaya yardımcı olur. Bu SEO eklentisini kullanırken önbellekleme eklentisi gerekmez.

Eklentinin bir özeti:

 • Eklenti, bbPress ve WooCommerce gibi özel gönderileri destekler.
 • Acemi dostu SEO çözümü sunar.
 • Bu eklenti, tam Etki Alanı Eşlemesi, alt etki alanı ve HTTPS desteğiyle yinelenen içeriği önlemek için kanonik bir URL oluşturur.
 • Kullanıcının gereksinimlerini karşılamak için otomatik olarak yeniden boyutlandırılabilen ve geliştirilebilen açık grafik görüntüler oluşturmanıza olanak sağlar.
 • Eklenti, Schema.org Structured Data çıktı seçenekleri gibi 100’den fazla site ayarını yapmanızı sağlar.
 • WordPress SEO eklentisi, sayfalarınızın Facebook ve Twitter gibi sosyal siteler üzerinden çekici bir şekilde paylaşılmasını kolaylaştırır.
 • Eklenti, çeşitli web siteleri için ideal bir başlangıç ​​noktası sağlayacak şekilde önceden yapılandırılmıştır.
 • Global seçenekleri kullanarak SEO’yu ayarlamanıza izin verir.
 • Bu eklenti, Multisite Domain Mapping, sayfalar, kategoriler ve alt alanlar ile yapılan kanonik hataların önlenmesine yardımcı olmak için tasarlanmıştır.
 • 404 sayfa göndermemesine rağmen 404 sayfa ve boş sınıflandırmaların endekslenmesini önler.
 • Site haritalarını etkinleştirerek web sitenizdeki güncellemeleri Google, Bing ve Yandex’e otomatik olarak bildirebilirsiniz.
 • Bir filtre veya uzantı kullanarak küçük ve gizli HTML yorumlarını devre dışı bırakabilirsiniz.
 • WordPress eklentisi, kullanıcıların her sayfa, gönderi, terim ve genel CPT için manuel olarak farklı standartlar belirlemelerine olanak tanır.
 • Markanız kaldırılmıştır, böylece hiç kimse web sitenizi ya da müşterinizi geliştirmek için kullandığınız araçları tanıyamaz.
 • Eklentinin herhangi bir reklamı yok.

 Yoast SEO

Yoast SEO, WordPress web sitelerinde sayfaların ve sayfaların sayfa optimizasyonu için milyonlarca webmaster tarafından kullanılan en popüler WordPress SEO eklentisidir. Yoast popülerdir, çünkü tercih ettiğiniz sayfa başlıkları, site haritası, URL ve hatta Meta açıklamasını ayarlamanıza izin verir.

 • Yoast SEO’nun güçlü özellikleri arasında, site haritası oluşturma ve sitenizi doğrulama için Google Web Yöneticisi konsolu ile bağlayabilme yeteneği de var.
 • Sitenizi Yoast SEO eklentisini kullanarak Bing Webmaster konsoluna da bağlayabilirsiniz.
 • Bu eklenti, en iyi WordPress SEO eklentisi olarak liderliğini sürdürüyor, şimdi 3 milyondan fazla ücretsiz sürümü bulunuyor.
 • Yoast SEO eklentisi ayrıca kullanıcılara eksiksiz SEO sayfa analizi sunar ve odak anahtar kelimesini temel alarak sayfayı puanlar.
 • SEO göstergelerinin rengini temel alarak sayfanın iyi optimize edilip edilmediğini kolayca anlayabilirsiniz.
 • Yoast SEO eklentisi ücretsizdir ve WordPress deposundan indirilebilir ancak resmi Yoast web sitesinde bulunan premium bir sürüm mevcuttur .
 • Premium sürüm, optimizasyona daha fazla anahtar kelime eklemenizi ve yayınlarınızı ve sayfalarınızı birden fazla anahtar kelime için optimize etmenizi sağlar.
 • Yoast SEO ayrıca sosyal medya paylaşımı için içeriği optimize etmeye yardımcı olan sosyal medya entegrasyonuna sahiptir.
 • Ayrıca, multisite için en iyi WordPress SEO eklentisi yaparak WordPress multisite ile uyumludur.

Yoast SEO en eksiksiz SEO eklentisidir ve ücretsizdir.

SEO SQUIRRLY

SEO Squirrly, SEO hakkında fazla bir şey bilmeyenlere yardım etmek için tasarlanmış ücretsiz bir WordPress SEO eklentisidir. Eklenti, hem SEO hem de insan dostu olan yüksek kaliteli içerik oluşturmanıza yardımcı olur. Bu, web sitenizin Google sıralamasını iyileştirmenize ve okuyucularınıza ilginç içerik sunmanıza yardımcı olur.

En iyi SEO araçlarından biri olan Denetim web sitesini kullanarak içerik pazarlama stratejinizi izlemenize olanak sağlar. Bu, SEO istatistiklerinizi web sitesinden haftalık raporları kullanarak görmenize ve geliştirmenize yardımcı olur.

Raporları ayrıca e-posta yoluyla içerik yazıcınıza veya SEO ekibinize de gönderebilirsiniz. Raporlar, WordPress web sitenizin iyileştirilmesi gereken alanları gösterir ve farklı SEO stratejileri ve e-posta eğitimi yoluyla içerik pazarlaması hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olur.

Eklenti, web sitenizde olması muhtemel çoğu eklenti ve tema ile uyumludur. Bu WordPress eklentisi, makalelerinizi yazarken veya düzenlerken gerçek zamanlı optimizasyon sağlar. Squirrly, rakiplerinizin üstünlüğünü sağlamak için müşterilerinizin ilgilendiği konuları ve anahtar kelimeleri bulmanıza yardımcı olur. İşte bu WordPress SEO eklentisi özelliklerinin kısa bir özeti:

 • SEO Squirrly telif-Free Görüntüler kullanıcı kullanabilir.
 • Eklenti, İlham Kutusuyla sosyal zeka yardımı ile yüksek kaliteli içerik yazmanıza yardımcı olur.
 • WordPress SEO Eklentisi, sadece birkaç tıklamayla E-ticaret SEO stratejinize odaklanmanızı sağlar.
 • JSON-LD yapısı ve Squirrly Snippet, web sitenizin Google’da nasıl görüneceğini tanımlamanıza yardımcı olur.
 • Okuyucular için uygun olan SEO içeriği oluşturmanıza yardımcı olur.
 • Squirrly eklentisi sitenizin Google ve Bing için XML Site Haritasını oluşturur.
 • WordPress sitenizde hızlı ilgi gerektiren bir şey olduğunda size e-posta uyarıları sağlar.
 • Eklenti, Facebook’ta yayınları ve makaleleri paylaştığınızda videoları ve görüntüleri önizlemenizi sağlamak için makalelerinize OG protokolünü içeren açık grafik oluşturucusuna sahiptir.
 • Entegre Pinterest Zengin Pin Doğrulayıcısı, web sitenizin yardım etmek için sabitlendiğinde daha fazla ayrıntı içerir, kullanıcılar sabitlenmiş görüntünün bir makale, ürün, yemek tarifi veya hatta bir uygulama olduğunu gösterir.

All In One Schema.org Rich Snippets

All In One Schema.org Rich Snippets, Google’ın, Yahoo’nun yanı sıra Bing’in arama sonuçlarında ve bazen de Facebook’un Haber Akışı’nın yıldızlarını gösteren bir kurulumda web sayfanızın kısa bir özetini sağlayan ücretsiz bir WordPress eklentisidir. Derecelendirme, yazar fotoğrafı ve resim diğer detaylar arasında. Eklenti özelliklerinin bir özeti aşağıda verilmiştir:

 • Eklenti, arama motoruna yalnızca arama sonucunun snippet’lerinde gösterilmesi gereken gerekli ve belirli bilgileri sağlar.
 • Rekabeti yenmek için kolaylaştırmak için görüntüler, yıldız derecelendirme, fiyat ve yazar ile çok etkileşimli snippet’ler sağlar.
 • Zengin Metin Parçacığı eklentisi, Click Through Rate (CTR) geliştirmeye yardımcı olur.
 • Arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olur.
 • WordPress eklentisi, kullanıcılar gönderilerinizin bağlantılarını Facebook’ta paylaştığında Facebook’un doğru bilgileri görüntülemesine yardımcı olur.
 • Eklenti, yorumlar, makaleler, insanlar, ürünler, etkinlikler ve diğerlerinin yanı sıra tarifler gibi çok çeşitli Şemaları destekler.

Smush Image Compression and Optimization

Smush Image Compression and Optimization, WordPress görüntü ezicisini kullanarak görüntüleri geliştirmenize ve sıkıştırmanıza yardımcı olan ücretsiz bir eklentidir. Hız ve kalite için test edilmiş ve kanıtlanmış görüntü geliştirme eklentilerinden biridir. Eklenti, büyük görüntüleri küçültmek için maksimum genişlik ve yükseklik ayarlayarak görüntüyü yeniden boyutlandırmanızı sağlar. Bu eklenti, kalitesini kaybetmeden dosyaların boyutunu yeniden boyutlandırmanıza yardımcı olur.

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir!  Beyni Zinde Tutmak

Her görüntüyü ezmek ve web sitenizi yavaşlatmadan gereksiz verileri kaldırmak için WPMU DEV’nin süper sunucularını kullanır. Web sitenize yüklenen veya eklenen her görüntüyü tarar ve görüntüyü medya kitaplığınıza eklemeden önce tüm istenmeyen verileri kaldırır. Eklenti özelliklerinin bir özeti:

 • Eklenti, yüklenen ve NextGEN, Amazon S3 ve diğer WordPress eklentileri ve temalarındaki resimler de dahil olmak üzere başka bir dizinde bulunan görüntüleri yeniden boyutlandırmanıza ve sıkıştırmanıza olanak tanır .
 • Tüm medya kütüphanesi eklentileri ile uyumludur.
 • WordPress eklentisi, resimlerinizi yeniden boyutlandırmak ve sıkıştırmak için yenilikçi kayıpsız sıkıştırma prosedürlerini kullanır.
 • Büyük görüntüleri otomatik olarak medya kütüphanenize eklemeden önce ölçeklendirmek için bir maksimum genişlik ve yükseklik seçmenize olanak sağlar.
 • Eklenti, yüklediğiniz zaman hızlı bir şekilde sıkıştırmak için ekli resimlerinizi eşzamansız ve otomatik olarak atar.
 • Eklerinizin her birini medya kitaplığında ayrı olarak veya sırayla 50 ek kümesinde el ile ezebilirsiniz.
 • Sıkışma sırasında herhangi bir yavaşlamayı önlemek için WPMU DEV’nin hızlı ve güvenilir Smush API’sini kullanır.
 • Eklenti, birden fazla site için ideal olan bireyler ve genel ayarlar sağlar.
 • Her ek ve kütüphane toplamı için yenilikçi sıkıştırma istatistiklerini görmenizi sağlar.

Broken Link Checker

Broken Link Checker, web sitenizdeki veya blogunuzdaki bozuk bağlantıları kontrol eden bir WordPress eklentisidir. Eklenti herhangi bir kopuk bağlantı tespit ettiğinde sizi bilgilendirir.

Yüklendiğinde, eklenti bağlantıları aramak için yayınları, yer imlerini ve web sitenizdeki diğer içerikleri analiz ederek başlar. Eklenti daha sonra düzgün çalışıp çalışmadığını görmek için her bağlantıyı kontrol etmeye başlar. Herhangi bir kopuk link tespit ederse, eklenti kopuk linkleri WP admin panelindeki araçlar sekmesinde yeni bir sekmede gösterecektir.

Daha sonra Gösterge Tablosundaki “Kırık Bağlantı Denetleyicisi” widget’ında bir bildirim alırsınız. Kırık bağlantılar listesine sahipseniz, çalıştıklarından emin olmak için kırılan bağlantıları düzenlemeyi seçebilirsiniz. Bu, “URL Düzenle” özelliği ile yapılabilir.

“Unlink” butonu kırık linkleri kaldırmanıza izin verir fakat link metnine dokunulmaz. Bir bağlantının hatalı olarak hatalı olarak tanımlandığını fark ettiğinizde, “Kırık Değil” düğmesini kullanarak bağlantıyı manuel olarak çalışarak işaretleyebilirsiniz. Kullanıcı ayrıca “Özel Filtre Oluştur” düğmesine tıklayarak yeni bir link filtresi de yapabilir.

 • Eklenti, sayfalarınızdaki, yorumlarınızdaki, blog’daki, yazılardaki ve özel alanlardaki bağlantıları izlemenize olanak sağlar.
 • WordPress eklentisi yalnızca kopuk bağlantıları değil, aynı zamanda yönlendirmeleri, eksik görüntüleri ve çalışmayan bağlantıları da algılar.
 • Kırık görüntüleri tespit ettiğinde sizi e-posta veya gösterge panosundan bilgilendirir.
 • Kırık görüntüleri yazılarda farklı görünmesini sağlayabilirsiniz.
 • Eklenti, arama motorlarının bozuk bağlantıları izlemesini önler.
 • Bağlantı metni veya URL kullanarak bağlantıları aramanıza ve filtrelemenize olanak tanır.
 • Her gönderiyi fiziksel olarak güncellemeden, kopuk bağlantıları doğrudan eklentinin sayfasından düzenleyebilirsiniz.
 • Eklenti kolayca yapılandırılabilir.

Rankie – WordPress Sıra İzleyici

Rankie – WordPress rütbe izci, web sitenizin rütbesini Google’da kontrol etmenize yardımcı olan premium bir WordPress SEO Eklentisidir. Bu eklenti, anahtar kelime konumunu yakından takip etmenize yardımcı olur.

Eklenti, her gün anahtar kelime sıralamasını günceller ve kapsamlı raporlar oluşturur. Eklenti aynı zamanda insanların zaten aradığı kaliteli anahtar kelime listelerini oluşturan yüksek kaliteli araştırma aracını da bir araya getiriyor. Aşağıdaki özelliklerin kısa bir özetidir:

 • Eklenti, bir WordPress SERP eklentisi gibi çalıştığından emin olmak için sıraları düzenli olarak güncelleyerek, Google’daki anahtar kelimeleri kullanarak WordPress sıralamasını izlemenizi sağlar.
 • Rankie eklentisi, web sitenizin sıralamasında sizi güncel tutmak için aylık, yıllık veya düzenli olarak sıralama raporları sunar.
 • Eklenti ayrıca raporları PDF formatında indirmenize de izin verir.
 • Bu eklenti yalnızca bir WordPress SERP izleyicisi olarak değil, aynı zamanda Google önerilerinden oluşturulan geniş bir kaliteli anahtar kelime listesi sunan bir anahtar kelime araştırma aracı olarak da işlev görür.
 • WordPress eklentisi, etkili izleme için gösterge panosunda aranan anahtar kelimeleri otomatik olarak içerir.
 • Anahtar kelimeler için web’deki konumunu Google’da bulmak için dört prosedür sunar.
 • Site konumu 4 konumunda: Google Doğrudan, Google Özel Arama API’sı, F-secure.com üzerinden Google ve kproxy.com proxy’si üzerinden Google.
 • Bu eklenti, her pozisyon değişikliğinden yukarı veya aşağı yönde değişen bir e-posta gönderir.
 • Rankie eklentisi ayırt edici sıralama bilgileri sağlar ve izlenen her anahtar kelime için bir sıralama grafiği oluşturur.
 • WordPress sıra izleyicisi eklentisi, izlenen anahtar kelimelerin site, grup veya arama terimi tarafından derhal netleştirilmesini sağlar.
 • Rankie WordPress eklentisi, arama için Google’ı alırken proxy’leri kullanabilir.
 • Eklenti, eklentinin tamamladığı her işlemi gösteren kapsamlı işlem günlüğü sunar.

WordPress Ping Doktoru

WordPress sitenizde yeni bir yayın yayınlandığında WordPress, ping hizmetleriyle ilgili dahili bir mekanizmaya sahiptir. Bildirilecek olan ping hizmetleri, WordPress panosundaki ayarlar sayfasına eklenebilir.

Bazen bu hizmetleri çok fazla ping yaparken siteniz spam olarak cezalandırılabilir. Bir gönderi veya sayfa güncellendiğinde aşırı veya gereksiz pinglemeyi önlemek için, WordPress ping optimizer gibi bir eklenti kullanmanız gerekir. Bu eklentinin özellikleri şunlardır:

 • WordPress Ping Doktoru, blogunuzun ping spam göndericisi olarak işaretlenmesini önlemeye yardımcı olur. WordPress blogları, bir yayını her düzenlediğinizde gerçekleşen gereksiz pinglere sahip olma eğilimindedir.
 • WordPress blogu, “Kaydet ve Düzenlemeye Devam Et” veya “Kaydet” düğmesine tıkladığınızda her zaman ping işlemi yapar. Bu eklenti, istenmeyen ping’lerin önlenmesine yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

W3 Total Cache

W3 Total Cache, web sitenizin kullanıcı deneyimini ve SEO’yu geliştirmenize yardımcı olmak için tasarlanmış ücretsiz bir WordPress eklentisidir. Eklenti, içerik dağıtım ağı (CDN) gibi özellikleri kullanarak indirme süresini azaltmaya yardımcı olur. Bu eklenti, özellikle duyarlı bir tasarıma sahip web siteleri ve SSL sertifikaları kullananlar için arama motoru sonuçlarının sıralamasını iyileştirmenize yardımcı olur.

Ayrıca, dönüşüm oranlarının ve sitenin Google’daki sıralamasını etkilediği bilinen “site performansı” nın iyileştirilmesine de yardımcı olur. WordPress eklentisi ayrıca yoğun trafik süreleri sağlamak için daha iyi bir web sunucusu performansı sağlamaya yardımcı olur.

Eklenti, HTML, yayınlar, CSS ve JavaScript’in küçültülmesi ve HTTP sıkıştırması sayesinde sizi bant genişliğinin yaklaşık% 80’inden kurtarır. Eklentinin kısa bir özeti:

 • Eklenti, hızlı görüntü oluşturma ve etkileşim için gelişmiş aşamalı görüntü oluşturma özelliği sunar.
 • Paylaşılan barındırma, özel sunucular ve kümelerle uyumludur .
 • WordPress eklentisi, Media Library, WordPress’in kendisi ve tema dosyaları içeren şeffaf içerik dağıtım ağı (CDN) kartı sunar.
 • Sayfaların tek tek önbelleklenmesi için yönlendirici veya kullanıcı aracı grupları tarafından mobil destek ve aynı zamanda yönlendirici ya da kullanıcı aracı grupları için dönüştürme teması sağlar.
 • Eklenti, Hızlandırılmış Mobil Sayfaları (AMP) destekliyor.
 • Önbellek WordPress eklentisi Güvenli Yuva Katmanı’nı (SSL) destekler.
 • Hafızada veya diskte küçültülmüş ve sıkıştırılmış sayfaların ve yayınların önbelleğe alınmasını sağlar.
 • Hafızada, CDN’de veya diskte küçültülmüş ve sıkıştırılmış CSS ve JavaScript dosyalarının önbelleğe alınması desteklenir.
 • Ayrıca, yayınların, arama sonuç sayfalarının, veritabanı nesnelerinin, nesnelerin ve parçaların bellekteki, CDN veya diskteki önbelleklenmesini sağlar.

Yönlendirme

Yeniden Yönlendirme, 301 yeniden yönlendirmeyi işlemenize, tüm 404 hatalarını izlemenize ve sitenizde bulunabilecek ekli uçları düzenlemenize yardımcı olmak için tasarlanmış ücretsiz bir WordPress eklentisidir.

Bu, sayfaları eski bir web sitesinden yenisine geçirirken sizin için kolaylaştırır. Ayrıca, WordPress kurulum dizinini değiştirirken işinizi kolaylaştırır.

 • Eklenti, bir hata günlüğü yakalayarak ve hataları 301 yönlendirmelerle kolayca eşleyerek 404 hataların izlenmesine yardımcı olur.
 • Bir URL’yi başka bir sayfaya, web sitesine veya dosyaya geçirmenize izin veren rutin ‘doğrudan geçiş’ yönlendirmesini destekler.
 • WordPress eklentisi, yeniden yönlendirilen tüm URL’ler için tam günlüklere izin verir.
 • Eklenti, tüm URL’lerin yönlendirilmesine izin verir.
 • WP CLI’yi destekler.
 • Yönlendirme, kullanıcı aracısı, giriş durumu veya yönlendirici üzerine kurulur.
 • Bir gönderinin URL’si değiştiğinde otomatik olarak 301 yönlendirmesi içerir.
 • WordPress gönderisi veya diğer dosyalar için 301, 302 ve 307 yönlendirmesini el ile ekleyebilirsiniz.
 • Eklenti, Nginx rewrite.rules, JSON, .htaccess ve CSV’ye tam içe / dışa aktarma sağlar
 • Tam düzenli ifadeye destek sağlar.
 • Eklenti tamamen WordPress’in içinde çalışır, bu yüzden Apache .htaccess’in çalışması gerekmez.
 • Apache ve Nginx için destek sağlar.
 • Size, bir yeniden yönlendirmenin gerçekleştiği sayıyı, en son ne zaman yapıldığını, bunu yapmaya çalışan kişiyi ve URL’nizi bulduklarını bildiren yönlendirme verileri sağlar.
 • Bu eklenti tamamen yerelleştirilmiş ve farklı dillerde mevcut.

WooCommerce – Hepsi Bir Arada SEO Paketi

WooCommerce – Hepsi Bir Arada SEO Paketi, Michael Torbert tarafından Hepsi Bir Arada SEO Paketi Eklentisinin bir uzantısı olarak çalışmak üzere tasarlanmış bir WordPress SEO eklentisidir. Bu eklenti WooCommerce’da Ürün Ekle veya Düzenle ekranında Hepsi Bir Arada SEO Paketi iletişim kutusunu gösterir.

Eklenti, Hepsi Bir Arada SEO Paketi Meta bilgilerini düzenlemenizi, eklemenizi ve düzenlemenizi sağlar. Bu WordPress eklentisini kurmadan önce, eklentinin, eklentiyi yüklerken sitenize gelebilecek herhangi bir zarardan yazarın sorumlu olmadığına dair bir feragatname olduğunu unutmayın. Bununla birlikte, WooCommerce siteleri olan kullanıcılar için eklentiyi kurmak çok basit ve kolaydır. WooCommerce SEO hakkında daha fazla ipucu için bu kılavuzu da kontrol edebilirsiniz .

Bu eklentinin bazı özellikleri şunlardır:

 • Eklenti, WooCommerce’daki Ürün Ekle / Düzenle ekranında Hepsi Bir Arada SEO Paketi iletişim kutusunu gösterir.
 • Hepsi Bir Arada SEO Paketi meta bilgilerini düzenlemenizi, eklemenizi ve düzenlemenizi sağlar
 • Bu ücretsiz WordPress eklentisi, Michael Torbert tarafından Hepsi Bir Arada SEO Paketi Eklentisinin bir uzantısı olarak işlev görür.
Bu Yazıda İlginizi Çekebilir!  En iyi WordPress eklentileri nelerdir? Bu WordPress eklentilerini biliyor musunuz?

Yoast SEO ve AMP için  Tutkal

Yoast SEO ve AMP için Tutkal, Yoast SEO’yu AMP sayfalarınıza dahil eden ücretsiz bir eklentidir. WordPress AMP eklentisi, web sitenizin sayfalarının geçerli AMP koduna sahip olduğundan emin olmak için AMP şartnamelerinin teknik uygulamasını sunar. Eklenti ayrıca meta verilerinizin doğru şekilde uygulanmasını sağlar.

 • Eklenti, AMP sayfalarınızı değiştirmenin kolay bir yolunu sunar.
 • AMP sayfalarınıza ana sayfalarınıza benzer bir his vermek için bağlantı stilleri ve renkler biçimindeki alışılmış stilleri içerir.
 • Bu WordPress eklentisi, AMP sayfa tasarımınızı değiştirmenize olanak sağlar.

SEO Optimize Edilmiş Görüntüler

SEO Optimize Edilmiş Görüntüler WordPress eklentisi, resimlerinize Seo Dostu başlık ve alt niteliklerini etkili bir şekilde eklemenizi sağlar. Eklentiyi yükleyip etkinleştirdiğinizde, istediğiniz deseni seçmeniz gerekir; eklenti veritabanını değiştirmeden başlık etiketlerini ve alt etiketlerini otomatik olarak değiştirir.

Bunun anlamı, sitenizi eklentiyi etkinleştirmeden önce göründüğü gibi tekrar görmek isterseniz; eklentiyi devre dışı bırakabilirsiniz ve her şey geri dönecek. Bu eklenti ayrıca resimlerin adını, alt kategorisini ve yazı başlığını görüntülerin başlığında ve alt özelliklerinde eklemenizi sağlar.

 • Bu WordPress eklentisi, resimlerinize SEO dostu başlık ve alt özellikler eklemek için etkili bir yol sunar.
 • Veritabanını değiştirmeden başlık etiketlerini ve alt etiketlerini otomatik olarak değiştirir.
 • Eklenti, sitenizi eklentiyi etkinleştirmeden önceki orijinal durumuna döndürmenizi kolaylaştırır.
 • WordPress eklentisi görüntülerin adını, yazı kategorisini ve yazı başlığını görüntülerin başlığında ve alt özelliklerinde eklemenizi sağlar.

EWWW Image Optimizer

EWWW Image Optimizer, görüntü optimizasyonunu kullanarak sayfanızın hızını yoğunlaştırmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış bir WordPress eklentisidir. Sayfası hızını artırmaya, arama motoru sıralamasını iyileştirmeye yardımcı olabilir. Ayrıca, dönüşüm oranınızı daha iyi hale getirmenize yardımcı olarak satışlarınızı da artırabilir.

Sayfalarınızın hızındaki artış, bant genişliğinizi ve depolama alanınızı da azaltabilir. Bu eklenti otomatik olarak yüklenen yeni resimleri geliştirir.

Eklenti ayrıca önceden yüklenmiş görüntüleri değiştirebilir ve bunları ideal dosya biçiminde değiştirebilir. Görsel olarak kayıpsız yüksek sıkıştırma seçimleri ya da piksel mükemmel sıkıştırma seçmenize izin verir.

 • Eklentinin bir hızı ve dosya boyutu sınırı yok.
 • Yükleme gecikmelerini önlemek için isteğe bağlı Paralel Optimizasyon ve otomatik Arka Plan Optimizasyonu kullanır.
 • Eklenti, endüstriyel standart aletler ve aşamalı çeviri yardımı ile piksel mükemmel optimizasyonla sorunsuz yönetim sağlar.
 • Bu WordPress eklentisi, size JPG, PDF ve PNG dosyaları için çeşitli seçenekler sunan en iyi sıkıştırma kalitesi oranını sunar.
 • İdeal görüntü formatını elde etmek için hızlı dönüşüm seçimleriyle uyarlamalı gezinme sağlar.
 • Eklenti ücretsizdir ve sıkıştırılamayan bir görüntü için asla ödeme yapmamanızı sağlamak için API sağlar.
 • EWWW eklentisi, hiçbir görüntüyü dışlamadan ve web sitenizdeki her şeyi optimize etmeden size geniş bir kapsama alanı sunar.
 • Eklenti, güvenliği sağlamak için tüm iletişimler için yüksek kaliteli SSL şifrelemesi kullanır.
 • Orijinal görüntülerinizi 30 gün boyunca saklamanızı sağlayan ücretsiz görüntü yedeklemesi sağlar.

Basit 301 Yönlendirmeler

Basit 301 Yönlendirmeler, isteklerinizi web sitenizdeki diğer sayfalara veya web’deki başka bir yere yönlendirmenin daha basit bir yolunu sağlamak için tasarlanmış ücretsiz bir eklentidir. Bu, web sitenizi WordPress’e geçirdiğinizde ve URL yapınızı koruyamadığınızda sizin için uygun hale getirir.

Gelen bağlantıların zahmetsizce sayfa sıralamasıyla birlikte iletildiğinden emin olmak için 301 yönlendirmelerini eski sayfalarınızdan yeni sayfalarınıza düzenleyebilirsiniz.

 • İsteklerinizi web sitenizdeki diğer sayfalara yönlendirmek için size kolay bir yol sağlayan bir eklentidir.
 • Eklenti, 301 yönlendirmelerini eski sayfalarınızdan yeni sayfalarınıza yönlendirmenizi sağlar, böylece gelen bağlantılar Web Sitenizin WordPress geçişi sırasında sayfa sıralamasıyla birlikte iletilir.

Google XML Site Haritaları

Google XML Site Haritaları, Google, Yahoo, Ask.com ve Bing gibi arama motorlarının web sitenizi kolayca dizine eklemesine yardımcı olmak için farklı XML site haritaları oluşturarak sitenizin SEO’sunu geliştirmeye yardımcı olan bir eklentidir.

Site haritaları, tarayıcıların web sitesinin yapısını kolayca görmesini ve etkili bir şekilde yeniden kazanmasını kolaylaştırır. Bu eklenti, WordPress ve özel URL’ler tarafından oluşturulan tüm sayfa türleriyle uyumludur.

 • Eklenti, her yeni ürün veya içerikle ilgili bir yayın yaptığınızda anahtar arama motorlarına bildirimler gönderir.
 • Bu WordPress eklentisi, arama motorları için XML site haritası oluşturmanıza yardımcı olan en iyi WordPress eklentisinden biridir.
 • Birkaç çeviri ile gelen ücretsiz bir WordPress eklentisi .
 • Eklenti, WordPress ve özel URL’ler tarafından yapılan farklı sayfa türleriyle uyumludur.
 • Eklenti, tarayıcıların web sitenizi görmesini kolaylaştırır.

Pretty Link Lite

Pretty Link Lite, pelerin bağlantıları gibi otomatik olarak güzel bağlantılar oluşturmanıza olanak sağlayan ek araçlar ve yeniden yönlendirme sağlayan ücretsiz bir eklentidir. SEO’nuzu geliştirmek için blogunuzdaki anahtar kelimeleri güzel bağlantılarla değiştirebilirsiniz. Pretty Link Lite, bağlantıları kısaltmak için etki alanı adınızı kullanmanıza yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır.

Pretty Link Lite, yalnızca bağlantı oluşturmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda, isabet kaynağının, ana bilgisayarın ve tarayıcının kökenine ilişkin ayrıntılı bir rapor için URL’lerdeki tüm isabetleri izlemenize de yardımcı olur. Bununla birlikte, bu eklenti bağlı kuruluş bağlantılarını, etki alanlarından gelen Twitter bağlantılarını temizlemek, e-posta yoluyla klinikleri izlemek veya web sitelerinin erişimini arttırmak, bağlantıları yorumlar, forumlar ve diğer bloglara dağıtmak isteyenler için ideal değildir.

 • Eklenti, web sitenizde başka URL’lere yönlendirebilmeniz için kaliteli ve basit URL’ler oluşturmanıza olanak sağlar.
 • URL’niz için rastgele 3-4 karakter sümüklü böcek oluşturmanıza ve URL’niz için özel bir sümüklü böcek ad vermenize izin verir.
 • Eklenti, her bir bağlantı için tıklama miktarını izlemenizi sağlar.
 • Pretty Link Lite, her bağlantıdaki benzersiz tıklamaların miktarını izlemenizi sağlar.
 • Günlük organize bir tıklama grafiği görmenize olanak sağlayan bir raporlama arayüzü sunar.
 • Eklenti, tıklanan kesin bağlantıyı temel alarak raporu filtrelemenize izin verir; tarih seçimi veya özel tıklamalar.
 • Uzak ana bilgisayar, ip adresi, yönlendiren site, tarayıcı ve işletim sisteminin yanı sıra tıklama ayrıntılarını görmenizi sağlar.
 • Eklenti kendiliğinden Javascript / AJAX Admin kullanıcı arayüzüne sahiptir.
 • Güzel link kullanarak komut dosyalarınıza özel sınırlar getirebilir ve tam izleme özelliğinden yararlanabilirsiniz.
 • Bu eklenti verilerden IP Adresleri hariç tutmanıza olanak sağlar.
 • Güzel bağlantılarınızı doğrudan WordPress yöneticinizden e-posta yoluyla göndermenizi sağlar.
 • WordPress eklentisi, sitenizdeki güzel bağlantılar için geçici 302 veya 307 yönlendirmeleri veya kalıcı 301 yönlendirmeleri seçmenize izin verir.
 • Tıklamalarda ziyaretçinin etkin eylemlerini izlemek için çerez tabanlı bir yapı sağlar.
 • Bu eklenti ayrıca gruplar halinde bağlantılar kurmanıza, nofollow / noindex linkleri oluşturmanıza ve her bir linkte izlemeyi açmanıza / kapatmanıza yardımcı olur.
 • Size Pretty Links Bookmarklet sağlar.

WP SEO HTML Site Haritası

WP SEO HTML Site Haritası, WordPress SEO Yoast eklentisi gibi HTML site haritası özellikleri sağlamayan eklentileri kullananlar için bir HTML site haritası sunar.

Bu eklentiyi kullanmak için WordPress SEO’ya Yoast eklentisi gerekmez. Ancak, XML site haritası ayarlarına bağlı eklenti ayarlarının avantajlarından tam olarak yararlanamayabilirsiniz. Bu site haritası eklentisinin özellikleri şunlardır:

 • Eklenti, ortak WordPress SEO’dan Yoast Plugin tarafından tüm site haritası xml ayarlarını kullanır.
 • Görüntülemek istediğiniz sütun sayısını seçmenizi sağlar.
 • Duvar efektli sütunlar sunar ve mevcut tüm tarayıcılarla çalışır.
 • Eklenti, site haritası sayfanıza gönderme için üzerine yazma, kısa kod yazma, hazırlama ve ekleme seçeneklerini sunar.
 • Tüm cihazlarda tam olarak duyarlı HTML sağlar.
 • Eklentinin çıktısı polyglot dostudur.
 • Eklentide kullanılan HTML kodu, hatasız W3C İşaretleme Doğrulaması onayına sahiptir.
 • Eklenti, eklentinin CSS’sini devre dışı bırakma imkanı sunar.
 • Site haritası_index.xml dosyanıza isteğe bağlı bir bağlantı oluşturmanıza olanak sağlar.

Sonuç

WordPress SEO eklentisi, sitede yayınlanan içeriğin arama motorları için optimize edilmiş olmasını sağlamada hayati bir rol oynamaktadır. SEO WordPress eklentisi ayrıca, sayfa SEO’nuzun tüm Google gereksinimlerine %100 uyumlu olmasını sağlamaya yardımcı olan çok çeşitli özellikler sunar. Bir SEO zorunluluğu olarak, sitenizde yayınlanan her yazı veya sayfa, focus anahtar kelimesiyle birlikte yazılı bir meta açıklamasına sahip olmalıdır.

Başlık, URL ve içerikteki anahtar kelime yerleşimi uygun şekilde yapılmalıdır. Ayrıca robot.txt dosyasını doğru bir şekilde yapılandırdığınızdan ve XML sitemizi web sitenizin uygun şekilde dizine eklenebilmesi için Google konsoluna gönderdiğinizden emin olmalısınız. SEO görevlerinin her biri için bir eklenti kurmanıza gerek kalmadan tüm bu görevleri yapan bir eklenti bulabilirseniz yardımcı olur.

Gelişmiş SEO WordPress eklentisi, web sitenizin tarama hatalarını kontrol etmek ve Google’ın SEO standartlarıyla uyumlu olmanızı sağlamak için önemli bir adım olan Google Webmaster konsolu ile bağlantılı olmasını sağlamak için ekstra bir yol kat eder.

SEO sürekli bir süreçtir ve arama konsolunda rapor edilen hataları düzelterek, zaman zaman sitenizin sağlığını da kontrol etmelisiniz.

Bir örnek vermek gerekirse; Yoast SEO eklentisi, kullanıcıların sitelerini Google Web Yöneticisi, Bing Web Yöneticisi ve Yandex Web Yöneticisi ile birbirine bağlamasına ve doğrulamasına da yardımcı olur. Ayrıca kullanıcıların arama motorlarına gönderilmek üzere bir XML site haritası oluşturmasına yardımcı olur.

Son olarak, genellikle SEO eklentilerini sadece sayfa SEO’nuzu geliştirmenize yardımcı olduğunu göreceksiniz, daha üst sıralarda yer almak için gereken çok daha fazla çaba var.

Sitenizde yayınlanan içeriğin kalitesi, sitenizin sıralanmasında merkezi bir rol oynar. Dikkat etmeniz gereken sayfa SEO faktörü dışında bir başka önemli backlink profilinizdir. Bu backlink profili, sitenize yönlendiren bağlantıların sayısını ve kalitesini içerir.

Web sitenize işaret eden geri bildirimler spam ise, web sitenizin Google tarafından cezalandırılma olasılığı yüksek olduğu takdirde, bunları fark ettiğinizde bunları kaldırmanız önerilir.

Makaleyi faydalı bulduysanız paylaşarak bize destek olabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*